Prijava

Јеботе, пола мојих колегиница с факса учлањено у групу. Чак је и мој зубар учлањен у групу.

Mylyce, ne mogu. Nemam fejs.

Zubar :)) Njemu je nedoumica šta da radi s jezikom dok burgija nečiju osmicu.

Хаха, а ни не знају људи каква два кретена је воде. Обрати пажњу на златогужеве одговоре на питања. Он је Ајнур :)
Искрено, док сам активно писала и објашњавала по групи, доста људи ме исцимало да се консултују са мном, нека жена ме питала да јој лекторишем форум за женски часопис што држи, ал' сам ја то све баталила и угасила фејс на једно пола године.
Ел хоћеш да админујеш?

Ama nisam na fejsu (ako mene pitaš, a ne Džimija). Radije bih da adminujem ovdje, na ovom podforumu. :)))

Ја имам фејс, али ипак не могу. Немам довољно живаца, а ни знања.

Сазнао сам пре неки дан један занимљив податак.
Шта мислите колико има акценатских дублета у српском језику?

Џимија питам, пошто си се ти већ изјаснила да немаш то сокоћало :)

Hahaha, okej, ali evo Stiven je i nepozvan odbio! Kakakv padobranac! :))

Не могу, овде ми се пењу на главу, то ми довољно. Али хвала на понуди. :)
Био сам админ на групи Filoloski fakultet, па сам се одадминовао и поставио лажни налог за админа, јер су ми стално слали ПВТ-ове да ме нешто запиткују, као да сам ја званичник са факултета. Плус су ме додавали разни непознати људи.

Ма рекла сам у првом посту, ко хоће :)

Па ко је вољан од вас да се тамо расправља с оним будалетинама, даћу му админа.

Видиш, Лули? :))

Ajde ti nama reci taj podatak o dubletima, što odugovlačiš i guraš se gdje ti nije mjesto? :))

Ма шта она зна, стидљива Риба. Одо ја онда сама да смирујем Драгослава :)
Е да, ел се пише „то јест'“ или може и „то јест“ без апострофа?

Једва сам дочекао да неко то каже, баш имам жељу да поделим са неким овај непотребан податак. :)

Око 12 хиљада.

Мислим да то јест иде без апострофа, јербо га нигде не видех с апострофом.

Узгред, Милице, како уносиш те наводнике?

Uuu, hvala Stivko! Meni taj podatak znači. :))

Bez apostrofa, reče i "stidljiva Riba". :))

Алт + 0132 и алт + 0147, али само леви алт ако ти је подешено на ћирилицу. Ако је латиница ради с оба. Исто - алт + 91 је ,а алт + 93 је, то често користим, због линковања дефиниција :)

Ахах, до јаја, линковала сам. Милице туко.

„Алт + 1032" ми ради, што се и види. :)
Ја увек користим "тј." и то без наводника.
Док ме „Алт + 0147" пошаље на почетну страну мог претраживача.

Мене дркају скраћенице, јер нећу да заборавим како се заиста пишу те скраћене речи, а и не видим сврху скраћеница баш.
0132,а не 1032 :) А то је зато што не држиш алт, већ га стиснеш и онда ситпкаш бројеве. Кад само стиснеш алт, он ти изабере горе у браузеру Фајл, па су ти бројеви вероватно пречица за хоумпејџ :)