Prijava

Hrvatska verzija M-84, M-95 Degman ima snažniji nemački motor 895 kW (1200 ks) najjači motor od svih verzija M-84 tenka. Ugrađen je reaktivni oklop, SUP temeljen na Omega digitalnom balističkom računalu slovenske firme Fotona, novi sistem pokretanja topa i klima uređaj. Auto punjač je za 15% brži od istoga na starijim verzijama M-84. Na kupolu je montiran i daljinski upravljan mitraljez kalibra 12,7 mm. Sitnice ili ne, jači je.

Nemački motor, elektronika iz Slovenije i ostale budževine. Mi smo naš sami napravili i da nam industrija nije sjebana kao što jeste verujem da bi ga unapredili.

I m-84 ima fotonu i one infracrvene kamere za navođenje i prikupljanje podataka.

Ima, znam, ali opet po mišljenju vojnih stručnjaka, Degman je jači. Motor od 1200 ks je jači od onog od 1,000 ks na M84 AS.

Nisan GTR ima manje konja od Vejrona pa ga opet dobije na stazi. Nije sve u konjima, ima tu još faktora.

Naravno, slažem se. Ali poredeći jedan sa drugim po navedenim karakteristikama, primetna je minorna inferiornost našeg M 84 AS, kolika tolika. Borbena dejstva nisu isprobana, pa ne bih znao o tome ništa reći.

Kao što rekoh, da nam industrija i vlast nisu tako sjebane, bio bi to odličan tenk.

Tako nekako. Naša vojna industrija ima potencijala, ali nema para. Dok je na čelu države ova poltronska vlast nema prosperiteta, ni u kom pogledu.

Ja kao nase najvece potencijale vidim poljoprivredu, prvenstveno izvoz prvoklasnog vina i rakije a drugo je naoruzanje.To moze da nas digne iz pepela...

Ima i tu nešto. Ako ti seljaci ne naprave rakiju srušiš im kuće sa M84.

Andonov ima najjače komentare.

Сељак прави ракију а онда иде у задружну фабрику да прави тенк - ех где је комунизам сад.

Uvoz je bio pokriven izvozom 160% za vreme vladavine kneza Milosa a izvoz su pretezno cinile svinje i goveda, vino i rakija a najbolje musterije su bile Madjari i Turci bez obzira na netrpeljivost biznis je morao da ide.e to su ludi koji su znali svoj zanat. A kad samo zamislis da smo mi izvozili da kazemo jeftinu robu a uvozili skupe masine,satove,namestaj... kolki je taj izvoz morao da bude kolicinski da bi pokrio likzuz koji smo uvozili...

U sustini ja pisem ozbiljne i realne stvari ali ih pisem ofrlje pa vam ostavljam prostora da me zajebavate,a vi jedva docekali..... al znate kako.....
Ko vas kara nek vam pise pesme....

Skupe mašine prve polovine 19 veka u Srbiji? Koje?

Vrsilice za zito....

Aj pobrišite taj spem dok mod nije pobrisao vas.

http://www.banaterra.eu/srpski_nou/istorija-razvoja-poljoprivrednih-masina-u-banatu-od-1718-do-1918-4
Uvoz oruzja sam zaboravio da napomenem posto dzebanu i oruzje nismo proizvodili a livnica topova je otvorena tek 1858 za vreme 2 vladavine Milosa

Možemo i da spojimo obe grane privrede, kad bi domaćom šljivovicom nalivali tenkove gazili bi stotku ko od šale.

Sto tenkove? bolje da motorizujemo i naoruzamo vrsalice mornarickim topovima! to bi bila armija za primer! lol