Prijava

Ne znam Okse... Kako su ti ozbiljni ljudi došli do takvih zaključaka? Anketama? Ko je bio ciljna grupa? Da li je tim ženama ponuđena alternativa i tako dalje. A mislim i da razlika između maske od krastavaca i sporta npr. nije toliko drastična da bi dokazala tvrdnju Jovičićevog prijatelja. Nešto ne volim takve statistike.

Ne znam Okse... Kako su ti ozbiljni ljudi došli do takvih zaključaka? Anketama? Ko je bio ciljna grupa? Da li je tim ženama ponuđena alternativa i tako dalje. A mislim i da razlika između maske od krastavaca i sporta npr. nije toliko drastična da bi dokazala tvrdnju Jovičićevog prijatelja. Nešto ne volim takve statistike.

Ne govorim ja o nekim levim istraživanjima. Nego ljudi decenijama zgrću pare na ogromnoj industriji ženskih časopisa tako što proturaju ove teme - velikim delom žene same žele takve teme, a onda, odgojene na takvim temama i ne znaju za druge (uglavnom, je li). Ako bi rekla da oni greše, to je kao kada bi rekla da Mercedes greši što proizvodi automobile kada to sranje nikome ne treba.

1. zanima me šta muškarce još zanima izuzev stereotipnih muških stvari a žene ne?
2. nije tačno..jedan od dokaza bar kod nas je taj da je jedini pobjednik opštepopularnog i jako ozbiljnog hrvatskog kviza : "Tko želi biti milijunaš" bila žena (Sanja)
3. netačno..čovjekova kreativnost se ističe i sa mrvicom hljeba i sa buldožerom...žene čine čuda gdje god da se pojave..pogledajmo svijet oko sebe....

p.s mislim da sam na vukajliji sreo dosta neobrazovanih i "uskih" vukajlijašica :-))) ;-)

pozz

na adolfu hitleru sam uradio prilicno dobar posao

Uh... Shvataš da neko može da reaguje samo na napisane reči, iako zna da onaj koji je pisao nije ozbiljan.

Ja bih to pre povezala sa ovim što su izneli Valdemar i gamby o ljudima uopšte nego sa ženama. Mada možda i grešim, glupo bi bilo da se zameram istraživačima, a Mercedesu pogotovo. :)

čovjekova kreativnost se ističe i sa mrvicom hljeba i sa buldožerom...

Bravo.

Jebeš raspravu ako je glavni argument da je neka Sanja bila pobednica "Milijunaša". Mislim da sam jedini do sada napisao nešto argumentovano, što i nije neka mudrost. To sam zapravo učio za faks iz Savremene socke.

Mislim da sam jedini do sada napisao nešto argumentovano

Lololololo, brate ti si AWESOME! Vrati KULEN!

Mislim da sam jedini do sada napisao nešto argumentovano, što i nije neka mudrost

E jebiga sad. Verovatno su istraživači u pravu što se tiče časopisa (upućeniji su od mene u tematiku svakako), ali ne vidim na koji način to dokazuje tvrdnju iz uvodnog posta. Sa druge strane nešto ne vidim da se i muškarci svakodnevno satiru od Hegela. Uostalom mislim da je vreme da odem da navijam papilotne, kupujem farmerke, čitam ljubiće i poštedim te svojih glupih argumenata. ;)

Žene, mršte u kuhinju!

Lololololo, brate ti si AWESOME! Vrati KULEN!

Vise volim kada mi kazu da sam senzacionalan, ali hvala.

Međutim, on smatra tri stvari u vezi žena:

1. da ih jako malo stvari uopšte zanima - osim njihove profesije (bilo to posao ili studiranje), momaka, tračanja i priča rekla-kazala, krpica, šminke i ostalih stereotipnih ženskih stvari.

Generalno je u pravu. Sad ću ja ovde kao da pljujem po ženama iako sam sama žena, ali zaista je generalno u pravu. Toliko puta mi se desilo da se praktično smorim u ženskom društvu jer je praktičnost ono što tim ludim glavama fali. Neke budiboksnama priče o krpicama, sandalama, garderobi za dva dana vikenda, neke nebuloze i žrtvovanje sopstvenog zdravlja radi oblačenja nove haljine bez čarapa iako je uveče baš hladno... užas.

2. Da su žene uslijed manjka interesovanja, (NE uslijed manjka inteligencije) u 90% slučajeva manje opšte-obrazovane od muškaraca, tako znaju dakelo manje o politici, sportu, filmu, muzici, kulturi, nauci, i svemu ostalom što ne spada u kategorije koje sam naveo pod 1.

Generalno... ne baš. Opet su to stereotipi koji su donekle i tačni, ali opet stereotipi. Žene ZNAJU dosta o tim stvarima, ali je u ženskoj prirodi da se pravi naivna, ako me razumete. Žena pronalazi svoj put do muškarca tako što će se praviti priglupa po pitanju nekih stvari i treptati lepim okicama dok on, uživajući u svojoj dominatnosti sebi probija put jednog mačo mena. Da, dešavalo mi se da postavljam glupa pitanja razgovora radi :)

3. Da žene vode mnogo dosadniji život od muškaraca, jer ne učestvuju u mnogim kreativnim i rekreativnim aktivnostima koje muškarci redovno upražnjavaju.

