Prijava

Ma da Brus, udri po spojlerima. ;)

Isak Aimov Bogotac.

Baš sam pisao na drugoj temi o fantastici, nisam našao ovu temu, kupio sam na Sajmu trilogiju ''Zadužbina'' onako lepo, u kutiji, za 800 kinti.

E, ako sam ti onim pokvario Mračnu kulu ubiću se majke mi - to je isto kao da sam ti rekao da je Anin ljubavnik bio Vronski i sad nećeš da čitaš Karenjinu zbog toga :)

to je isto kao da sam ti rekao da je Anin ljubavnik bio Vronski

Jebi ga brate, sad si se popišo po mom trudu, stigao sam do sedamdesete strane.

Ma jok, ja sam kolekcionar Kinga, nego da ti se ne požali neko drugi. :)

Nije to ništa, trebalo je da me vidiš kad sam se ovde po sajtu raspravljao sa čovekom o suštini izrečenog u Kingovim delima i konceptu cele Mračne kule da bi mi on na PVT poslo poruku "Brate, ja sam Mračnu kulu prevodio za izdavača"... :)

Чек сад Брусе, идемо рестарт.
Зашто сам ја онда триповао да се та пустиња, након што је Роланд оставио Золтана и магаре, у ствари налази на ободима Мехиса? Да је Постаја где је пронашао Џејка такође у пустињи Мехиса?
Небитно. Знам где се вратио, знам да сам више пута прочитао цео серијал.
Углавном, сад гледам неке фан мапе,

http://images2.wikia.nocookie.net/__cb20120618022022/stephenking/images/8/88/DarkTowerMapFull2.jpg

срање, није то то. Има да нацртам своју мапу.

Ево могуће да сам Мехис побркао са Мохаин Дезерт

To je to verovatno, nameće se da nije Mehis samim tekstom na kraju serijala. Ne smem da ga navedem da me opet ne optuže za spojlere :)

Прва мисао ми беше да лагао је све. Тај седи богаљ, злокобног ока... (Дандело)

Дал је неко извалио да су два фасцинантна дела настала инспирисана Робертом Браунингом?

Мрачна кула и Илион и Олимп? То jeст, Кинг и Симонс су инспирацију нашли у два дела:

1. Чајлд Роланд Мрачној Кули Стиже

2. Калибан О Сетебу

Što se čudiš Kingu, čovek je diplomirao književnost, horor piše jer voli. Ima doduše i na duplom nalogu evidentiranu Mizeri, Bekstvo iz Šošenka i The Running Man :)

Брусе, ја сад тек видео да је Вулкан избацио Ветар кроз Кључаоницу. Мрачну кулу између Чаробњака и Стакло и Вукова кале.
Кацу Роланд и његов Ка-тет изашли из Смарагдног Замка и кренули ка Калама.
МРАЧНА КУЛА 4,5 ЈЕБОТЕ!

Je l' čitao neko ''Piknik pored puta'' - Arkadij i Boris Strugacki? Snimljen je film ''Stalker'' po tome.