Prijava

a ti otaku, džubre jedno filozofsko, ne govori o čovek - životinja problematici, nEje tvoj reJon :D

Zato sto ja nisam ni COVEK ni ZIVOTINJA, jel zato nije moj rejon? :)

zato što si džubre :D
ajmee.. otaku.. fejlovaću na prijemnom. :uplašena:

Cuti, ja cu fejlovati na kvalitativnim, pa me boli uvo ;)

Joj bre, pa rekao bi covek da ste bezdushni a ono se svi pravite vazni sa nekim ispitima :) Nasmejali ste me u poslednjih par postova :D

Jeb ga, moj post je izuzetno jasan samo sto ga vi ne prihvatate kao cinjenicu.

Mislila sam da ce ovde moci da se diskutuje o problemu ponasanja coveka prema zivotinjama ali definitivno niste otvoreni za bilo kakvu konverzacija a da se ne tice pokusaja da se ispadne sto pametniji i apsolutno vise u pravu nego onaj ko je postavio temu.

Ko mi je napisao da forum nije mesto za ovu temu?

Moram da razocaram pa da kazem da jeste, jer forum ( sem kada nije usmeren samo na jednu temu ili nekoliko tema usko vezanih) i postoji za to da bi se sve teme obradjivale, da izrazis svoj stav povodom toga, vidis tudji stav ako te zanima, dobijes savet ako ti treba...

Blogovi mi se ne svidjaju, pa zato ni ne pisem isti.

Svejedno, hvala na paznji.

Зар Отаку није психолог?
Помешати филозофију с психологијом је увреда. (ви закључите за кога)

boginjo, dobri smo.. ja pogotovu :D samo nemam vremena da pišem o tom odnosu koji je jako.. složen i kul :)

ti, filozofu, znam da je otaku psiholog, no.. interno je ovo, ne zameraj :D

Napredak jedne države, društva i čoveka, kao svesnog bića, se ogleda u njegovom odnosu prema životinjama.

Апсолутно не. Можда у односу на, али онда се огледа у односу на читаву природу и човекову могућност да својом вољом подређује себи и искорићшава законе природе, то јест, окреће их у своју корист, примењује. Пример за то је техника.
А напредак човека се може гледати у односу на самога себе кроз време.

Na veliku žalost, ja moram primetiti da mi nismo baš daleko odmakli u evoluciji svesti, koja bi za rezultat imala, porast odgovornosti prema životu bilo kog stvora a da nije čovek. Najveći paradoks od svega je taj sto je čovek, kao i svim drugim životinjama, sam sebi nadenuo latinski naziv. Homo - human - humano, mislim da smo vrlo daleko od tog pojma kada je reč o stvorenjima koja ne zavise od nas, već mi od njih.

Не видим какве то има везе са еволуцијом свести. Човек јесте рода хомо, из фамилије хоминиде, и не може се ''хумано'' односити према животињама, јер то означава однос између људи. Ал' 'ајде, нека буде по твоме, хумани однос према животињама био би убијање ради исхране.
Не видим како то да ми од животиња зависимо, а не оне од нас. Ланац исхране није линеаран, већ кружан.

Da kruzan je i to vrlo, to sam malopre htela da spomenem ali mi se negde izgubilo.

Po nekoj logici prvo su postale zivotinje pa onda covek, zar ne? Sta bi se desilo kada bi zivotinje nestale... sta bi bilo sa nama? Hmm... aj sada razmisli sta bi se desilo da se covek izbrise sa lica zemlje. Koliko bi zivotinje bile ugrozene?

Ja licno mislim da bi se priroda polako vratila u normalu i zavladao bi onaj red i hijerarhija koja je postojala dok se covek nije razmnozio na sve strane.

Vidis, human odnos prema zivotinjama nije to sto ti kazes. Izvrces moje reci. Necu obrazlagati jer nije potrebno da se pravimo ludi, znas na sta mislim i ako imas neki bolji izraz koji bi mogao da se upotrebi umesto tog humano, naravno opet bez izvrtanja, reci mi i prosvetli me u mom ne znanju o ovome zbog cega sam i pocela temu.

