Prijava

Često dešava da ne znam šta da definišem i treba mi neka ideja, neki termin ili fraza koju bih opisao, a verujem da nisam jedini.
Dok sa druge strane ima autora koji imaju nešto za definisanje pa to ne mogu lepo da sroče ili im se jednostavno ne piše.

E zato je tu ova tema, da date nekome ideju za definiciju ili da je potražite! :D

-----------

MOD EDIT:

Da se tema (koja je u međuvremenu stekla veliku popularnost) ne bi iskorišćavala u gej reklamne svrhe, da ne bi pravila spem i da neki autori koji češće vise na forumu ne bi preuzeli drugima sve ideje za definicije, molimo vas da imate na umu sljedeće:

1. Apsolutno BEZ linkovanja svojih definicija! Takođe, i bez ovakvih objava: "fala brate, definisao sam", "to care, evo valjda će mi ova dobro proći", "odlično, baš nisam dugo pisao, evo sad mi ti napokon dade inspiraciju" itd itd. Ovo je kažnjivo. Podvešćemo razlog bana pod spem i sramotu.

2. Imajte u vidu da su neki članovi na forumu rjeđe nego vi, a vi im pokupite sve ideje, koje bi im možda mogla dobro poslužiti (uz to, možda bi mogli napisati i bolju definiciju od vaše - da, da, ne pišete vi svi savršeno - i onda ili ne napišu definiciju ili ona bude proglašena plagijatom). Zbog toga nemojte kupiti sve pojmove na koje ovdje naiđete.

3. U skladu s gorenavedenim, gledajte da napišete NAJVIŠE 3 definicije dnevno, koristeći se ovdje predloženim izrazima. Nemojte da moramo da vam prijetimo il' nedajbogomili kažnjavamo što ste sebični i nezasiti.

4. Kad se odlučujete na definisanje, provjerite da li je izraz u međuvremenu već (možda i više puta) definisan. Time sprečavate mogućnost da plagirate i/ili spemujete, a u svakom slučaju da dobijate minuse. Iste ili slične defke će se, naravno, uklanjati, kao i svake druge.

-----------------------------
MOD edit 2:

5. Brisaće se svaki post u kome se nalazi definisani izraz, kao i većina četerskih postova.

Trbuhom za kurcem
Jebi dosledno i odgovorno
Bosna do Bosne, fosnica
Grand, narod ćuti
Da imam zid viška, uramila bih te
Kukuruzno stanje uma
Dirty talk

saće Ono pečelinje, e sad možda neko dobije neku ideju postoje ove dvije defke, ali slabo. :)

Uhhh, imam jednu, al se bojim da ćete me ominusati i oreziliti najstrašnije.

Ma ajde lupaj, vidiš da i mi kojekakvekurce postavljamo.

Maro odlične ideje, iskoristiću par. :)

Dobri ste, obojica :)
Jbt, neverovatno je kako se lakše piše na zadatu temu.

vrtim se već sat vremena bez inspiracije, ovo mi došlo kao kec na jedanaest, hvala Maro :)

Da baš, hvala Maro, i ove ostale su zanimljive teme, iskoristiću neke pa kada napišem postujem ođe :)
Inače je dosta lakše na zadatu temu pisati, ja sam bruku tema kupio onako sa onog kupa, kada oni završe ja namlatim par defki i mirna Bosna. :)

Uh, i meni sad roknulo dobro, hvala za temu Maro. Sad ću staviti link.

Isplativo je vama zadavati pojmove.
Jedini je šit što se kao i obično slabo čita, al ko ga jebe.
Možda je ovo jedan od načina da se makar prišunjamo posterdžijama po ocenama.

Jbg Maro, uzeše ove ale sve ... :)) ... ostade Bosna do Bosne al tu ne mogu da definišem, tamo lebac nasušni zarađujem ... :) ... imaju ove Glorfindelove al ni jedna mi se ne uklapa dovoljno ...

A jebiga, njima ne možemo što bi moja baka rekla ni prismrditi, ali fina je ova tema ovdje, samo eto par nas je aktivno, ali samo radom možemo do cilja. :))

Reci sebi. Mislim da nije definisano još. Probajte.

Super si odradio.

E bre, do jaja ova tema!!

Podseća na kup :)

Definisala saće nadam se da je dobra

Dobra i dobar primer. Bez želje da popujem i pametujem izmenio bih samo ovu rečenicu: "To saće je od mog druga." Prosečan Srbin bi pre rekao: "Ma idi/beži bre, k'o saće je ..."

plus anw.

Hvala, sad ću da ispravim.

Aj neka neko da temu.

Uuuu, prevideo sam. I to je dobro definisao!

Evo da probam ja dati par ideja:

Rozalija - Novčanica od 500 evra.
Slengčina koja se koristi. Ja ga, ako me razumete, retko koristim. Čuo sam od ljudi koji 500 evra češće vide pa im zatrebao sleng. :))

Može jako dobro da se odradi, recimo po uzoru na Burzumovu Somundaru. Pa probajte. Potencijal za naslovnu.

Nemam lepe reči - Ovo se takođe koristi. Odlična fora. Treba se potruditi za definiciju da ne propadne. Primera mo'š natiući koliko oćeš. Tipa:

-Dragi, kakve su ti to pečurke po kurčevini odjutros?
-Ljubav namam pojma, al rekao bih da su kondilomi.
-Nemam lepe reči.

Dobro ovo sam sad šukno na brzinu, ali taj rad. :))

Ima izraza koji su definisani ali nedovoljno dobro. Recimo:

Pričaćemo kad dođemo kući.
Kome si to rek'o?
Što me tako gledaš?

Ma mo'š sasipati do jutra. Pa ko voli nek izvoli. :))