Prijava

pod tuš sa njom, posle je ostavi na suncu da se osuši i to ti je to...

Ja sam nezadovoljan sto si odustao od resavanja problema, vec si ga premostio rogobatnim instaliranjem XP-a. Minus.

Ja sam nezadovoljan sto si odustao od resavanja problema, vec si ga premostio rogobatnim instaliranjem XP-a. Minus.

Проблем сам решавао у протеклих месец дана и нисам могао да га решим. Као што видиш, чак ни гомила професионалних музичара са оног линка није за две године могла да реши проблем. Вероватно је некомпатибилност Седмице са појединим звучним картицама. Тако да, много ми је једноставније било да инсталирам XP који ћу да користим искључиво кад снимам, него да купујем нову звучну картицу и притом не будем сигуран да ли ће и на њој седмица да багује.

Jesi instalirao XP? Imam ja podignuta oba, XP je na virtuelnoj mašini, šljaka sam' bije.

Mrzelo me da čitam sve ;)

Ja JUTROS instalirao Win 7 pošto mi je komp celu noć drkao particiju kako bi od jedne napravio dve. Ovo je čisto eksperimentalno, dok me ne smori, onda brišem particije, pravim nove i dižem 7 i XP možda.

koj će ti moj ta dva zla.. o.0

Ta dva zla koriste milioni ljudi, bez obzira što su po nekim karakteristikama lošiji od Linuxa. Jednostavno Linux traži privikavanje i teži je za rad od glupog Windowsa. Mada imam ja Ubuntu, možda probam iz zezanja.

meni je ubuntu jednostavniji.. ali ok, stvar navike :)

meni je ubuntu jednostavniji

Kako? Ja posle 3 godine nisam skapirao kako da uradim Refresh!!!

aj kad smo kod linuksa, koje su prednosti, a koje su mane u odnosu na win?
imam jedan laptop viška i hteo bih malo da ga isprobam...

Prednosti

-manje virusa je napravljeno
-open source kod omogućava izmene, dopune jezgra i uklanjanje grešaka
-ako te ne mrzi da kuckaš u terminalu, možeš da odradiš dosta stvari zbog kojih bi u winu čupao kosu
-sam pronalazi drajvere, programe
-bolja mrežna zaštita od windowsa
-stabilniji sistem

Mane

-komplikovaniji za upotrebu ako si pre njega koristio windows
-koliko je open source kod dobar, toliko može biti i loš zbog namernog ubacivanja zlonamernog koda u originalni sistemski
-ako želiš da igraš igrice nećeš se usrećiti

Ovo je neko moje lično mišljenje, mada ima tu još mnogo stvari.

Ne mogu citam sve mnogo je rano pa postoji mogucnost da cu da se ponavljam
1.

Imaš na IT Kutku Virtualne mašine temu, vidi tamo, ne znam šta da ti kažem, nisam to nikad probao.

:feel proud:
2.Prilicno sam iskusan sto se dualboota tice najbolje resenje je je instalirati prvo XP pa win 7 i tako u 99% slucajeva nece biti problema,medjutim ja sam radio i obrnuto i javlja se error isto tako u 99% slucajeva koji se resava tako sto se ubaci 7icin cd i ode se na repair, a zatim na win startup ili tako nesto,uglavnom vezano je za dizanje sistema moze da pise i boot
3.Win7 je mnogo bolji od xp-a, Xp je bolja solucija samo onda kada imas slab komp koji jednostavno ne moze da podrzi Win7 ukoliko je komp iole dobar uvek je bolja solucija Win7...jednostavno radi brze...jednostavno bolji je...
4.Najbolji program za prckanje oko dual boota je Easy BCD 2.0
Toliko od mene. Poz.

2.Prilicno sam iskusan sto se dualboota tice najbolje resenje je je instalirati prvo XP pa win 7

Ja probao juče i radi, imaš i onaj link na nekoj prethodnoj strani. Što se tiče virtuelnih mašina, mnogo dobra stvar za učenje.