Prijava

Romi nisu rado vidjeni pojedinci ni u kom delu drustva.Ima fazon...Sedi grupa ljudi i razgovara kad u daljini vide da se neko priblizava.Jedan rece, ide neki covek.Kad se covek priblizio grupi, drugi rece, ma nije bre, to je neki cigan.Eto...

Ima i onaj, sede tri Francuza, kad ono ide Arapin... Al nećemo o tome, nismo mi manje loši samo zato što je i neko drugi loš. Nego, da li je društveno niži položaj Cigana uslovljen samo diskriminacijom Srba prema njima? Ima li tu malo i njihovog udela? Da li im je kultura takva da im je jednostavno teško da prihvate vrednosti ovog društva, i drugih (uslovno rečeno) zapadnih društava? Da li treba sprovoditi pozitivnu diskriminaciju, gurati ih po nekom ključu brojnosti na radna mesta, terati ih da se školuju, da prihvataju naše vrednosti i postanu isti kao mi? Da li ih uopšte treba terati na bilo šta? Da li je to poniženje za jedan narod? Kao da nisu punoletni, ali mi ćemo njih sad da vaspitamo...

Ne bi postojao neonacizam da postoji objektivnost...U bilo kojem segmentu života.

Неонацизам не постоји.

Неонацизам не постоји.

Kako jednom prostom rečenicom čovek može da izrazi toliko dubokoumnu misao... Čudo je to.

Ај појасни, како он постоји? Дај примере.

Postoji. To je kad ja, izbeglica iz Bosne kažem sinu da ću mu pući šamar na svaku grupu ili bilo šta slično što glasi RATKO MLADIĆ SRPSKI HEROJ ili NOŽ ŽICA SREBRENICA jer mora znati da činjenica da je neko nas klao od početka 2.svetskog pa na ovamo ne znači da se i on mora regrutovati u bilo šta što kolje bilo koga.

Postoje marginalne grupe skinhedsa. To su siledžije, od kakvih su pravljeni prvi Hitlerovi SA odredi. Postoje stranke ekstremne desnice po celoj Evropi, koje ne smeju da prekorače neku granicu da ne bi bile zabranjene, a šta drže ispod žita... Sad nisu jaki ni jedni ni drugi, jer u Evropi još nije takvo sranje i beda (nadam se i da neće biti). Ali ćute, smrde, čekaju svoj trenutak, krizu kad će isplivati i proglasiti nekoga za arhikrivca, a sebe za spasioce. To se već dešavalo, tačno po tom scenariju. Da li će se zvati nacisti, ne znam, ali ja mislim na ekstremnu desnicu. To mu dođe to.

То није фиктивна творевина имена неонацизам. То је чист фашизам. Научи разлику.

Валдемар, добро говориш, ал то се опет не може звати неонацизам. Поента је што су људи необразовани и слушају много шта им се каже.

То није фиктивна творевина имена неонацизам. То је чист фашизам. Научи разлику.

Znam razliku između fašizma i nacizma, i baš tako kažem, nacizam, jer fašizam nije nemačka izmišljotina, a nacizam jeste. Ovde pričam o nemačkoj vrsti, onoj sa teorijama o rasi i krvi i tlu, belim Arijevcima i tim sranjima. To možeš još i u Americi videti.

О томе што си ти сад цитирао сам говорио Аурори, а теби сам одговорио коментаром испод... Забаговало се нешто.

Postoje marginalne grupe skinhedsa. To su siledžije, od kakvih su pravljeni prvi Hitlerovi SA odredi. Postoje stranke ekstremne desnice po celoj Evropi, koje ne smeju da prekorače neku granicu da ne bi bile zabranjene, a šta drže ispod žita... Sad nisu jaki ni jedni ni drugi, jer u Evropi još nije takvo sranje i beda (nadam se i da neće biti). Ali ćute, smrde, čekaju svoj trenutak, krizu kad će isplivati i proglasiti nekoga za arhikrivca, a sebe za spasioce. To se već dešavalo, tačno po tom scenariju. Da li će se zvati nacisti, ne znam, ali ja mislim na ekstremnu desnicu. To mu dođe to.