Не правим се луд, већ сам ишао начином на који си ти извукла појам "хумано".
Нису прво настале животиње па човек, јер је човек животиња. И не можеш гледати на тај начин да су у контрасту човек и све животиње, јер је човек само једна животињска врста.

Sta bi se desilo kada bi zivotinje nestale... sta bi bilo sa nama? Hmm... aj sada razmisli sta bi se desilo da se covek izbrise sa lica zemlje. Koliko bi zivotinje bile ugrozene?

Ово поређење нема смисла, јер је човек припадник животињског царства. Логички исправно би било да кажеш шта би било када би сви комарци (или било која друга животињска врста) нестали, а шта када би човек нестао.
А тиме што кажеш да је ланац исхране кружан, ускачеш себи у уста.

Sta bi se desilo kada bi zivotinje nestale...

Вегани не би више јели гована и ПЕТА би исто тако јела гована.

aj sada razmisli sta bi se desilo da se covek izbrise sa lica zemlje.

Што би нас то интересовало?

Koliko bi zivotinje bile ugrozene?

Лако. Животиње су изумирала многооо више док није било човека. Ове што изумиру сада су незнатни број, ако се не варам.

Ja licno mislim da bi se priroda polako vratila u normalu i zavladao bi onaj red i hijerarhija koja je postojala dok se covek nije razmnozio na sve strane.

И опет би неко живо биће избило на врх и исто радило. Само се надовезујем на твоју логику.

Vidis, human odnos prema zivotinjama nije to sto ti kazes.

Е, баш јесте. Куд ћеш хуманије од чињенице да им се даје смештај, храна, вода, медицинска нега, и на крају величанствена еутаназија, да се не муче у старости. Једина цена је да буду поједене или обучене или тако нешто. Имају бољу негу од 50% сведске популације! Шта ту није хумано???

od juce razmisljam o ovoj temi i o svom odnosu prema zivotinjama i o tome koliko je on civilizovan
jako volim zivotinje, imam kucice, macice, zeceve, patkice, konje, jahanjem se bavim vec neko vrijeme i najljepse se osjecam jasuci, voljela bi da imam i kravu koju cu da pazim i mazim, imala sam i janje jedno vrijeme i ko zna sta cu od zivotinja jos za svoga zivota da udomim. Moj neki zivotni kao san je da imam malu ergelu konja, da mi to bude i posao i uzitak. Okruzena sam zivotinjama vec 10ak godina, jako ih volim, oni su mi i utjeha i sreca.
Ali nista od toga me ne sprjecava da se davim jeduci vrucu janjetinu, ili da uzivam u svim vrstama paprikasa od teleceg do zecijeg, da koristim cetku za sminkanje napravljenu od konjske dlake...
uvijek sam mislila da se prema zivotinjama ponasam cak i bolje nego prema ljudima, ali ova tvoja tema me je podstakla da se zapitam i iskreno da ti kazem, ne bi mogla da ne jedem meso i ne bi mogla bez mnogih stvari koje dobijamo od zivotinja
Treba li zivotinje zlostavljati? Ne, iz jednostavnog razloga sto ne treba nikoga zlostavljati, ali da li je necivilizovano jesti meso i koristiti zivotinjske sirovine isto kao veliki ljubitelj zivotinja mislim da nije, meso jedemo sa razlogom i sve zivotinjske sirovine koristimo sa razlogom. Ali nadam se da cemo jednog dana doci u uravnotezenost u kojoj cemo uzimati samo onoliko koliko je potrebno od zivotinjskog svijeta, jer mislim da je to najcivilizovanije.

Sta bi se desilo kada bi zivotinje nestale... sta bi bilo sa nama?

a da se osvrnem na ovo, skoro sam na Diskaveriju gledala emisiju o pcelama i postoji teorija da kada bi pcele nestale sa planete da bi u roku od samo 4 godine planeta ostala bez zaliha, tj bez icega

Помешати филозофију с психологијом је увреда. (ви закључите за кога)

Ahahahahahahahah... Saljivdzija mali :).

