Prijava

Одвојено.

Pušti ti Hipnos Peesve, piši ti spojeno, prostor se mora šteđet.

Мислим да је Меша управу. Е да, јел "управу" ил' "у праву"? И ако се већ пише "јеби га" одвојено што се онда скраћеница пише "ЈБГ", онда би трбало скр. да иде "ЈБ Г". Мислим "ЈеБи Га".

Одвојено.
Па и САД су ти Сједињене америчке државе,па не пишеш С А Д(као и УНИЦЕФ,НИН...). Нема размака код скраћеница.

"Upravu" kada ideš u upravu, a "u pravu" kada si u pravu.

Скренуо бих пажњу на нешто, а то је разлика између скраћеница и акронима. Људи обично, тачније најчешће, дркају та два појма.
Дакле, САД, НИН, ДБ, УН, ЕУ нису скраћенице - то су АКРОНИМИ, сковани су од почетних слова речи које га чине. (мада постоји скраћеница ИТД. која је скована од почетних слова, а није акроним).
А тзв, јбг, јбт, и сл, нпр. су СКРАЋЕНИЦЕ.

A što bi se reči kao što su jebote i jebiga, pisale odvojeno, osim ako se njima ne iskazuje imperativ ( Jebi ga! ) ili nekom stavljamo do znanja da je neko seksualno opštio sa njim ( Jeb'o te onaj tamo, ne sećaš se? ) :)???

Znam, Džimi:) Ali svejedno,nema razmaka ni kod akronima ni kod skraćenica.

Sto se tice noza, covek je u startu dao mogucnost izbora izmedju 2 pogresno napisane recenice. Nepravilno je i jedno i drugo. Mada kad ti u counteru ostane samo noz onda je ispravnije reci trcim nozem, jer realno je ostalo malo vremena a ti nemas ni kalas ni municiju, a kamoli vremena da koristis glagol nositi...

Eeee(manuela)... kad ćemo se već prozivati...
''Kamoli'' što si napisala, je neispravo na dva načina
Prvo, 'li' bi trebalo da bude odvojeno.
Drugo, pravilnije je reći ''nekmo li''...
Mene na primer, interesuje poreklo tog čuvenog ''nekmo li'' ili ''elem'' npr.
P.S. Izazivam te na dvoboj - noževima!!!

@ Medicus,

pravilno je "kamoli" i "nekmoli".

@ Medicus

Procitah par tvojih definicija. Konstantno pises glagol "znati" sastavljeno sa rečcom "ne"...jer si se zajeb'o kod izuzetaka, nisi to dobro savladao u osnovnoj skolici....sad ponavljaj (nisam, necu, nemoj i nemam) vidis nema nigde "ne znam"..eeeeeee :)
P.S. Countericu sam zamenila ozbiljnijim stvarima :)

@Medicus:
Mozda bi bilo korisno da pre nego sto nastavis svoju borbu za temeljnu reformu pravopisa srpskog jezika naucis ovaj pravopis koji je sada vazeci. Upoznaj neprijatelja da bi ga lakse pobedio!

Običaj je da ljudi slušaju lekarske savete, a ne i da se uče njihovim primerom!
Ja takođe govorim ljudima da nije zdravo da puše...
A i sam pušim...

Е, лепо ти рече Мали прс. :)

Да ли је правилно рећи загревање или загрејавање?

Miriše mi da su oba pravilna, ali "zagrevanje" je trajni nesvršeni po vidu, a "zagrejavanje" učestali nesvršeni.

Хохохо добила сам опкладу

:)))
Koliki procenat dobijam, a, a? :)

Хммм... Радуј се што је још једном жена испала паметнија од мушкарца!