Prijava

Dakle, pročešljao sam podforum "Muzika" i nigde nisam našao sličnu temu. Ako ima, dobro se sakrila :)
Ako kojim slučajem postoji, dovljno je da mi je neko linkuje.
Predviđeno je da se na temi vode diskusije o stvaralaštvu i životu pomenutog kantautora.
Nije predviđeno okretanje razgovora na uvrede. Ako ga ne volite, obrazložite ili se uzdržite od komentara(što takođe važi za komentare koji nemaju veze sa temom).

Za početak, linkovaću jednu od svojih omiljenih pesama.
http://www.youtube.com/watch?v=mJCWoxL3aKQ

Realno, boža zvani pub objašnjava neke stvari.

Volim neke njegove pesme, al mi on kao lik zrači nekakvom ljigavošću. I da, nikako ne mogu da zaboravim ono uvlakačko - Računajte na nas.

Hahahha, Partizankamara i ja u skoro isto vreme postavismo klip!

Rekoh ja nešto braći hejterima, al' džabe izgleda...
Boža zvani pub je jedan od njegovih storytellova, pored recimo pesama "Priča o Vasi Ladačkom" i "Balkanski tango".
Pesma sa albuma "Pub" iz osamdeset druge, koji predstavlja početak njegovog samostalnog rada( i prvu ozbiljnije kinte koju je pokupio od muzike). Ujedno, prva njegova pesma koju sam čuo.

EDIT: Što se tiče pesme Računajte na nas, i sam je rekao da su ga zvali da je za Tita napiše i otpeva na jednom od svojih koncerata s početka karijere, a tako nešto nije bilo lako odbiti u to vreme. Sve i da jeste, tada je još verovao u sistem, tako da možda i ne bi. Za svoje tri režimske pesme kasnije je izjavio "Da sam ubio Tita, do sad bih ga odrobijao", želeći da kaže da svi greše i da je šira slika ono na šta se valja fokusirati.

po meni je on genijalac za to čim se bavi, mnogo je inteligentan i harizmatičan, jednostavno kad ga slušaš dok priča na nastupu opije te pričom.
Vasa Ladački je nešto savršeno. I još mnoge pesme.

al sa druge strane kao čoveka ga ne cenim ni trunku. Neko ko može da izjavi da ustaje u 5 ujutro da se prošeta, jer kasnije njegov grad smrdi na izbeglice, takav za mene ne zaslužuje nikakvo poštovanje kao čovek. Jebeni autonomaš.

Syngranesto, ja nisam vredjala, ja rekoh da gotivim neke njegove pesme.

Pufnice možda imamo i period u isto vreme!!!!!!

Vasa Ladački je nešto savršeno

Vasu Ladačkog je napisao sedamdeset druge, šest godina pre početka svoje muzičke karijere, kad mu je bilo 19.

da ustaje u 5 ujutro da se prošeta, jer kasnije njegov grad smrdi na izbeglice

Najviše od svega mi ide na kurac što glumi Lalu, a ustvari je Bosanac!

Opcija "Nova tema" je uvek dostupna, kao i tema za muziku koju mrzimo. Čak sam i sam tamo malopre komentarisao :)

Nije predviđeno okretanje razgovora na uvrede.

Čovek vam je lepo rekao. Uzdržite se od:

kao čovek je najobičnije govno

iznosimo svoje mišljenje o čoveku, ako se može nazvati čovekom, jer je kičmenjak kolko i lignja!

on kao lik zrači nekakvom ljigavošću

Netalentovani seronja

Ako ne volite pomenutog, ne morate da napišete ni kako ga prezirete.

Čemu onda diskusija ako niko ne sme da se ne slaže sa otvaračem teme?

pa volim njegove pesme, neke i obožavam, al kao čoveka ga ne cenim ni najmanje.

E, synesto, izbaci ZIVOT. Sto bismo o zivotu? Ionako vecina ljudi imaju nesto protiv njega kao coveka. Ali ajd da ne spamujem, ja ovo volim:
http://www.youtube.com/watch?v=C182tY2vpvQ
Ne znam kakav je snimak jer ne mogu da slusam sada, ali tu pesmu.

odvratan je.

pesme s početka su ok, simpa, a neke čak i kul. a onda je počeo da se ponavlja, više nije imao šta novo da kaže i sada su mu sve pesme na isti kalup i smaaaarajuuuuu!

ajd što se uvlačio titu, al što se uvlači ovako hrvatima! to mi nije jasno nikako...

dalje, čovek je takva pičkica da to nije normalno! preko one njegove olivere je prešlo pola srbije, nije je jebo samo onaj koji nije pitao, a đole sve to odlično zna.

ima jedan čuveni skandal kada je njegovu ženu natezao kostić, a onda je šutnuo zbog nataše bekvalac, pa kada su se njih dve srele na miločeru, olivera skočila na bekvalčevu i potukle se na red plaže. kada su to prenele novine, đokica je napisao kolumnu u nekim dnevnim novinama (ne znam kojim, ima na netu ako nađem proslediću" gde je napljuvao novinare kako tako smeju da pišu o njegevoj oljici! a o onoj njegovoj kobili od ćerke bolje i da ne počinjem. ona je završila faks i zaposlila se u pozorištu zahvaljujući mami kojoj nije bio problem da raširi noge gde treba, jer je žena ninfomanka. i jovana je imala skandal sa istom onom bekvalčevom (a ta je tek radodajka) - potukla se sa njom na salašu 137 i to ni manje ni više nego oko sergeja trifunovića!

i sad, kako ja mogu da poštujem lik i delo takvog ljigavca koji se dodvorava hrvatima i kao pizda pizdinska trpi ispade svoje ženice, i još napada novinare što prenose njene avanture... on će meni nešto da palamudi i "objašnjava" svojim pesmama.... svašta...

Volim ponekad da ga slušam.
Imam neke omiljene od njega, pa uglavnom te pičim.
Ima opasne tekstove. Ne sviđa mi se što mu je muzika nekako na isti kalup, ali mi tekstovi to nadomeste.

http://www.youtube.com/watch?v=7DkheELgUKM

Inače, obožavam pesmu iz prvog posta koja se zove "Nemam ništa sa tim", a ne ovako kako stoji u nazivu klipa.