Е, баш јесте. Куд ћеш хуманије од чињенице да им се даје смештај, храна, вода, медицинска нега, и на крају величанствена еутаназија, да се не муче у старости. Једина цена је да буду поједене или обучене или тако нешто. Имају бољу негу од 50% сведске популације! Шта ту није хумано???

E ja mislim da smo ovde na tragu necemu! Na Zapadu i Istoku zivotinje imaju takav tretman, ali zato u Africi ljudi gladuju i tako to, a lesinari uzivaju, bole ih uvo. I tako se povrati balans u prirodi. Nis se ne brini Boginjo, dok si ti balansirana, i Priroda sa velikim P je balansirana.
Ne zajebavam se i ne pametujem.
Dobro, malo pametujem.
Ali ne zajebavam se.
Mozda samo malo.
Ali u pravu sam.
Donekle.
A opet.
Hm...
....
...
..
.

Sve je to relativno. Krave jedu travu, satiru je bez razmišljanja da li će trave ostati ili neće. Kad pojedu na jednom pašnjaku, pređu na drugi, puca im za travu i Majku Prirodu. Evo kako izgleda krava iz perspektive jedne travke. Pravda za travu!
http://vukajlija.com/var/products/posters/201010/37520/vegetarijanstvo.jpg?1301801737

Ljudi... bez preteranog egoizma.. previse kenjate,

abraham i eklips .. donekle se slazem sa vama,, imate bas taj trun razuma koji fali predhodnicima vaseg postovanja.

JA ( Ego eimi) ne jedem janjetinu, jagnjetinu, konjetinu, teletinu... ostala sam na nasoj najblizoj vrsti ( od koje mislim da smo nastali pre no od majmuna) svinji, i za to osecam krivicu ali jedem jer moje telo trazi taj neki sastojak koji meso poseduje.

Ova tema je presla u preterano istovaranje odrdjenih delova tela samo da bi neko sto vise ispao cool, pametan i in. Znanje se ne meri recima a pamet recenicama, inteligencija jos manje filozofiranjem na temu u kojoj filozofiranje zauzima poslednju poziciju. Medjutim, kako stvari drugacije kazu, kao i sto napomenuh i u jednom od poslednjih postova, lose, slabo, jadno, obrazlaganje ljudi koji nikada nisu ni mislili na tu temu. Ne vidim razlog da na nju pisu isto tako, ko sto neki ne vide razlog sto sam ja otvorila ovu temu, mada sam sigurna da\ se neki posteri.. ups... osobe koje su diskutovale na ovu temu pitaju neke stvari sada, iako ce to poreci i sami se verovatno javiti da demantuju, a i ako se ne jave to je jos veci dokaz istinosti o ovome o cemu pricah a neki se napravise izuzetno ludi u cilju pravljenja mene ludom.

da.. to je to...

tema je otisla u aut zaslugom onih koji su to zeleli ali nisu uspeli do kraja. "Demoliranje" teme nije u modi...Ako imas sta pametno kazes reci, ako nemas cutis i pustas one koji se bave tom problematikom da pricaju o tome i u to se ne mesas ( bar ja tako radim). Sada, totalno je individualna odluka da li ce se neko ko nema pojma o cemu pise javiti i okriviti nekoga drugog da nema pojma o cemu pise, sve zavisi upravo od tog nivoa svesti koji neko poseduje. Ja opet kazem, nekome je razvijenija svest o motoru a nekome o srcu.. iako su motor i srce dva mehanizma sa slicnim funkcijama ( u ovom sucaju pokretaci) nemaju bele veze jedan sa drugim...

Valdemar, slazem se sa posterom... ali to je prirodni poredak... krava travu jede a mi je kosimo... bacamo i ostavljamo da truli... a ako ide tom linijom, travkukrava popase ali ne iz korena, uglavnom joj ne cupa srce pa ta ista travka, posle sisanja, raste Jovo na novo, spremna za tu istu kravu da je pojede...

А како ти мислиш да ово

ostala sam na nasoj najblizoj vrsti ( od koje mislim da smo nastali pre no od majmuna) svinji

iako su motor i srce dva mehanizma sa slicnim funkcijama ( u ovom sucaju pokretaci) nemaju bele veze jedan sa drugim...

