Prijava

Pre bih rekao da je upravo post iznad, korpus delikti o tvom apsolutnom neznanju o znacaju civilizacija anticke Grcke i starog Rima u postavljanju temelja za evropsko drustvo i vrednosti, zahvaljujuci kojima, izmedju ostalog, i zivis na Novom Zelandu, takvom kakav jeste.

Koliko ste se sami sebi uvukli u bulju sa tim evropskim vrednostima i kulturom da ne shvatate koliko su te vrednosti nazadne i pogrešne. A ja sam za razliku od tebe živeo i u EU i na NZ i znam razliku a ne da nagadjam. I to što pišam po antičkoj grčkoj i Rimu ne znači da ne znam ništa o njima.

Pa šta ima tamo napredno na Novom Zelandu? A da nije delo kolonizatora koji su produkt antičke Grčke?

Odnos i poštovanje prema prirodi. A i lepo je dok pijuckaš domaći širaz, umačeš noge u Pacifik i gledaš kako se Evropa davi u sopstvenim govnima.

Na NZ ima kanu. U Atini, Partenon. U Rimu, Koloseum. I tako

Evropa je stara,decu niko ne pravi,a ne znam za Pacifik,tamo isto malo ljudi ima,mala ostrvca sa malo stanovnika.

Imaš to i u Evropi, u Africi i Aziji. Nego si ti izabrao neki potpuno "neevropski novozelandski doživljaj" zbog sopstvenih uverenja koji nisu istinita.
Ti si kao jedan od ljudi koji pređu na Islam. I kada ih pitaju zašto oni kažu u Islamu smo svi braća i svi brinemo jedni o drugima i ne osećam se usamljeno. Iako smo i po Hristu svi braća i sestre i svi treba da brinemo jedni o drugima.

Bolje da ja sedim u Torinu i pijuckam martini sa nekom Italijankom koju sam tek upoznao nego da ladim tabane u Pacifiku i pitam se sta mi je ovo trebalo dal sam tolko poludeo

Mislim, čovek voli Pacifik i to je jasno i ok. Ali predstavljanje NZ kao nekog specijalnog mesta koje "ne liči ni na jednu" da se tako poetski izrazim - ne stoji.

Ama ti ne razumes, ja vidim da ti ne shvatas, meni je, meni je jasno da ti ne kapiras sta ja hocu da ti kazem, da klecim na obali okeana i da se hvatam za glavu da gledam u nebo i da pitam Boze dal te ima Boze dal sam se na tebe kamenjem baco Boze jel mi ovo hvala sto me kazni ovako gde sam pogresio

Nema toga u ostatku sveta, barem ne na kolektivnom nivou. I zaista, ja ne želim da mašem ičijom zastavom, pa ni novozelandskom, nisam se nikada ložio na neki lokal-patriotizam i ponos na mesto rodjenja ili gde živim. Više mi je simpatično koliko Evropljani sebe shvataju kao napredne i početak civilizacije, jer jebi ga nisu. S trenutno propadaju i samo će sve gore da im bude. Dok mi ovde dole zaista imamo druge vrednosti. Što je pogotovo došlo do izražaja za vreme korone.

Bombaš pa jel čitaš šta piše, to djubre nije od nas nego od dece antičke kulture.
Sve morate da userete, primitivci jedni.

nebitno je smeće, već lokacija deponije. Mislim da bi nz bio idealno mesto za svetsku deponiju, jer ima pristojnu udaljenost od civilizacije i generalno je nebitan za floru i faunu kao i život na zemlji

Ali dobro, vidi se u komemtarima o zz topu da čitaš samo naslove. Tabloida koji ti hrane sopstvena pogrešna uverenja, uglavnom.

bombas
nebitno je smeće, već lokacija deponije. Mislim da bi nz bio idealno mesto za svetsku deponiju, jer ima pristojnu udaljenost od civilizacije i generalno je nebitan za floru i faunu kao i život na zemlji

Khm khm, za razliku od Srbije? Priznajem - ne znam kakva je situacija kod Azera, ali mi barem ne bacamo djubar u sopstveno dvorište.
Ali ne, vi svoje vrednosti zasnivate na antičkoj filozofiji, ne razumem ja to.

Novi Zeland i jeste predvidjen kao deponija, doduse kao ljudsko smetliste, Engleska je sav svoj krvozedni i zakrzljali olos i probisvete sklanjala tamo i na Australiju. Sad verovatno tamo odlazu nuklearni otpad

To su zivotinjski geni, zato su ih i slali. Kod pljackasa je jak instinkt za prezivljavanjem