Prijava

Има ли неког да има инсталирана оба система?

Јутрос сам фејловао при првом покушају да изведем инсталацију XP на посебној партицији хард диска на коме се већ налази седмица. Инсталирао сам XP и нисам могао да га подигнем након инсталације, јавио се error. Онда сам сконтао да ни седмицу не могу да подигнем, па сам узео и форматирао ту малу партицију на којој је био свеже инсталирани XP, па ни после тога стару седмицу нисам могао да подигнем, иако ништа није било прчкано по системској партицији седмице.

Нашао сам на нету да су још неки људи имали исти проблем, те да би требало да буде решење инсталација XP на посебном хард диску. Фала курцу, па имам два хард диска у компу, и пробаћу то, ал' ипак питам овде, можда неко зна да ли је могуће ипак извести инсталацију на једном харду.

Е, да, има ли неко идеју шта да радим АКО ми ово са другим хардом успе, тј. како иде процедура за dual boot?

Узгред, питаће неко зашто инсталирам XP, јебига, морам, седмица је, иако је бољи систем, неупотребљива за снимање музике.

Imaš na IT Kutku Virtualne mašine temu, vidi tamo, ne znam šta da ti kažem, nisam to nikad probao.

Ja sam svojevremeno imao XP i 98, šljakalo je neko vreme a posle je 98 nestao. Što se tiče dual boot-a mislim da kod Windowsa ništa ne treba da se čačka, pošto se to radi samo ako imaš na istom računaru Windows i Linux. Ja ti savetujem da probaš još jednom, samo prvo digni 7, pa zatim XP.

Па, ево, управо и јесам дигао седмицу, пишем с ње. :)
Цениш да не треба dual boot ако су два њињдоњса?

Узгред, питаће неко зашто инсталирам XP, јебига, морам, седмица је, иако је бољи систем, неупотребљива за снимање музике.

Икс пе је мајка, седмица је ружна... Никако ми се не свиђа, али баш никако, чак ме и нервира зато је вјероватно никад нећу инсталират'

Ја имам оба система, сваки је инсталиран на посебном хард диску. Намучио сам се докс сам све наместио како ваља, вероватно зато што сам лаик, а не због неке замршености процеса инсталације. Први пут када сам инсталирао ИксПе (на Д драјв, на Ц-у је већ била Седмица - у питању су засебни хард дискови), Седмица је одбијала да се подигне, а ИксПе је радио фино. Што је најчудније, систем се бутовао са Ц драјва. Онда сам ја све то лепо форматирао, инсталирао прво ИксПе, па онда Седмицу, на засебне дискове и сад све шљака како треба.

E Džim boy probaj ovde da nađeš nešto. Ako ništa ne nađeš, sačekaj jedno dve nedelje da ja probam na mojoj skalameriji.

http://www.sevenforums.com/tutorials/8057-dual-boot-installation-windows-7-xp.html

Хоћеш да кажеш да треба сад да разјебем седмицу и да пробам прво икспе да инсталирам? :)

ЕДИТ: Аха, сад гледам овај Елеков линк, изгледа да није обавезно...

Na greškama se uči. Ako si već instalirao sedmicu probaj još jednom sa XP-om. A ovi na forumu kažu da prvo instaliraš stariji, pa zatim novi OS. A na ovom linku užas.

Ја имам оба система, сваки је инсталиран на посебном хард диску. Намучио сам се докс сам све наместио како ваља, вероватно зато што сам лаик, а не због неке замршености процеса инсталације. Први пут када сам инсталирао ИксПе (на Д драјв, на Ц-у је већ била Седмица - у питању су засебни хард дискови), Седмица је одбијала да се подигне, а ИксПе је радио фино. Што је најчудније, систем се бутовао са Ц драјва. Онда сам ја све то лепо форматирао, инсталирао прво ИксПе, па онда Седмицу, на засебне дискове и сад све шљака како треба.

Такође. Само сто се мени није одбијала седмица него икспе да ради, што ми је још чудније јер сам њега првог инсталирао.

Ja imam i XP i 7 i Ubuntu. Samo prvo sam instalirao XP, pa 7, pa Ubuntu. E sad na laptopu sam prethodno imao instaliran FreeDOS(i dalje aktivan). Poenta je kada sam instalirao XP on je bio na D: particiji. 7 instalirao na G: particiju(gledano iz XP-a) ali kad se u nju bootujem uvek pokazuje da je instalirana na C: particiji. Dakle mora XP biti instaliran prvo i to poželjno ne na C: particiji.

Ljudi nateraćete me da obaram sistem, a to nikako nije lepo od vas.

E ovako ... ne moraš da imaš dva HDD-a dovoljan je jedan, ali moraš prvo instalirati Win XP pa tek zatim Win 7 na drugu particiju. Ime tj slovo koje označava particiju nije bitno pošto će svaki windows (xp i 7) "videti" svoju particiju kao C: ... i naravno odabereš dual boot kao režim instalacije.

Pozz.

Aj probaću sada kod kuće, baš da vidim šta mogu da uradim.

i naravno odabereš dual boot kao režim instalacije.

Можда је глупо питање, али како да одаберем dual boot као режим инсталације? :)

Ahahaha ode sedmica u kantu.

pa nakon formatiranja diska u više particija a pre početka instalacije win XP instalacijski čarobnjak te pita da li želiš dual boot ...

EDIT: ili beše double boot :)) odavno nisam reinstalirao sistem, prilično mi je truo

Ne mozes pogresiti za dual boot, ukoliko odabares drugu particiju za instalaciju 7. Instalaciju pokreni iz Windowsa, just in case. A sto uopste ostavljas taj XP?

A sto uopste ostavljas taj XP?

Zato što je sedmica sranje. Linux je keva.

Ne troluje se tako, elektricare.