Prijava

Имам Xbox 360 Premium са Falcon плочом, флешован. Пре једно недељу дана почео је да прави проблеме са читањем дискова. Наиме, након што убацим диск у DVD ром, он се заврти на кратко, па онда престане, а успео сам да га натерам да ради методом рапидног отварања и затварања диск треја уз лагано лупкање по страници кућишта све док га не прочита (уме да потраје и по 10 минута). Баш јутрос сам извалио да успе да прочита диск из прве ако на контролеру држим притиснуто A док на екрану пише "reading". Онда сам кренуо да рокам Halo Reach, и после предугог учитавања и мање од десет минута игре, DVD ром је почео да трокира и екран је позеленео, па сам изгасио конзолу, и када сам је поново упалио, једна четвртина прстена око ON/OFF прекидача је светлела црвено, а на екрану ТВ-а је писало порука о ерору Е74, што значи да је хардвер фејловао. Гуглао сам и нашао да ерор Е74 најчешће има везе са A/V каблом, али сам поприлично сигуран да то код мене није случај, него да је DVD ром крив. За претходне три и по године колико имам Xbox 360 ово је први пут да то срање поцрвени. Додуше, пре рецимо две године, DVD ром је цркао па је замењен, али тада је једноставно одбио послушност, овог Е74 трипа није било, конзола је могла да се покрене. Сад не може, након што је упалим, појави се тај Е74 екран и ништа.

Шта да радим? Да га носим у сервис, или је у питању нешто што могу и сам да оправим? Да ли да га отворим и очистим, или шта? Да ли да се ослоним на влашку магију? Ако је неко имао сличан проблем, волео бих да чујем шта има да каже. Без спема молићу лепо.

Узгред, који сервис за конзоле препоручујете? Ову моју крнтију сам купио у Virtual-у на Новом Београду, а тамо сам је и носио на поправку, и стекао сам утисак да се ради о куртонској фирми, па бих волео да их заобиђем убудуће.

Ring of death hihihihi

E jeb'o te Premium.
Ja od početka imam Elite, bez problema.
Samo što mi je prvi pao, i pukla matična ploča...lolol

Bolje odnesi na servis, ne bih tu ništa čačkao, osim ako se ne pojavljuje RROD, za to ima rešenja.

EDIT: lol nisam lepo pročitao. Izgleda da jeste RROD.
http://www.youtube.com/watch?v=KCeUX3QUX6M
http://www.youtube.com/watch?v=LEt9eV1FPYw
http://www.youtube.com/watch?v=7lMXqnZP7Ok
probaj nešto od ovog...ima dosta na yt-u.

Ring of death hihihihi

Није РРоД, то је кад 3 поља светле црвено, мени само једно ололоол

E jeb'o te Premium.
Ja od početka imam Elite, bez problema.

Ја кад сам куповао речено ми је да Елит не може да се флешује, а и који ће ми курац толики хард диск реално?

Čekaj, jeste ili nije RROD?

Не, не, није јебени РРоД 100%, тога нема на конзолама са Фалкон плочом. :)

Može bre da se flešuje.
Na znam što, ali imam osećaj da je dosta bolji od Arkejda i Premiuma.
Ovi se nekako lako sjebu.

I ne treba ti tol'ki HDD, ja uzeo Elit na limundu za oko 200e, a hard mi dao drug.

EDIT: taj što sam uzeo nije imao HDD.

Može bre da se flešuje.
Na znam što, ali imam osećaj da je dosta bolji od Arkejda i Premiuma.
Ovi se nekako lako sjebu.

Па, ја сам мој купио у децембру 2007. и тад Елит није могао да се флешује, а и реално су све верзије конзоле исти курац у принципу, то јест хлађење је ваљда исто пројектовано у свима, колико се ја разумем у секс, мада можда и грешим.

Hahah, ja u januaru 2008. :)

E jebem li ga. Ne verujem da ovde ima stručnjaka za konzole, nosi ti to u servis.

Да, вероватно сервис ипак не гине. А баш сам се наложио, набавио пре неки дан Хејло Рич и Ел Еј Ноар, кад оно курчина. :(

Momci jel znate kolko bi trenutno mogao da košta jedan onako solidan xbox360?

Aj mi preporuči neke jebačke igre za 360, kad već pričamo o tome. :)
Ja opet uz'o da igram Prototajp.

Ричи, нов ти иде од 250 евра па нагоре, плус 50 евра за флешовање.

Aj mi preporuči neke jebačke igre za 360, kad već pričamo o tome. :)

Ако ниси играо, обавезно испробај:
Bishock 1&2, Red Dead Redemption, Gears of War 1&2, Halo 3, Halo 3:ODST и Halo: Reach, Alan Wake, Mass Effect 1 и 2, Brutal Legend, Burnout Paradise, Batman: Arkham Asylum, Vanquish, Darkness, Dead Rising и тако, не могу сад да се сетим.

EDIT: L.A. Noire и Бајонета јебена!

jbg, sad videh post gore loolo

Odlično. Hvala. :)

Bioshock planiram da probam već duže vreme, a Halo 3 sam uzeo original, igrao malo, i počeli da me nerviraju oni kovenanti. Odustao.

A kako bi ja mogap da piratišem na xboxu?
Jel treba blu ray ko za ps3 ili samo dvd?