Naoružanje (tenkovi, avioni, puške, itd.)

  1. Ako niste znali, imala je SFRJ neki projekat aviona 4++ generacije, kao stelt i te fore, samo sto je to proplao sa raspadom drzave. SRJ pokusala da nastavi ali nije bilo sredstava. Ima na youtube-u da se nadje, kacim lik ako uspem da nadjem.

  2. U pravu je, ubio je vise od 400 sovjeta u tom ratu. Lik je pwnovao.

    Може бити да их је убио много, али треба имати у виду утицај пропаганде на коначан број. Имали су и Совјети неког измишљеног бају који је убио више и од њега. Или, погледај нпр. нас у рату '99. Колико смо стотина авиона оборили? НАТО мора да је био у минусу.
    Тај рат у ком се Сима наубијао Руја је трајао неких 150 дана. Рецимо и да их је убио 400, то је скоро 3 човека на дан, у просеку. Сваки дан. Далеко сам од експерта, али скидати људе снајпером није тако лако као што се чини на први поглед. Нарочито ако узмеш у обзир да је могао само војнике да убија.

  3. da, to je bio jedan u seriji orlova, ili galebova nisam siguran... Ali propao je jer nije bilo para :P ali ja sam kontao da smo mi taj projekat posle prodali rusima i da su oni delove neke sklepali u svoje avione...

    Malo je falilo da upišem vojnu akademiju, ali jebiga rekla keva da će da me se odrekne i eto... XD

  4. @ludi cak ajde daj nađi pliz...

  5. Ako niste znali, imala je SFRJ neki projekat aviona 4++ generacije, kao stelt i te fore, samo sto je to proplao sa raspadom drzave. SRJ pokusala da nastavi ali nije bilo sredstava. Ima na youtube-u da se nadje, kacim lik ako uspem da nadjem.

    Нови Авион.

  6. @ludi cak

    su 27 je mnogo stariji od svih tamo sto sam naveo, on je jos iz 80-ih, jedino je mig 21 stariji ali njega sam okacio jer ga puno vojski koristi...

    I da, trenutno najbolji avion je sukhoj pak fa t-50... Jednostavno je nenadjebiv, nešto potpuno novo...a f35 je teško sranje koliko ja znam iako ja vise gotivim zapadnjačke avione... a znam puno o avionima...

  7. nama treba potpuno nova flota, s tim da se ovi mig 21 bace il šta već, da se ovi galebovi i utve koriste za učenje letenja, da se mig 29 remontiraju, i da uzmemo 15-20 novih (slabijih tipa gripen, miraž, rafal il tako nesto) ili polovnih tipa mig 35, F18, eurofighter typhoon, su37 itd... To je neko moje mišljenje... Fora je u tome što ameri hoće da daju avione a da neki % može da se plati robom, a neki % parama, a rusi oće samo lovu... Za ostatak evrope ne znam... ali ne bi nas sve ukupno izašlo manje od 1,5 milijardi evra total...

  8. i naravno novi PVO, bez toga jebeš sve... Ali ako i to uzimamo, daj onda i tenkove i topove da uzmemo :D ma kurčina od svega xD

  9. trenutno najbolji avion je sukhoj pak fa t-50

    Доказан у бројним жариштима широм света.

  10. nije još nigde korišten, previše je nov... Ali po karakteristikama jebe f35 za par godina kako vidim...

  11. Nisi u pravu, nije bez konkurencije, F-22 i F-35 su mu konkurencija, a
    razna testiranja su pokazala da su na istom nivou, s tim da je ovaj ruski
    jos u razvoju, a da americki imaju malu tehnolosku prednost. Takodje,
    T-50 jos nije potpuno stelt, niti je po klasifikaciji avion 5. generacije.
    Procitaj malo vise o tome.

    on jeste avion pete generacije care... Takođe fora je u tome što ameri daju veliku prednost naoružanju dok rusi daju prednost tzv dogfight-u... Jebeš koliki ti je nož za klanje ako ne možeš da uhvatiš zeca... Ni f35 ni f22 nisu potpuno stelt. Jednom prilikom su 2 eurofightera pokupila 4 f22 na radaru ko iz pičke dok su preletali preko nemačke kao neka vežba bila... I izazvali ih na lock-on igru i skenjali 3 od 4 u toj igri...

  12. Nisi u pravu, nije bez konkurencije, F-22 i F-35 su mu konkurencija, a
    razna testiranja su pokazala da su na istom nivou, s tim da je ovaj ruski
    jos u razvoju, a da americki imaju malu tehnolosku prednost. Takodje,
    T-50 jos nije potpuno stelt, niti je po klasifikaciji avion 5. generacije.
    Procitaj malo vise o tome.

    on jeste avion pete generacije care... Takođe fora je u tome što ameri daju veliku prednost naoružanju dok rusi daju prednost tzv dogfight-u... Jebeš koliki ti je nož za klanje ako ne možeš da uhvatiš zeca... Ni f35 ni f22 nisu potpuno stelt. Jednom prilikom su 2 eurofightera pokupila 4 f22 na radaru ko iz pičke dok su preletali preko nemačke kao neka vežba bila... I izazvali ih na lock-on igru i skenjali 3 od 4 u toj igri...