иде у складу са овим

Ako imas sta pametno kazes reci, ako nemas cutis i pustas one koji se bave tom problematikom da pricaju o tome i u to se ne mesas ( bar ja tako radim).

?

Pa eto sam si rekao sve.. sta ja imam dalje da pojasnjavam?

Ako ne vidis ista pametno u tome i poruku koju sam poslala...zaista.. dobro crtam ali ne tako dobro da bih ti objasnila bas sve sto bih rekla. Mozda ima ovde neka definicija tipa : Citaj izmedju redova ili sta slicno pa bi mogli svi skupa da se obrazujemo.

ah da.. ide, sto jel oces nesto time da kazes? Nesto sto nije u skladu.... ???
Ne racuna se izvlacenje iz konteksta sto nisi citirao ceo post.. tacnije celu koncepciju kad si tako kurazan,

Joj ja se stvarno vama slatko smejem, simpa ste 100 %

pa eto ide samo kada ides redom a ne prevrces post ozdo na gore :)

e slatko se nasmejah :) :)

ostala sam na nasoj najblizoj vrsti ( od koje mislim da smo nastali pre no od majmuna) svinji, i za to osecam krivicu ali jedem jer moje telo trazi taj neki sastojak koji meso poseduje.

Да ли си свесна колико си се прорсала и доказала своју безграничну ограниченост? Пре свега ово није малињак, ово је купињак. Ако оћеш да се позиваш на еволуцију у било ком смислу, мораш барем бити толико писмена у тој сфери да не лупиш да је "човек настао од мајмуна", како си изнела у загради. Ало бре! Како смо ми то најближи свињи мајке ти миле???????? Да ли схваташ колико глупости набацујеш овим постом (ЦЕЛИМ, не само овим пасусом)? Иди прочитај неку сликовницу о еволуцији барем, и поштеди људе који не знају о томе потенцијалних лоших сазнања.

Znanje se ne meri recima a pamet recenicama, inteligencija jos manje filozofiranjem na temu u kojoj filozofiranje zauzima poslednju poziciju.

Рече особа која нема има псеудонаучни приступ материји, или што би се рекло филозофира, а народ би реко просерава, а ја бих реко, нема везе с мозгом.

tema je otisla u aut zaslugom onih koji su to zeleli ali nisu uspeli do kraja.

Тема је осуђена на "демолирање", јер је бесмислена и јадно образложена, да не говорим о обскурној аргументацији људи који те "подржавају" и тебе саме.

Medjutim, kako stvari drugacije kazu, kao i sto napomenuh i u jednom od poslednjih postova, lose, slabo, jadno, obrazlaganje ljudi koji nikada nisu ni mislili na tu temu.

Разлика од образложења особе, која је склона субјективизму, је која тачно?

...a i ako se ne jave to je jos veci dokaz istinosti o ovome o cemu pricah a neki se napravise izuzetno ludi u cilju pravljenja mene ludom.

Да ли ти мене зајебаваш? Ајде да пробам да ти објасним ову абониацију логике. Просто ми се топи мозак од нивоа глупости. Ево покушаја објашњења:
Ја те оптужим да си украла, отела, отуђила, противправно присвојила кило вргања, а то није тачно. Дакле, кило вргања није отето. Одем и пријавим те надлежним органима. Они те увате и питају те: "Да ли си отела кило вргања?". Ти одогвараш: "Не, ја нисам отела кило вргања!". Онда надлежни кажу: "Чим ти оспораваш то, значи да јеси! Састружите јој нос и одсеците јој десну руку."

iako su motor i srce dva mehanizma sa slicnim funkcijama ( u ovom sucaju pokretaci) nemaju bele veze jedan sa drugim...

Извини, а да ли знаш функцију мотора и функцију срца? Заиста имам огромних потешкоћа да се спустим/издигнем на твој ниво, како бих укапирао какве везе имају бабе и жабе.

Mislim da imas vrlo poteskoca... samo ni ja ne shvatam kojih.. mozda da se izdignes.. ne na moj nivo... mene ne mozes dostici ma koliko se izdizao. Simpa ti je post, Lupetanjac na nivou.. heheheh 4+