Prijava

http://www.limundo.com/originalslika-6732732.jpg
Ево друге стране. И како се чисте новчићи?

Ima neka posebna tecnost da se kupi, ja nemam to trenutno, ali planiram da kupim u najskorije vreme.

Ne čisti stari novac.

Mora malo da se ocisti, da se sija.

Skinuta patina sa rimskih novčića znači da si mu trajno uništio i ono malo vrijednosti što je imao.

Prastari novac se čisti samo od zemlje. Ili u muzeju nekim kurčevim sturjnim aparatima. A imaš i opciju - lupa, igla i skidaj koroziju.... :)

Ја имам историју за школу, уџбеник из 1936 године, на првој страни слика краља Петра 2., лоло. Је л вреди то нешто?

E Skočko videh to sada. Nego vredi li taj Tvrtko? :) vidiš li sliku?

Е, а прочитао сам је, јеботе, колико је правопис био другачији у то време, писали су на неким местима победијо ко вукајлијаши, мађари су маџари и сл.
Има слика њујорка са облакодерима из тридесетих наравно и пише испод слике Њујорк, највећа ВАРОШ на свету...

Jebaji ga sad, Tvrtko I 1377. a zadnji Stjepan Tomaš 1463.

Na cijeni su zlatnici i srebrnjaci ("na cijeni" jer ih ima na kile, eto čisto onako) dok je ovaj najvjerovatnije od legura... Ne znam, pitaj nekog stručnijeg.

Lijevi je Dioklecijanov post-reformski, 295-298 godina poslije Hrista. Bili su teški 3.8 grama i ti Dioklecijanovi su bez srebrne presvlake (bez oznake XXI karakteristične za srebrnjake ili za novčiće presvučene srebrom).
Nije u baš reprezentativnom stanju, nema neku vrijednost, ali je zanimljivo imati nešto što je staro preko 1700 godina... :D

EDIT:

Ovo za rimski nisu moje riječi, kraj mene trenutno sjedi čoek enciklopedija rimskih novčića, da ne pomislite da sam kakav manijak...

kolko mogu da vrede novčanice iz kraljevine jugoslavije?

Skinuta patina sa rimskih novčića znači da si mu trajno uništio i ono malo vrijednosti što je imao.

Prastari novac se čisti samo od zemlje.

Ovo je tačno. nemoj da ih uništiš. ćale mi numizmatičar ceo život, znam toliko.

Bavi li se ko numizmatikom? Počeo sam da skupljam naše kovanice od 1868 do 1938, sem dukata naravno. Valjda će to uvek imati neku vrednost, pa ću moći da rasprodam kad se smorim.

imam ja onih 2 dinara iz 1938, jedno dvaes kila, sve perfektno ocuvano, jel vredi to icem?

U principu ne vredi, možeš prodavati jedan po jedan za 50-100 dinara najviše, jer ćeš teško to prodati đuture. Ima ih k'o pleve.

Imaju i neke serije sa velikom ili malom krunom, ali ne znam da li postoji razlika u vrednosti.

hoću da uzmem onaj nacistički novčić

imam neko kubansko sranje,pa ako neko oce da kupi
i novcanicu od 5 dinara iz 2005. :D

pošto ti je ovaj sa indijancom i iz koje je godine?

Видиш да је 1924.