Prijava

Je l' koristiš xbox live?

Биошок кобјашњава курчином и камшотује у косу, одиграј обавезно!

Je l' koristiš xbox live?

Јок, не пада ми на памет да купујем оригинале, а од конзолног мултиплејера готивим само оно кад ортак седи поред тебе па можеш да га напушаваш. :) Ти?

Ja sam uzeo gold membršip na mesec dana (trajal neki), i nisam uspeo ništa sa multiplejerom.
Mada, nisam se puno ni trudio.

A kako bi ja mogap da piratišem na xboxu?
Jel treba blu ray ko za ps3 ili samo dvd?

Лепо кад купујеш конзолу нагласиш им да хоћеш да буде флешована, то јест да инсталирају крековани фирмвер који може да тера пиратске игре. Не треба ти блу реј него дуал лејер ДВД (DVD DL).

Ја би само Фајт Најт раунд 3 фурао на 360 .............

Ја би само Фајт Најт раунд 3 фурао на 360

Добар је, мада мени више леже овај нови Мортал Комбат и Супер Стрит Фајтер 4.

Ja imam MK vs. DC Universe i nisam nešto oduševljen...

Gde mog' da kupim igre za 360?
Ne originale, naravno.
Lik koji mi je do sad prodavao nema ništa novo u ponudi.

Mrzi me da skidam.
Oću duzmem 5-6.

1. Da li je slika na Xboxu tera-mega-giga-ekstrasuper ako kupim HDMI kabl, odnosno da li su teksture i natpisi oštriji i da li onda prikazuje sliku u "pravom" 16:9 formatu?

2. Skidao sranja sa Xbox Lajva i instalirao toliko apdejtova da sam skroz sjebao krekovan firmver. Odneo u servis i tamo mi rekli da moram da sačekam "dve nedelje" (uobičajeni odgovor za sve: kaće da izađe xbox slim-za dve nedelje; jel imate baterije za džojstik-stižu za dve nedelje), dođem ja tada i on mi kaže kako sam sve potpuno sjebao, najviše zbog onog ozloglašenog apdejta za novi Esesins Krid, i kaže mi da od piratskih igara neću moći da igram neke tamo novije igre. Naravno, ne kapiram koje su to igre, kao ni da li je uopšte nešto popravljeno. Takođe rekao da moram da sačekam da taj novi firmver bude krekovan.
E sada, meni nije jasno, koje su to piratske igre koje ne mogu da igram, i da li taj novi krek za firmver omogućava da se koristi Xbox Lajv bez posledica isl.

1. Da li je slika na Xboxu tera-mega-giga-ekstrasuper ako kupim HDMI kabl, odnosno da li su teksture i natpisi oštriji i da li onda prikazuje sliku u "pravom" 16:9 formatu?

Капирам да је HDMI гајтан бацање пара, компонентни A/V и VGA каблови који се добијају уз конзолу су сасвим довољни, посебно што скоро све игре раде у 720р или чак 540р разолуцији. Фазон је што је HDMI кабл дигиталан, а Xbox ствара дигитални сигнал на излазу, тако да код њега нема претварања сигнала из дигиталног у аналогни облик при чему се губи на квалитету, али тај губитак је минималан, чак и на стварно великим екранима. Мислим да они који кажу да примећују знатну разлику једноставно серу. Или то, или сам ја ћорав. Формат слике ти је 16:9 како год да окренеш ако имаш ТВ или монитор који подржавају високу дефиницију која по дифолту значи вајдскрин, нисам скапирао на шта тачно мислиш под „правим” форматом. :)

2. Стварно немам појма, нит користим Лајв, нит играм Асасинс Крид. :)

Формат слике ти је 16:9 како год да окренеш ако имаш ТВ или монитор који подржавају високу дефиницију која по дифолту значи вајдскрин, нисам скапирао на шта тачно мислиш под „правим” форматом. :)

U stvari, nije tako. Od kada imam novi 16:9 televizor, tačno mogu da primetim da je u većini slučajeva slika samo razvučena sa originalnog 4:3 formata. E to meni mnogo smeta, posebno zato što su Eurosport i PST jedini tv kanali koji imaju pravi 16:9 format. Čak i ako staviš format slike u meniju na "original" u većini slučajeva će slika biti u 4:3 formatu.

Da objasnim, otvori neku 4:3 sliku u Wordu. Ako je razvučeš po dužini, ona će biti u 16:9 formatu, međutim, pravi 16:9 format je ako sliku kropuješ gore i dole tako da izgleda šire. Međutim, 720p vajdskrin rezolucija je kada je 4:3 slici dodato sa obe strane još prostora i još je oštrija.
Što se tiče oštrine slike, to je već očigledno u nekim igrama sa super mega ekstra grafikom, kao Krajsis 2, u kojima se je tekst previše pikselizovan, a mora da se gleda sa neke udaljenosti da ne bi bila previše mutna, i to sam čak probao na 4:3 monitoru sa integrisanom TV karticom (to je ovaj).
Sada, 1280x1024 je maksimalna rezolucija monitora. Kada bi pri normalnim grafičkim podešavanjima i sa tom rezolucijom igrao Krajsis na kompu sa istim monitorom, slika bi bila daleko oštrija.

jel imate baterije za džojstik

Ovo mi nije jasno.
Što ne uzmeš AA od 1.5V?

U stvari, nije tako. Od kada imam novi 16:9 televizor, tačno mogu da primetim da je u većini slučajeva slika samo razvučena sa originalnog 4:3 formata. E to meni mnogo smeta, posebno zato što su Eurosport i PST jedini tv kanali koji imaju pravi 16:9 format. Čak i ako staviš format slike u meniju na "original" u većini slučajeva će slika biti u 4:3 formatu.

Јесте, али то је до ТВ сигнала. Аналогни ТВ сигнал, који је код нас у употреби, преноси слику у фомату 4:3, за разлику од дигиталног који је 16:9. Вајдскрин телевизори не могу да претварају 4:3 у 16:9, него само развлаче слику. За прави вајдскрин мораћеш да сачекаш дигитализацију, или да видиш са кабловским оператером да ли има неки HD пакет у понуди.

Што се тиче Xbox-а, све игре раде у резолуцијама са односом страна 16:9, значи 960х540, 1280х720 итд., наравно, ако конзолу закачиш на вајдскрин екран. Кабл ту нема никакве везе.

За Крајсис 2 стварно не могу ништа да ти кажем, нисам пробао па не знам.

Влајко, не капирам чему такав одговор. Уз купљену конзолу добијеш и онај као носач за две АА 1.5V батерије који се качи на гејмпед. Ја сам додуше купио Play & Charge Kit, али нешто ме зајебава, неће да се напуни. Не могу да провалим да ли је до батерије или до пуњача, јебем га у уста.

A da kažemo nekom modu da promeni naziv teme u Xbox 360?