Prijava

Ono sto se zna je da crne rupe usisavaju gravitaciju,materiju i samu svetlost...takodje se zna da je vreme u crnim rupama protice mnogo brze zbog zategnutosti gravitacije i da se u njima nalazi mini-univerzum...kakav je taj mini univerzum,sta se desava sa materijom i svetloscu unutar crne rupe,kakve strukture formiraju?ono sto se zna je da kada crna rupa se prepuni materijom,ona postaje bela rupa i izbacuje energiju u kosmos...medjutim niko ne zna kako bi te bele rupe izgledale??da li ima neko uopste pretstavu kako izgleda unutar crne rupe?

Јајоводи а негде у тами и материца. Волео бих да и ја тамо обитавам чешће

Бела рупа после ејакулације наравно

Колико ја знам, то су бивше звезде које су имплодирале и имају огромну масу, а бесконачно малу запремину. Као такве, не могу да се виде, али закривљују простор својом гравитацијом, па кад се нађу између нас и неке звезде, закривљење простора функционише као лупа и та звезда иза привидно промени величину. Тако ми објашњавао мој другар астрофизичар. Е, сад, можда неко уме боље да објасни, пошто сам ја редовно пијан кад ми другар објашњава те ствари.

crna rupa nastaje tako sto zvezda koja sadrzi ogromnu kolicinu energije dozivi hipernovu,eksplodira,a zatim cepa prostor,,razredjujuci gravitaciju koja se spaja u jednu tacku unutar nje i usisava zvezde,svetlost prostor i crne rupe koje su manje od nje...kada bi se nasla crna rupa blizu sunca bili bi usisani za 2 sekunde,ne bi je ni videli na nebu a vec bi nas usisala...sva ta meterija i svetlost koji su zavrsili unutar crne rupe kreiraju neku novu vrstu materije a sa tim i ,,mini univerzum,,...po mojoj teoriji nas ceo svemir je crna rupa u nekom drugom svemiru

Da mi verujemo u horoskop.

po mojoj teoriji nas ceo svemir je crna rupa u nekom drugom svemiru

A ti si astrofizičar?

ima li neko kakvu predstavu kako bi te bele rupe izgledale???
i sta bi bilo sa nama kad bi nas progutala crna rupa?

Mmm... Kažu da je osećaj divan

ima li neko kakvu predstavu kako bi te bele rupe izgledale???
i sta bi bilo sa nama kad bi nas progutala crna rupa?

prva bi nas samlela na komadice sitnije od atoma,pa bi zatim kreirala nesto novo od nas...upravo je to moje pitanje,sta bi to kreirala cena rupa od materije unutar sebe...a kad bi znali kako izgledaju bele rupe imali bi predstavu kako je to to unutar crne rupe,barem bi mogli nesto znati

Jel ti to kazu iz licnog iskustva ? :)

Ako požuriš uhvatićeš bus na Alipašinu.Vozi Goražde-Jajce-Crna rupa i tri pičke materine relaciju pa kad se vratiš ispričaj šta ima tamo...

Pravih crnih rupa je sve manje. Danas su to uglavnom rupice iako su veoma prometne. Nadam se da nisam promašio temu.

Crne rupe su obicna izmisljotina, meni je prosto neverovatno kako se neka nebuloza tako lako primi.Mislim i da je veci deo astrofizike novijeg datuma pun slicnih nebuloza i da je cilj takvog prezentovanja nauke medju obicnim smrtnicima jednostavan nacin da se mladi i pametni ljudi skrenu na stranputicu i zalude svim tim pogresnim informacijama.
Naravno , mislim da postoji jedan manji deo naucnika koji barata pravim cinjenicama. ;)

Nalazi se čikica sa baterijskom lampom.

Crne rupe su obicna izmisljotina, meni je prosto neverovatno kako se neka nebuloza tako lako primi.Mislim i da je veci deo astrofizike novijeg datuma pun slicnih nebuloza i da je cilj takvog prezentovanja nauke medju obicnim smrtnicima jednostavan nacin da se mladi i pametni ljudi skrenu na stranputicu i zalude svim tim pogresnim informacijama.
Naravno , mislim da postoji jedan manji deo naucnika koji barata pravim cinjenicama. ;)

crne rupe su fizičko dokazane putem krivljenja raznih sranja (tipa magnetnog polja, vremensko-prostornog kontinuuma itd...) a i uočene su nekim superzajebanim teleskopom ako se ne varam...

jel to neko sinoc gledao

http://2.bp.blogspot.com/_VaIPq6xoEzs/TBNbloSG7LI/AAAAAAAAADg/_G2NgXaUbjI/s1600/wormhole.jpg

pa se sad ovde pravi pametan?

ako si gledao,mogao si da cujes da ni naucnici ne znaju odgovore na mnoga pitanja o crnim rupama...zasto onda mislis da ces ih pronaci na vukajliji ?

Crne rupe su obicna izmisljotina, meni je prosto neverovatno kako se neka nebuloza tako lako primi.Mislim i da je veci deo astrofizike novijeg datuma pun slicnih nebuloza i da je cilj takvog prezentovanja nauke medju obicnim smrtnicima jednostavan nacin da se mladi i pametni ljudi skrenu na stranputicu i zalude svim tim pogresnim informacijama.
Naravno , mislim da postoji jedan manji deo naucnika koji barata pravim cinjenicama. ;)

Crne rupe nisu izmisljotina,za crne rupe se zna da postoje jer po pravilima fazike velika kolicina energije mora cepati prostor...da ne postoje crne rupe,skoro citava astrofizika bi se morala menjati iz korena...a i ako ne postoje,mozes li mi onda reci oko cega se okrecu sve zvezde u galaksiji i sta je to sto ih usisava ako nije crna rupa?

Ако је Морган Фримен рекао, онда постоје!!1