Prijava

Elem, sada imamo situaciju da jedni pišu definicije (i zadovoljavaju neke lične potrebe) a drugi koji su im omogućili etar, zarađuju na tim definicijama od reklama. No ne verujem da je to neka para.
Ali, pre ili kasnije pojaviće se, i saw it in my visions, papirni rečnik od blizu hiljadu strana. Kako je čitanje sa papira mnogo prijatnije lično mislim da bi to bio pun pogodak. I onda to ovara neka pitanja.

Neka prvi tiraž bude imao 20 000 primeraka, i neka čista zarada bude 500 din po knjizi, to je 10 miliona dinara ili ti 100 000 evra. Samo od prvog izdanja.
Da li će autori shodno glumcima dobiti svoj deo? Da li će biti plaćano procentualno po broju zastupljenih definicija ili im sledi samo virtuelna "slava i čast" da su se našli u rečniku i registru odabranih nickova. Na kraju krajeva "slažemo se da definicije postaju vlasništvo sajta". ma šta god to značilo - sajta.

lično smatram da bi bilo trulo da šačica ljudi drugi gurne sve te pare u džep. kakva rešenja predlažete?
možda nešto kao akcionarsko društvo, svako ko ima preko 5 zastupljenih definicija u rečniku, za svaku narednu dobija procenat... mislim da bi to bilo fer.....

Sve je to lepo, ja prvi mnogo volim pare, ali to je prilično neverovatno + promašio si sajt na kojem ćeš da otvoriš ovakvu temu. :)
Nastavak sledi...

Нема шансе за тако нешто.

meni pare ne trebaju, ne umem da ih koristim... ali slavu volim :)
ako bude tako nešto voleo bih da budem predstavljen imenom i prezimenom...

Глупо је давати ауторима лову и не може се десити јер самим постављањем дефиниције ти ту интелектуалну својину предајеш кајзену тако да он не мора да ти да ни го курац. А ово за штампану форму - било је предлагано и биће, рече газда да је у плану...

dakle jedan čovek na kraju ladno uzima lovu od svega što autori intelektualno iscede iz sebe.... i ti LOL ne vidiš moralni problem u tome?

Наравно да не зато што ми пристајемо на то... Ако хоћеш, чувај своје идеје и пиши их на блогу или тако нечму, немој овде...
Ево ти, при постављању дефке пише:

Saglasan si da definicija postaje vlasništvo sajta i da nemaš pravo da zahtevaš njeno uklanjanje. Naravno, prilikom svakog prikazivanja definicije na sajtu, biće navedeno tvoje ime.

dakle jedan čovek na kraju ladno uzima lovu od svega što autori intelektualno iscede iz sebe.... i ti LOL ne vidiš moralni problem u tome?

Какав морални проблем, човек је направио сајт, имао добру идеју и потрудио се да је реализује, па је ред да и заради на томе. Нико те не тера да се региструјеш и да пишеш. Шта би ти хтео, да ти иде стаж и да примаш плату јер пишеш на Вукајлији?

ma ja i ne pišem (usled represije pojedinih moderatora izgubio sam davno volju), ali se pitam koji su motivi viđenijih autora koji su se baš uneli u sve ovo.........
dal im se negde u krajičku svesti pojavljuje misao - da rade za drugog......
nekome plusići a nekome pare....
došlo bi mi da provrištim (da sam popularni autor) i da saznam da su u nečijoj kupovini ferarija učestvovale i moje defke (npr u vrednosti jedne gume) a ja npr. nemam para internet da platim.......

Evo još jednog predloga za lovu. Kada se završi 12. konjkurs za najglupši poster od pobednika napravimo kalendar.

Neka prvi tiraž bude imao 20 000 primeraka

Čoveče, čitaš li ti knjige i znaš gde se danas nalazi izdavaštvo?
EDIT: Nemoj više, jer ako bude odlučeno da se pravi knjiga sa biserima sa foruma, sigurno će te orobiti!

Evo još jednog predloga za lovu. Kada se završi 12. konjkurs za najglupši poster od pobednika napravimo kalendar.

http://thechive.files.wordpress.com/2011/06/funny-gif-selection-1.gif?w=370&h=263

Zvižde mi jaja za lovu, al' kad bi se pisala knjiga, mislim da bi bilo u redu da se objave imena i prezimena autora koji to žele.

Брате, насмеја ме, искрено. :)

Neka prvi tiraž bude imao 20 000 primeraka, i neka čista zarada bude 500 din po knjizi, to je 10 miliona dinara ili ti 100 000 evra. Samo od prvog izdanja.

Ископираћу ово што рече Велдимар:

Čoveče, čitaš li ti knjige i znaš gde se danas nalazi izdavaštvo?

Evo još jednog predloga za lovu. Kada se završi 12. konjkurs za najglupši poster od pobednika napravimo kalendar.

HAHAHAHHAHAH

brate, pa kusturica je samo na sajmu knjiga prodao 18 000, posle je išlo i preko novina ako se ne varam 100k tiraž, i sve je prodato....... valjda i V može 20k da proda ako se napravi dobra selekcija i reklama....... sigurno u srb ima bar 20k ljudi koji žele V na polici u svojoj biblioteci......

20.000 u Srbiji ne može da proda ni Simonida sa Grabljivicom, romanom o sponzoruši koja se jebe u dupe. Knjiga, ako bude, pozdravljam, neće moći da bude tako džabalesku. Pare će duzme najviše izdavač, onda Kajzen, a oni će pošteno da plate ljude koji rade lekturu, korekturu, prelom i dizajn. E sad, verovatno će još neki ljudi da skupljaju definicije, i za to da dobiju neku kintu. Ja kao autor ništa ne tražim osim onog malog nika ispod definicije.

Kakav bre vendeta na mojoj polici?

dodati na kraju i bojanku za decu (obojite moderatora) i spajanje tackica sa likom vukajlije

dodati na kraju i bojanku za decu (obojite moderatora)

Haha ovo bi bilo do jaja