Prijava

A dobro, ne ki i moraju. :)
Ali vecina dobro odradjenih svakodnevnih slengova na sajtu su objasnjeni u 3,4 reci

naravno da nisam mislio na sve baš, niti kažem da treba da se pišu knjige da bi se opisala neka reč, ali malo opširnije nego samo jedna-dve reči

i ne znači da je dobar sleng ako je objašnjen sa jednom reči, samo znači da je napisan među prvima

Ja sam protiv diranja definisanog slenga. Ako želiš da neki sleng definišeš opširnije, onda pokušaj i sam da ga se setiš, iskopaš, smisliš... ima toliko toga što nije definisano.

ima toliko toga što nije definisano.

+1312
Само што кад кренеш да тражиш неке појмове, наиђеш на 5-6 који су већ дефинисани и онда те смори да уопште даље и тражиш.

i ne znači da je dobar sleng ako je objašnjen sa jednom reči, samo znači da je napisan među prvima

Ajde ti Sket.. definisi na 200 recenica..

Jednostavno kazes Sket... Ulicni basket i cao!

Sale, super što si dao Sket za primer, jer je u pitanju perfektno definisani sleng, a još interesantnije, definisan ove godine, a ne 2007. Dakle, REČNIK SLENGA, još uvek.

Agilni, to je dokaz da ne mora da se nesto razglaba na 200 recenica da bi bilo dobro.
Brat Zof je to odlicno odradio i cao zdravo.
A nedostatak slenga je samo manjak inspiracije, taj nedostatak slenga popunjujemo ostalim definicijama.

Cekaj bre kako to moze biti sleng kad se samo skloni par slova? nije da imam nesto protiv nego malo malo pa naidjem na te skracenice od pravog slenga...

to ti je sleng slenga
evo ti moz da definises tske, kao satrovacku izvedenicu iz toga. nema veze sto je pglu, to je sleng i prvi si se sjetio. udri, pisi!

Cekaj bre kako to moze biti sleng kad se samo skloni par slova? nije da imam nesto protiv nego malo malo pa naidjem na te skracenice od pravog slenga...

To je trve sleng, ne znaš ti... Fon - Telefon-- Baja zipa što sam nabavio fon

Šulja - Košulja - Baja zipa što imam dobru šulju

Tike - Patike - Baja snimi što imam nove tike

'De bre definisan sav sleng, ste normalni?
Š'a mislite, da od kad je sajt napravljen 2007. nije nastalo još šurnajs uličnih izraza?
Nešto uvek ima da se definiše.

Te neke stare i ok (tike, sulja, fon), ali ovo silovanje izraza pogotovo satrovackog i nekih novih reci je u najmanju ruku preterano...bar po meni..

@ sansajn A ako si na osnovu ne pisanja slenga sa moje strane zakljucio da ne znam sta on znaci, onda stvarno ne znam sta da ti kazem :)

Eo npr. snimi, izvaliti, ejdz, potegnuti, srecna ruka....
To su po meni neki koji su bez ikakvog siljena napisani i sto je najvaznije stalno se koriste, za promenu, u RL.

sansajn A ako si na osnovu ne pisanja slenga sa moje strane zakljucio da ne znam sta on znaci, onda stvarno ne znam sta da ti kazem :)

Ma jok, bio sam sakrastičan.. Ja inače u globalu ne volim sleng. Ne volim kad ga sile, izmišljaju, forsiraju ili napišu neku glupost kao što je ova gore skraćenica.. I da nema nijednu od tih loših osobina koje sam gore naveo uglavnom lupim minus osim ako me ne nasmeje u primeru i samu definiciju ne obogati nekim dodatnim forama..et'

Битно да је добро написано. Сленг, не-сленг, шта год.

Од онога што сам прочитао по Вуки, а што је врх квалитета који се ту може наћи, то углавном није сленг, него неке дуже "дефиниције", причице, менталне излучевине, како год.

Рецимо Кафкина "Шаховска емисија", или "Одлазак до продавнице", "Јахати Лебрна" од Ултра Ариела, "Ретро у срцу" од Бурзума, "Тополска 18" од Роберта, итд...

random laprdanja

Ima svega pomalo, dakle, ovo poslednje definitivno.

Dobro ima tu finih stvari .. Tvoja sisurina lolo, Motikina Bijonsara, Volim i one pivske tipa simba, bambi, griva ... I tako još neke al mi ne padaju na pamet ali u globalu mislim da je većina (dobrog) slenga definisana, neko smislii dobar i izmišljen sleng (kobejnovanje), i sad ovi kvazi-slengasi forsiraju nesto sa nekim glupostima koje su u rangu posterdžijskih vic-definicija...

Ја сам мислио да на овој теми одабереш неку дефиницију и дефинишеш је.

На пример:

http://vukajlija.com/mama-moram-nesto-da-ti-kazem/147925

Mama, moram nešto da ti kažem...

Nema druge, dete je nešto zasralo.

Шит ''дефиниција'', највероватније написана на основу личног искуства, а са циљем да се допадне мамама с децом између 5 и 15 година, те да исте лакјују ту дефиницију на фејсу, како би им друге маме прокоментарисале (највероватније лажући) -- ''Баш ми је дете то рекло малопре/јуче/прекјуче, ах!'' (мислим се, шио ми га ђуричко), а треће маме лајковале коментар, оригинална мама лајковала лајкове коментара и тако се сви здружили у једном зачараном кругу лајковања, јер је то тако кул кад ти дете нешто засере.

Шит ''дефиниција'', највероватније написана на основу личног искуства, а са циљем да се допадне мамама с децом између 5 и 15 година, те да исте лакјују ту дефиницију на фејсу, како би им друге маме прокоментарисале (највероватније лажући) -- ''Баш ми је дете то рекло малопре/јуче/прекјуче, ах!'' (мислим се, шио ми га ђуричко)

OVAPLOTIJO!