Prijava

Kelte, nemoj me tući :'-(

Kelte, nemoj me tući :'-(

evo, ja ću.

lepo radno mesto btw, ono, tegnologija i kompjutori, budućnost i to...

ovde kolege svajcarci bukvalno zabranili sefu da nam salje mejlove nedeljom ili kasno uvece, kazu neprijatno se osecaju ako vide da im nadredjeni radi vikendom jer ne bi hteli da ispadne da se isto oekuje i od njih.

zanimljivo ribanje sefa bilo na sastanku, dosta sam za tih pola sata naucio o svajcarskom pristupu nekom poslu.

sef nije svajcarac btw.

ovde kolege svajcarci bukvalno zabranili sefu da nam salje mejlove nedeljom ili kasno uvece, kazu neprijatno se osecaju ako vide da im nadredjeni radi vikendom jer ne bi hteli da ispadne da se isto oekuje i od njih.

ne znam zašto, ali sad ih zamišljam kao ljude koji ič nemaju smisla za humor, jesam li u pravu?

Jeste, al zato radnim danima svicarci rade do kaasnooo u noć.

Mnogo bre rade, nisu normalni.

ovi iz nemackog dela su ok sa humorom, uglavnom svi sto sam upoznao. iz francuskog dela malo slabije. nisam bas ocekivao to, al tako je nekako.

jebem li ga thilmo, radi se, al nije toliko strasno. retko kad prebacim 40 sati posla nedeljno. i kad prebacim, ja dobijem odmor posle za taj visak.

mozda po bankama i tako to nabijaju puno vremena na poslu, al ko ih jebe oni i onako imaju velike plate i zivota bez.

Luks, bgate, kakvi ste vi hakeri na vindous xp? I što će vam miš? Hakeri hakeraju tipkovnicom.

Ja sto sam bio kod rođake od cure, u Luganu, ona je neki šef patronažnim seatrama, radi do kasno pa ujutru ustaje oko 5 da posalje neke mejlove i da neke ocene, bem li ga. U suštini ima dobru platu ali je života bez.
E sad, možda nju niko ne tera nego sama tako radi, ali menie to previše.

Ne znamo ići na Fejs na Linuksu brt.

Čari vukajlije, na temi radni sto pričam o patronažnim sestrama u Luganu lololo

E sad, možda nju niko ne tera nego sama tako radi,

Ja mislim da je ovo u većini tih priča kako se kod švabe radi od jutra do jutra, jes da para ima al nema tu onog našeg života ko u rodnoj grudi. A ni u penziju se ovamo ne vraćaju.

Luks, razočaravaš mnoge internet meghakere sa tim korišćenjem vindouza. Hakuj FB.

Znm da ne smiju muda biti toplija, ali i nisu, drzim u ledu.

E sad, možda nju niko ne tera nego sama tako radi, ali menie to previše.

pa, u tome je poenta, i malo i paradoks ovde. na rukovodecim pozicijama imas mnogo vecu odgovornost, i mnogo vise moras da rintas, a plata ti nesto neznatno veca od onih sto si im nadredjen (u mojoj firmi menadzerima je i manja od starijih inzinjera), a uz to imas samo virtuelnu moc, ko moderator ovde. sve stranci skoro.

u principu, sam covek trazi neki balans zivot-poso koji mu odgovara.

https://www.youtube.com/watch?v=6LjKfs7MjYE

Lukse, aj u Rusiju, pomozi Putinu da ne bude tužan.

Thilmo
Čari vukajlije, na temi radni sto pričam o patronažnim sestrama u Luganu lololo

А ја таман хтио да напишем пост о досадним француским Швајцарцима који су за вечером читаво вријеме причали о сиревима и машини за дробљења пањева

А ја таман хтио да напишем пост о досадним француским Швајцарцима који су за вечером читаво вријеме причали о сиревима и машини за дробљења пањева

U suštini, to je prilično onako krajiški. Zamijeni sir kobasicom/rakijom/nečim domaćim govnetom za koje tvrde da se liječi rak, a mašinu za panjeve mo i da ostaviš a možeš i da je zamijeniš motorkom, traktorom, sajlom, golfom dvojkom.

a uz to imas samo virtuelnu moc

ustvari, kad se razmislim malo, svajcarci au napravili celo drustvo i kulturu koja pojedincu ne daje nikakvu moc da utice na vecinu, osim administrativnu moc. to se vidi od cele politike i drustvenog uredjenja, do obicnog posla. primer je ovo obavezno polugodisnje ribanje sefa od strane onih kojima je nadredjen, da se ne opusti i osili. to sam jedino ovde video na taj nacin.