Prijava

Толико је помињу на филмовима, на тевеу уопштено, на серијама, у књигама, на интернету. Е сад, ја видим да је то много популарно, али да будем искрен, не знам ни једну једуну особу која медитира. Има ли уопште таквих овде?

Волео би да они који имају искуства са тим, напишу овде и објасне како то иде. Те енеригије, зенови, нирване и остало. Поменуо негде неко на форуму, па рекох да отворим тему.

Медитација би требало да представља концентрацију мисли, до те мере да подсвест почне да ти ради.
Е сад, како ће то ко да уради, небитно је. Не мораш себи стварати исту атмосферу као на филму, већ ти себи направиш како ти одговара.
Онда се трудиш да прекинеш било какав контакт са спољним светом, док буквално не почнеш да чујеш своје мисли.

vegetiram ja ponekad kad ustanem posle teze pijanke. imam obicaj ponekad i po ceo dan ako je vikend.

Да прекопирам пост, ионако не иде на ону тему.

http://vukajlija.com/forum/teme/26329-medijacija?strana=1#post_1276991

Елем, био је тамо један лик који је причао како ти треба 10000 сати медитације да би ушао у фазон и како он медитира 12-13 сати дневно, а још десетак сати проведе у читању.

Углавном, да би медитирао, треба да имаш савршено ''отпушено'' и разгибано тело пре свега, па онда иде усмеравање мисли (ово што каже Јанковић)

треба 10000 сати медитације да би ушао у фазон

E, jebeš to...

Ja cuo da treba 10000 sati da ljudski savladas gitaru.

како он медитира 12-13 сати дневно

Негде сам читао да можеш опасно да се сјебеш ако претераш са тиме.

Елем, био је тамо један лик који је причао како ти треба 10000 сати медитације да би ушао у фазон и како он медитира 12-13 сати дневно, а још десетак сати проведе у читању.

I on je kao do jaja?

Елем, био је тамо један лик који је причао како ти треба 10000 сати медитације да би ушао у фазон и како он медитира 12-13 сати дневно, а још десетак сати проведе у читању.

Медитација је изгледа друга реч за спавање.