Prijava

Тема за дискусију о херцеговачким, црногорским, бокељским и племенима Седморо брда.

Херцеговачка племена су: Дробњаци (са Језерима), Ускоци, Пива, Шаранци, Никшићи, Бањани, Грахово, Кривошије, Требјешани, Билећа, Гацко, Љубибратићи, Зупци, Рудињани, Приједојевићи и Малешевци.

Црногорска племена:

Катунска нахија има девет племена: Цетиње, Његуши, Ћеклићи, Бјелице, Цуце (Веље и Мале), Озринићи (Чевљани), Пјешивци (Горњи и Доњи), Загарач (Горњи и Доњи) и Комани (Комани у ужем смислу и Бандићи);
Љешанска нахија у недовршеном племенском груписању има "племена": Дражевина, Градац и Буроње;
Ријечка нахија има пет племена: Косијери, Добрско село, Цеклин (Горњи и Доњи), Љуботињ (Горњи и Доњи), Грађани,
Црмничка нахија се дијели на: Подгор, Дупило, Брчели, Сотонићи, Глухи До, Лимљани и Бољевићи.

Племена "седморо Брда": Бјелопавлићи (Вражегрмци, Мартинићи, Павковићи и Петрушиновићи),
Пипери (Црнци, Стијена и Ђурковићи), Братоножићи, Кучи, Ровца, Морача (Горња и Доња) и
Васојевићи (докомски и прекокомски).

Племена у Приморју: Грбaљ и Паштровићи са Брајићима, Маинама и Поборима.

Желим да тема буде озбиљна и да дискутујете о својем пореклу, јер је опште познато да је сва Србија у 17. веку остала пуста и да су је населила братства из Херцеговине и Црне Горе.

И као што се каже у Пиви: "Ништа горе но несоја у кућу довести" и "Тешко пушци у страшљивој руци, А јунаку у братству нејаку", па изволите. Да ли сте пореклом из јаких братстава и вучете ли корене од старе српске властеле или вас пак то не занима.

Моји су пореклом Пивљани и Дробњаци.
Молим без троловања

Желим да тема буде озбиљна и да дискутујете о својем пореклу, јер је опште познато да је сва Србија у 17. веку остала пуста и да су је населила братства из Херцеговине и Црне Горе.

Kako može tema da bude ozbiljna posle ovakve gluposti?

Dečko je rekao da ne trolujete. Sad vas sve treba banovati zbog spema. A ti što kažeš kako je to glupost, bolje se prvo raspitaj odakle si stigao, ili reci prezime ja ću ti reći ako ti je lakše.

Ок. Исправка Луди Чаче. Под Србијом не мислим на територију данашње Србије, него на Западну Србију, Шумадију, Поморавље, део источне Србије. Да, остала је празна и историјска чињеница је да 70% данашњег становништва зап. Србије и Шумадије води порекло из Херцеговине и Црне Горе. Не бих да полемишем о данашњем стању ствари и о етничкој структури те новопридошле масе, већ о часној традицији једног народа.

A ti što kažeš kako je to glupost, bolje se prvo raspitaj odakle si stigao, ili reci prezime ja ću ti reći ako ti je lakše.

Ja znam odakle sam, našao sam liniju i znam sve o precima sve do 17. veka, tako da nemoj da lupaš. A gde je nestao taj silni narod, nije tad bilo rata, a bogami seobe su bile posle tog vremena...

Ako su ovi došli iz Hercegovine i Crne gore ko je ostao tamo onda?
Ispade da je u Hercegovini trebalo da živi min 8 000 000 ljudi da se popune Sumadija i ostali delovi i da ostane ljudi tamo.....

"Коњ се познаје по ходу, а човек по збору"

Ispade da je u Hercegovini trebalo da živi min 8 000 000 ljudi

Pa zar nisi čuo? Svi vuku korene iz Crne Gore i Hercegovine lololo

Inače, da ne ispadne da trolujem, moji su iz Krajine, a ima dve verzije, da su došli sa Kosova krajem 17. veka i druga da su iz Cuca. Meni svejedno.

Србија је пре османлија у пуној снази имала између 300,000 и 350,000 становника. То што причате говори о вашем познавању материје.

"Коњ се познаје по ходу, а човек по збору"

видо си попис?

Ajd sad ozbiljno. Sa caletove strane znam samo da sam iz Like, a sa kevine hardkor Vojvodjanin. Koje sam pleme, bem ga, ne znam. Možda od Zvonkobogdanovih.

Србија је пре османлија у пуној снази имала између 300,000 и 350,000 становника.

Oćeš da kažeš da je Dušan osvojio sve ono sa 100.000 muškaraca, jer je još trećina žena i trećina dece?

EDIT: Sa 20.000 jer nisu svi u vojsci.

A šta misliš otkud na Kosovu? Gde su bili pre toga? U Crnoj Gori. Čuj nisu se selili tad Srbi... Nisi čuo za VELIKU SEOBU SRBA??? Znaš kada se to desilo??? 1690. 17. vek eeej Srbine! I pre toga su se Srbi selili, mnogi se poturčili, mnogi pobijeni. Nemoj lupati molim te, uzmi pročitaj nešto.

E stvarno, nemojte čovjeku da spemujete temu. Razjasnite šta treba ili ignorišite.
Obrisaću ove uvodne spemove, zasad.

E Ajaxe, kad su tvoji prešli na judaizam?

E Ajaxe, kad su tvoji prešli na judaizam?

Jao da, pa on je onaj oštećeni jevrej od pre koji dan. Stvarno dobro pitanje Luli :)

Oćeš da kažeš da je Dušan osvojio sve ono sa 100.000 muškaraca, jer je još trećina žena i trećina dece?

Не знам да ли се зајебаваш луди Чаче или си озбиљан. Ако си озбиљан, читај мало.

A šta misliš otkud na Kosovu? Gde su bili pre toga? U Crnoj Gori. Čuj nisu se selili tad Srbi... Nisi čuo za VELIKU SEOBU SRBA??? Znaš kada se to desilo??? 1690. 17. vek eeej Srbine! I pre toga su se Srbi selili, mnogi se poturčili, mnogi pobijeni. Nemoj lupati molim te, uzmi pročitaj nešto.

Čuj Srbi na Kosovu su iz Crne Gore, odakle ti to? Čuo sam za Seobu i verovatno su tad moji došli, jer su otišli u Dalmaciju, tad Austriju. Bolje ti uzmi pročitaj nešto.

tek sad vidim u prvom postu ADZAKSA koji nisam citao da ima pleme koje se zove CUCE!!! JA SAM CUCO !!! LOLOL

Не знам да ли се зајебаваш луди Чаче или си озбиљан. Ако си озбиљан, читај мало.

Što bih se zajebavao? Da li ti stvarno misliš da je Srbija imala 300.000 stanovnika u naponu snage? Idi rokni se. Imala je sigurno 700.000, ako ne i više.

Zapata :)
Batalite spem, stvarno.
A i hoću da mi Ajax odgovori na pitanje.