Prijava

Ko god da joj je tutnuo bananu, neka je!

Brate, šalila se, koji ti je djavo?

Ako je banovana zbog onoga što je rekla na kontu Djordja Balaševića, trebalo je da bude banovano devedeset odsto ljudi koji su postovali na ovoj temi od mene do Valdemara i Da objasnim.

pesme za dukatlije i onako su nekako domobranske

Njegovi stihovi su šupkouvlakački.
Cilja nisko, ispod pojasa, i to na mlade, naivne i nevine, što se može videti iz nekoliko komentara pre mog.
Obični seoski šeret cirkuzant.

pesme za dukatlije

Njah, nešto na tu foru. Bilo je ok u startu kad je imao širi spektar tema, al nakon dvaes godina mi se smučilo da slušam slične balajadikovke o salaškim snašama i prašnjavim pelerinama. Sve mu se sad vrti na isti kurac. Zabole me kurac i za njega i za njegove kvazi-jebačke pohode.

jjj pa onaj Bane iz garavog sokaka je za njega jebeni MIT!

Aurorini komentari su do jaja, oslajmarila je panonskog govnara bas bogovski a onda je banovana. Jebem ga, nije u redu.....

Како волим људе који не умеју да прочитају два реда разлога бана...

Osumljičen za SPEMOVANJE i preventivno banovan. Moderator će proveriti i povećati ili smanjiti ban...

Не клањај се комунистима Алкалоиде, шта ће ти рећи Аурора...

Alo bre tema, je posvećena lubiteljima Djoletovih pesama i njihovom analiziranju!

DJORDJE BALASEVIC - VOJNICI

Kad sam kretao u vojsku ja
moj deda rece, tek si sada muskarac
i tutnu mi hiljadu, dve
onako, za dzeparac

Порука да не можеш да будеш мушко ако ниси одрадио војни рок, односно да само пичкице избегавају исти. Такође, деда му даје 'иљаду, две, к'о што и данашњи дају, само што је тада две хиљаде вредело много више него данас...

A otac rece zvanican sav
to velika je cast, sine, svakom
a mama je ispekla pile
i kiflice sa makom

Отац му указује на част коју представља служење војног рока у ЈНА, и служење својој земљи. Плус се показује како се тад испраћао војник, а сада се испраћа само са пијанком која нема никакве везе с мозгом...

Brzo u stroj, ne pricaj tamo
gledaj me samo, mirno
ostav, hej, stari moj
sve su to bili casovi mili
casna rec, ostav

Показује како су их научили дисциплини и реду, али да то њима није сметало јер су схватали важност тих вредности.

Pocetak bese prilicno los
jer nisam bio suvise spretan
al' shvatio sam brzo sta je ko
desetar il' kapetan

Пут сваког просечног војника, на почетку се не сналази добро, али касније се уходава и схвата лепоту служења војске.

A ceta nam je bila ko grom
zestoki momci, druzina sjajna
drugari nas oko, ne smem broj
jer to je vojna tajna

I danas kada mislim o tom
ja zalim sto bar ponekad nema
marsiranja, straze i svih onih
sala ispod slema

Jer mi smo zivot ziveli lep
mi vitezovi carobnog carstva
o, bas mi nedostaje svet
tog beskrajnog drugarstva

Наравно, веома важна страна војске, можда и најважнија поред добре обуке, а то је дружење и упознавање са много добрих људи, са којима пријатељства трају чак и до краја живота...

Jebote sta si ti? Profesor srpskog?

Sledeća (galiciji, jelte, niko nema nista da doda): Slow motion

Nemoras ovako detaljno

Eh, da sam pesmu Vojislava Ilića danas na prijemnom za faks analizirao bar upola ovako...

Који факс?

Drugari, bagrenje je pesma koju može razumeti samo onaj ko voli Vojvodinu kakva je bila pre nego što je postala čip za postizanje političke popularnosti. Nekadašnje ušorene kuće po vojvođanskim selima su jedna drugu štitile od košave, ali onaj siromah (obično dođoš) koji živi na kraj šora nema nikog da ga štiti sa te strane. Tu se sadilo bagrenje jer brzo raste, pravi gomilu žbunja i efikasno zaustavlja košavu. Dalje, kad uloviš kakvu snašu, odvedeš na kraj sela u bagrenje i tamo... ma znate vi i sami... Voleo sam da analiziram Đoletove tekstove dok je bio čovek.
A što se tiče onih vojnika... to su pesme koje je pisao za nagradna odsustva. Ćale mu je bio vojno lice i nije on baš mnogo osetio "čari" vojnog roka i kilometarskih marševa posle kojih otpadaju đonovi sa čizama i koža sa stopala...

Не желим да се трудим да Анализирам Панонског Говнара који је рекао на концеру у Мостару да не зна из које државе долази. Пих.

@Bruce
imas li dokaz za tvoje tvrdnje?
@Thomdril Мerlin
ŠKK ulazais na temu?

U knjizi "Dodir svile" je napisao da bi "napisao i tri puta sam video Feldmaršala Geringa samo da me puste kući kod moje Olje", a za bagrenje mi je objašnjavao prijateljev ćale koji je Vojvođanin... Za oca vojno lice mi je pričao Đoletov poznanik iz detinjstva (bar je tvrdio da se znaju, a nije bilo razloga da mu ne verujem) čiji otac je isto službovao u Virovitici. Nemam bolje dokaze ako na to misliš, ali ako su lagali mene i ja lažem vas...
Inače, Ne lomite mi bagrenje je moja omiljena...

@Thomdril Мerlin
ŠKK ulazais na temu?

Да га похвалим.

Rekoh ja da sam mnogo voleo Đoleta. I danas ga volim, samo što više ne pratim njegove aktivnosti. Muči me mnogo to što izjavljuje u poslednje vreme...