Prijava

evo jedna mala matematicka zajebancije

x^2 - x^2 = x^2 - x^2

levo su stavim razliku kvadrata po formuli A^2-B^2= (A-B)(A+B), a desno samo izvucem x ispred zagrade

( x - x )( x + x) = x( x - x )

sad cu da skratim ( x - x) sa obe strane

( x + x ) = x
2
x = x

skratim x sa obe strane

2 = 1

mozda vam deluje ko da nema veze s ovom temom ali ima veze sa poimanjem nicega

Нема везе с поимањем ничега, већ са дељењем снулом када си скратијо џ -џ с обе стране.
Едит: *(џ-џ)

А зар није лакше да све пребациш на леву (односно десну) страну? Тако буде 0=0. Мене су тако учили у чколи.

Фора је у томе што је нетачно, када скратиш са две стране, ти заправо делиш, а пошто је џ-џ=0, он је делијо 0/0, што немере.

Моје нетачно или његово нетачно?

kako nema veze s poimanjem nicega warnere? sta je nula ako nije nista? i sta je deljenje sa nicim ako nije zajebancija nisacim?

nego ja ovo vidim kao sansu, lako se dobije da je 1=2, isto tako mozemo lako zaradjivati novac koji je sam po sebi takodje u vecoj meri fiktivan nego opipljiv, ili poloziti vise ispita koji su takodje samo slova na parcetu papira, ili ne nzam ti ni ja sta, treba posvetiti vise paznje nicemu

Моје нетачно или његово нетачно?

Та фора да је 2=1.
Може се пребацивати на другу страну, види се да сте с Филозофског. :Д

kako nema veze s poimanjem nicega warnere? sta je nula ako nije nista? i sta je deljenje sa nicim ako nije zajebancija nisacim?

nego ja ovo vidim kao sansu, lako se dobije da je 1=2, isto tako mozemo lako zaradjivati novac koji je sam po sebi takodje u vecoj meri fiktivan nego opipljiv, ili poloziti vise ispita koji su takodje samo slova na parcetu papira, ili ne nzam ti ni ja sta, treba posvetiti vise paznje nicemu

Нула је само симбол за ништа. Нулом се не дели, једноставно није у домену бројева које ми познајемо ил' штајазнам већ чега. Мада, слажем се да би требало више пажње посветити Ничему.

xaxaxaxa :D vi ste genijalni..ne mozete da skratite (x-x) i (x-x) ..ne sme se deliti nulom..ako tako rastavite dobijate da je 0=0..dokaz da ej 1=2 je za klince u 3. osnovne koji su tek naucili da mnoze :P

nego zasto deljenje sa nulom nije dozvoljeno? nam to ne dozvoljava? zakoni koje su primetili nasi profesori!?!??

oni se samo plase da istraze dalje...zato ostaju zarobljeni u ovom linearnom svetu gde je 1=1....treba se malo zajebavati sa tim zakonima i istraziti druge ne tako zatvorene logike, znaci da crva nije ni bilo

p.s. definisanje nicega vidim kao prvi korak ka otvaranju tih vrata, zato je bitno da ovde sada jasno nista definisemo, odnosno da definisemo nista

И мене занима телепорт како бих се вратио у вријеме Египћана, гледао како праве пираиде али ништа од тога.

Ништа се не може свести под логичку операцију дефиниције, нарочито не позитивне. Када говориш о ништа, кажеш "оно није", ако би ништа подвео под дефиницију, оно више не би било ништа, већ нешто.

Варнеру, ти неки филозоф, а? :р

p.s. definisanje nicega vidim kao prvi korak ka otvaranju tih vrata, zato je bitno da ovde sada jasno nista definisemo, odnosno da definisemo nista

u potpunosti se slazem. to je dobar pocetak. ionako je cinjenica da profesori nemaju pojma.

ако би ништа подвео под дефиницију, оно више не би било ништа, већ нешто.

da li to znaci da su sve stvari koje nismo definisali nista?

"nepoznavanje njutnovih zakona gravitacije ti ne omogucava da se odltis od zemlje"

"nepoznavanje definicije nule nam ne omogucava da delimo broje sa nulom"

sad vec serem, al u pravu sam

Ништа се не може свести под логичку операцију дефиниције, нарочито не позитивне. Када говориш о ништа, кажеш "оно није", ако би ништа подвео под дефиницију, оно више не би било ништа, већ нешто.

ovo je naprosto genijalno..divim ti se..

Нисам хтео да се упуштам, ал' ајд сад кад морам. Ништа или Небиће, по себи се не може мислити, јер штагод ти мислиш, мислиш нешто што је везано за Биће, па макар мислио о кентаурима и Уклетом Холанђанину. А како мислиш да икако другачије дефинишеш Небиће, ако га не можеш мислити по себи, већ само у односу на Биће?