Ovo mi je totalno nejasno. Kakve aktivnosti tačno? Fudbal, pivo, semenke, kikiriki, šta? Ako ćemo tako gledati, nisu li onda muškarci neinteresantni devojkama koje učestvuju u tračarenju, šopingu i drugim "ženskim" aktivnostima koje muškarci ne vole?

Koji je dakle odgovor na pitanje:

Da li je u pravu moj šovinistički nastrojen prijatelj?

Moj glasi: NE GENERALIZUJTE!
Evo, žensko sam.
Fudbal doduše ne volim, ali zato ostale sportove gotivim i neretko pratim. Blejim za računarom dobar deo dana igrajući tzv "muške" igrice - pucačine, strategije i ostalo. Volim računare i ceo sortiman aksesoara vezan za njih. Volim da pijem pivo i blejim u parku. Poenta je - nismo sve iste, napravljene na isti kalup već je svaka žena jedinka za sebe. Fin.

Odlično. Mislim da možeš da zatvoriš temu. :)

Jeste, u pravu je. Evo ja kadgod pokušavam da vodim neki misaon razgovor sa nekom devojkom i budem fin prema njoj, ona me doživi kao svog dobrog ortaka ili bolje reći ortakinju. Sa druge strane, kada se ponašam kao muška svinja, ponekad mi se desi i da se ogrebem za snošaj, jer većinu žena seksualno uzbuđuje kada je muškarac nevaspitana stoka koja ima konkretan prilaz i zna šta hoće. Kraj priče!

Kako me nervira kad neko proglasava temu zakljucenom i resenom! Sta ako neko ima odlicne argumente, i generalno se interesuje za problematiku, a tek veceras se uloguje na sajt?
Naravno da je svaka generalizacija per se pogresna (kizo, reaguj!),ali to ne znaci da ne treba preispitati koliko su neke predrasude osnovane. I cemu uopste zurba u izvodjenju krajnjeg zakljucka, ovo je FORUM.

1. da ih jako malo stvari uopšte zanima - osim njihove profesije (bilo to posao ili studiranje), momaka, tračanja i priča rekla-kazala, krpica, šminke i ostalih stereotipnih ženskih stvari.

Не треба генерализовати, али ово је у већини случајева тачно. Међутим, не посматрамо ствари из остог угла. Мушкарцима је смислена дискусија о фудбалу, женама је ближа прича о мушко-женским односима на пример. Ви сте у стању сатима да причате о томе је ли Партизан победио на кварно, а ми шта је он мислио ако послао поруку "заузет сам сад, чућемо се сутра". Дакле, нормално је да нас различите ствари привлаче и не треба омаловажавати ни ваше ни наше теме за разговоре.

2. Da su žene uslijed manjka interesovanja, (NE uslijed manjka inteligencije) u 90% slučajeva manje opšte-obrazovane od muškaraca, tako znaju dakelo manje o politici, sportu, filmu, muzici, kulturi, nauci, i svemu ostalom što ne spada u kategorije koje sam naveo pod 1.

Сложила бих се за спорт. Али реално, колико је кул кад се девојка "разуме" у фудбал? Мени на пример није. Као што није кул да се дечко разуме у врсте депилација, јебига.
За ове остале теме се не слажем. То све зависи од особе до особе.

3. Da žene vode mnogo dosadniji život od muškaraca, jer ne učestvuju u mnogim kreativnim i rekreativnim aktivnostima koje muškarci redovno upražnjavaju.

Није тачно. Не видим што би занимљивије било да одеш да играш мали фудбал са екипом из краја и после тога на пиво, него да одеш да возиш ролере и после тога код фризера са другарицом.

Поента је да смо различити полови. Различите ствари нас привлаче. Ви сатима причате о Мурињу, ми о венчаници са краљевског венчања. И једна и друга тема су глупе до јаја, али јебига.

Најбитније је да разграничиш шта причаш са другарицама, а шта са дечком. Наравно да нећеш њега смарати о новим ципелама, као што он тебе не би требало да смара о трансферу из манчестера у барсу. Него лепо нађете заједничка интересовања, па уживате у тим темама.

Žene jesu bile zapostavljane kroz istoriju ali to ne znači da su bile sasvim bespomoćne. To kako žensko može da smota, izmanipuliše tako da završiš radeći nešto što nisi hteo da radiš i to sa sa osmehom na licu, ne može niko. A da ih ima dosadnih i ispraznih ima ih. Ko što ima debilnih huligančina medju muškarcima. jeeeebiga.

vau al ste se raspisali....

ako ćemo da gledamo generalno - čovek je u pravu. stoji da isto tako generalno za muškarce možemo svašta reći, ali ako pričamo o ženama - mahom su praznoglave ćurke.

ali nisu one krive. od malih nogu nas uče da budemo pristojne i fine damice, igramo se lutkama, šporetićima i setovima za čaj, i maštamo o tome kako ćemo, kad porastemo, da se udamo i rađamo decu.

za to vreme dečaci se pentraju po drveću, trčkaraju po komšijskim dvorištima i maštaju kao će, kada porastu, da postanu lekari, astronauti, pekari, kamiondžije, i tako dalje, i tako dalje...

vas pol je izrodio jelenu karleusu i natasu bekvalac....dovoljno... pametniji smo. koga bole kurci krasni za generalizaciju.

edit...nikada ne mogu da prihvatim da je od mene pametniji neko ko zna vise od jedne nijanse zelene boje...te sumsko zelena te bebeca kakica te kurci!