Језичке недоумице

  1. Мрзи ме да тражим...
    Код скраћивања прилога (ако је заиста прилог) ''са'', на ''с''
    ''са ким -> с ким''
    Где, кад, како, колико, на који начин и зашто се ставља или не ставља апостроф, и колоко је скраћивање оправдано.
    Исто важи и за изостављање слова ''х'', већ смо причали, али нисмо дошли до неких ваљаних закључака.

  2. Џими

    Џабе кад немаш кондензаторски микрофон.

    Takav mikrofon nije džabe.

  3. никад се не ставља апостроф, потпуно је свеједно с/са, евентуално мислим да се може рећи да је згодније користити с кад следи реч која почиње самогласником.

  4. С друге стране, мислим да се у западној Србији никад не користи ''џабе''. Нека ме исправи неко одатле ако грешим.

    Gresis, "dzabe" je daleko cesce i uobicajenije.

  5. Рекох већ да сам погрешио и извиних се. :)

  6. Zapravo je vise bio odgovor na onu Niknejmovu tvrdnju da se jednako koriste.

  7. Zapravo je vise bio odgovor na onu Niknejmovu tvrdnju da se jednako koriste.

    А, то ли је? :)
    Супер фора, морам и ја да почнем да одговарам људима на тврдње тако што ћу да цитирам неку сасвим десету особу.

  8. Ma ti si pitao, nego sam previse mamuran da bih citirao dva posta, i ovo je previse. Znaci odgovor je na tvoje pitanje, i ispravka Niknejmovog odgovora tebi.

  9. Ozbiljno pitam inače :)

  10. Посред чмара.

  11. Hvala, gađaču čmara

  12. Натакнем те.

  13. Zapravo je vise bio odgovor na onu Niknejmovu tvrdnju da se jednako koriste.

    Pa, dobro, kako ko. :)

    Nego, da li su oba oblika ''ćerka'' i ''kćerka'' pravilni? Sećam se jednom u osnovnoj, na pismenom zadatku, profesorka mi je na ''ćerku'' dodala k. A?

  14. Правилна су оба. Кћерка је благо застарео облик.

  15. Bila si ćerka jedinica... :)

  16. Ova profesorka je bila baba. Sigurno joj se zato ovaj više svideo. :)
    Zahvaljujem.

  17. Посред

    мислим да треба одвојено, некако сред је исто што и средина и онда као што кажеш по средини или по среди ваљда иде и по сред, као и на сред. И кад изговараш некако одвојено кажеш, нагласак је на Е а не на А, хвала

Rekli o sajtu

Definiše se sve i svašta. Tako se mogu pročitati definicije baksuza, alapače, čitulje, smrti, rezervoara za smeh, kolateralne štete, Živojinović Velimira, zvanog Bate, dnevne svetlosti, gospođe džem!, Brus Lija… „Je l’ ti puši ćale?”, „Je l’ mogu u WC?”, „Chuck Norrisisati” i još mnogo toga može se naći na ovoj internet stranici. Zato ne iznenađuje što se mnogi kad jednom dođu, ponovo vraćaju na nju. Neki čak postaju i zavisnici, pa traže od moderatora da ih banuju, poput jednog studenta koji je zahtevao da mu zabrane pristup na nedelju, dve dana da bi mogao da uči.

Status Magazin · April 2009.