Prijava

@syngrafeas & ostali zainteresovani

Nisam jos citao detaljno analizu, al imam jedan detalj da dodam :) Nesto kao "easter egg". Ono "pod mojom sapkom lavovi se baskare" ima veze sa poslednjom slikom iz romana "Starac i more", da ne prepricavam sad, procitaces je vec... Balasevic tu sliku spominje bar jos jednom na kraju pesme "Remorker" na nekom koncertu (ima snimak). Kaze "Laku noc ime_grada. Sanjaj lavove, velike, zute, kako se maze...".

Heh...Čitao sam Hemingveja, ali biće da sam zaboravio to sa lavovima. Ponavlja se motiv lavova i u "Tri posleratna druga"...Kao i u pesmi "Marim ja"...Da, ima smisla da sam to ispustio. Ali, i dalje mi nije najjasnija simbolika toga.

Ne lomite mi bagrenje

Pesma je posvećena Kosovu a on se u pesmi obraća Šiptarima.

Pa to je valjda neko poredjenje (sa ljudima?) i neki kontrast... Velike, snazne, krvolocne zveri, koje su ipak sposobne da vole i da uzivaju.

http://www.youtube.com/watch?v=KVddn5yLpVc

Primjetio sam gdje god se Balašević spominje tu je aurora da baci hejt na njega

Razmišljam kako bi Balašević izgledao posle bukkake seanse...

Valdemare, procitaj molim te jos jednom naziv teme.
Uzgred, izgledao bi kao ti svako popodne.

A što popodne? Ja imam bukkake seansu ujutru i uveče, a popodne ne.

vratimo se na pesme

Bolji je Satan Panonski. Tu bi imalo šta da se analizira.

Razmišljam kako bi Balašević izgledao posle bukkake seanse...

Razmišljam kako je Balašević izgledao posle koncerta u Splitu...

Ovu bi voleo da izanalizira drug LOL
1987

e slucajno naleteh na temu, pa da ozivim cisto, a sad dal ce ljudi da podrze reanimaciju teme, ne znam..enivej, ko je "ruzni Francuz u prelepom filmu" iz pesme "Jednom su sadili lipu"?

Retki nadju retke.

Balas priznaje da je peder i da se nalazi sa pederima pored ceste gde se tovare u bulju.

Ne lomite mi bagranje, pesma posvećena neredima na Kosovu 1988/9 kad je bilo neko proterivanje naših. Na ideju je došao kad je gledao nekog dedu na tv-u koji živi na Kosovu.

Odlazi cirkus može da simbolizuje život.

Nadam se da ćemo se još videti u
nekom drugom gradu u nekoj drugoj predstavi
u nekom drugom cirkusu

Nove pajace će masa naći lako jer drugi cirkus će doći u naj grad.

Dal me zajebavate da ovaj ima temu sa analizom njegovih pesama? Ajme...