  13. msm, f35 prazan ide 1930km/h max brzina, a t-50 prazan gazi 2500 km/h... Pa o čemu mi pričamo ovde brate... T50 je naslednik mig 29 i su27 koji su se pokazali kao jedni od najboljih ikada u poslednjih 40 godina, pored f16... E zato je lockhead martin odlučio da napravi nešto novo (f18) ali taj je bio isti kao f16 samo je imao novi motor, novo oružje i novi radar, ostalo je sve isto. F22 su mnogi nazvali propalim eksperimentom,iako je napravljeno 188 komada, jer ga ameri slabo koriste, a ne prodaju ga i kao još rade na njemu, iako su objavili da su prestali sa istraživanjima na njemu zbog besparice, a i videli su da je uzaludno da uporedo prave f22 i f35, pa su se odlučili za ovaj drugi... F22 je vrlo podložan rđanju i stelt mu ne valja (zaboravio sam zašto, kad se setim napišem)... Realno, su47 je jebač, prototip je išao 2700 km/h ali je bio nestabilan, i projekat je zaustavljen radi t-50...

  14. on jeste avion pete generacije care... Takođe fora je u tome što ameri daju veliku prednost naoružanju dok rusi daju prednost tzv dogfight-u... Jebeš koliki ti je nož za klanje ako ne možeš da uhvatiš zeca... Ni f35 ni f22 nisu potpuno stelt. Jednom prilikom su 2 eurofightera pokupila 4 f22 na radaru ko iz pičke dok su preletali preko nemačke kao neka vežba bila... I izazvali ih na lock-on igru i skenjali 3 od 4 u toj igri...

    Sve zavisi od pilota.

    msm, f35 prazan ide 1930km/h max brzina, a t-50 prazan gazi 2500 km/h... Pa o čemu mi pričamo ovde brate... T50 je naslednik mig 29 i su27 koji su se pokazali kao jedni od najboljih ikada u poslednjih 40 godina, pored f16... E zato je lockhead martin odlučio da napravi nešto novo (f18) ali taj je bio isti kao f16 samo je imao novi motor, novo oružje i novi radar, ostalo je sve isto. F22 su mnogi nazvali propalim eksperimentom,iako je napravljeno 188 komada, jer ga ameri slabo koriste, a ne prodaju ga i kao još rade na njemu, iako su objavili da su prestali sa istraživanjima na njemu zbog besparice, a i videli su da je uzaludno da uporedo prave f22 i f35, pa su se odlučili za ovaj drugi... F22 je vrlo podložan rđanju i stelt mu ne valja (zaboravio sam zašto, kad se setim napišem)... Realno, su47 je jebač, prototip je išao 2700 km/h ali je bio nestabilan, i projekat je zaustavljen radi t-50...

    Brzina nije sve, i opet... sve zavisi od pilota. Na primer F15 nije bio nista posebno u odnosu na Mig29 i Su27, a opet je u brojnim ratovima od 1970-ih do 2000-ih obarao sa ucinkom 150:1 valjda, tako da sve zavisi od pilota.

  15. http://www.youtube.com/watch?v=y1QjOxEFqOA

    Evo nasao sam onaj nas projekat.

    EDIT: Zajebao sam se, nije stelt, gledao sam to davno, pa sam bio u zabludi da je nesto super, mada nije lose.

  16. guglao sam malo ali nisam našao nešto konkretno pa da pitam ovde pre nego što zovem riju... Jel postoji neka odredba u zakonu za nošenje noževa? Kolika je dozvoljena dužina oštrice?

  17. bilo bi zaista neozbiljno da furam sukhoj t50 u đepu xD

  18. Pa jel' još neko napravio stelt pored famoznog B-2 ?

  19. b-2 je bombarder, i na njih je lakše primeniti stelt, iz prostog razloga što se kod njih ne koncentrišu u tolikoj meri na naoružanje samog aviona, na brzinu i slične stvari nego je na njima da što neprimetnije i tiše dođu do cilja i jebu majku.... Dosta bombardera sada je stelt... Pa i onaj F117 koji je oboren kod nas je bio stelt, ali mi imamo tako prastar PVO da ameri nisu ra;unali na to...

Rekli o sajtu

Kad je pre nekoliko dana osvanuo naslov u dnevnim novinama „Željko Mitrović: Trovali su me“, na samoproklamovanom rečniku slenga vukajlija.com odgovorili su mu bez mnogo pijeteta: „Pa dobro, i ti si nas, i još to radiš“.

Ekonom:east Magazin · 03. Februar 2011.