Zovu se ovakvi kao moj sin. Ko će mu objasniti, a da nije iole objektivan, da se stradalo, ubijalo i s moje i sa sa suprotne strane ako mu ne puknem šamarčinu?
Ajd neka neko njemu(mom sinu) objasni šta mi/njegova porodica/ radi ovde kad smo lepo mogli zauzeti nečiju tamo kuću a imali dotad brda i doline? I otkud mi ovde?

Син ти је исфрустриран тиме што сте ви избеглице, а пошто по имену претпостављам да си 72 годиште, значи да ти је син сад тинејџер, најгоре време. Ако је испод 17 година, пусти га у мајчину, ложи се као многи. Ако је изнад, онда се већ брини, има прилично формирано мишљење. И да, мишљења су као ексери- што их више удараш, дубље се забијају.

Ajd neka neko njemu(mom sinu) objasni šta mi/njegova porodica/ radi ovde kad smo lepo mogli zauzeti nečiju tamo kuću a imali dotad brda i doline? I otkud mi ovde?

Zajebano to. Moj ćale je iz Srebrenice, stric mi je tamo proveo ceo rat, brat od strica poludeo pred kraj, heroin, jbg. Svi pukli, niko normalan. Ali valjda ostaneš čovek UPRKOS tome što te zlo zadesi. Lako je biti dobar u dobrom. Mog čiču danas u Srebrnici muslimani bratime, njihove je ranjenike izvlačio iz minskog polja umesto da im snajperom skrati muke. Tu je i stao na paštetu, jedva živ ostao. Valjda će tvoj sin shvatiti kad malo odraste...

Nemojte dalje o ratu (1991-1995)

:) Moj sin uopšte nije isfrustriran, jebe se njemu. ali evo da te pitam Ciniče, dolazi danas njegov drugar da popuni formular za srednju- ima sve bodove što se mogu osvojiti, znači sve. Upisuje vojnu gimnaziju. I svi mu prilaze i čestitaju. Vau vojna gimnazija. Pošto znam dečaka znam da je teeeeški nacionalista i kontam E moje dete koliko si učio a za 5, 6 godina ćeš braniti američke interese u Afganistanu... a ja svome lupam šamare ne zato što je isfrustriran nego zato što ne dam da gleda uskogrudo i samo E, mi brate Srbi pa nas proterali jebem im mater ovu onu... Dakle nije moj sin isfrustriran uopšte, veruj...

:њинк, њинк:
:)

Kako volim da pobedjujem u raspravama...

Poslednje istraživanje javnog mnjenja koje je sprovelo ovo ministarstvo pokazuje da gotovo 90 odsto gradjana Srbije ima "etničku distancu"

Nije to predrasuda, to je istraživanje. Ministarstva. Ne moj stav, ne moje brojke.

:)))

http://www.filg.uj.edu.pl/~wwwip/postjugo/texts_display.php?id=387

Ако ти тако кажеш, онда је вероватно тако. Не знам ни тебе ни твог сина, не могу ништа даље да кажем. А тај несретник што је уписао војну, очигледно не схвата да нам је Ловачко друштво Војводине јаче од садашње војске... Џаба ће да профућка живот, у најгорем случају одсеће му Талибани главу.

Nije to predrasuda, to je istraživanje. Ministarstva. Ne moj stav, ne moje brojke.

:)))

http://www.filg.uj.edu.pl/~wwwip/postjugo/texts_display.php?id=387

S oproštenjem, kakiš. Koje je to ministarstvo na ovom linku? Ovo je link za filološki fakultet u Krakovu, u Poljskoj. Šta će jedan pamflet na srpskom o stanjima manjina u Srbiji na poljskom filološkom fakultetu, i da li se iz tako čudne kombinacije rađa išta što bi i izdaleka moglo imati kredibilnost? Ne verujem. Osim toga, to nazoviistraživanje, koliko vidim, staro je jedno 8 godina, još se priča o DOS-u i Jugoslaviji. Nije mi jasno šta si citiranjem ovoga hteo da kažeš?

Nije mi jasno šta si citiranjem ovoga hteo da kažeš?

Ništa brate, a šta drugo?