Језичке недоумице

  1. evo ti profesorka objasnila: http://vukajlija.com/s/326327

    Ok, hvala.

    Imam trenutni transferčić blama. :)

  2. Znaci ono sto je autor zamislio, jer je rec sam izmislio. Najbolje da pitas njega.

  3. Autonacionalista je čovek koji kupuje stojadina iako ima pare za mnogo bolji auto, recimo mercedesa, bemvea. Naravno, ako je autonacionalista Srbin. Ako si Rumun kupićeš dačiju. Ako si Ustaša, ićićeš na bilikli u najboljem slučaju.

  4. http://vukajlija.com/zabava/posteri/117788-otkad-te-sretoh-ja-nemam-mira#comment_1118775

    дакле моја наставница још у основној, а мислим и у средњој ми је рекла ово, да је правилно написати ОД КАД и ОТКАД... да ли је?

  5. Jeste, Smarko.
    Jbg, tek sad vidjeh.

  6. Stvarno?!? Ja bih rekao da je pravilno OD KADA i OTKAD. "Od kad" mi nekako ne zvuci pravilno.

  7. A što ne bi bilo pravilno? Kad i kada su potpuno ravnopravni...

  8. Хвала на одговору :)

    Правилно је обоје и од кад и од када ваљда

  9. "Od kad" mi nekako ne zvuci pravilno.

    Bre, pa ja i vidjeh "od kada".

    Sila nekih postova se umiješala između :)

  10. Па ОД КАД је неправилно, него треба још А....
    Добро, код нас је у Црну Гору правилно то, ми скраћујемо ријечи, ко ће изговарат читаве, дуса је....

  11. A što ne bi bilo pravilno? Kad i kada su potpuno ravnopravni...

    Ne ne, OD KADA može jedino, jer se tu riječ KAD(A) naglašava. A ako je neneglašena, onda je KAD, i spaja se sa prijedlogom, pa oni izrode OTKAD.

    Pogrešno ja vidjeh, mislila sam da piše "od kada" u Smarkovom postu.

  12. Aha, ok... Znači, isto je i sa OD SADA, OD TADA i sl?

  13. Kolega, a što se ti nekad ne uključiš u neku jezičku diskusiju, m? :)

  14. Два услова нису испуњена:
    1) потпуна трезноћа
    2) владање материјом о којој се говори

  15. Aha, u tom slučaju, razumem...

  16. Али не клони духом! Потпуно трезан, бићу већ ујутру, а материјом ћу да овладам за коју годину :)

  17. Tako je! Još si mlad, ima vremena :)

Rekli o sajtu

U subotu, 27. novembra 2010. u Klubu studenata tehnike biće održana smotra sadržaja popularnog šaljivog sajta. Vukajlija je mesto gde se Internet zajednica okuplja kako bi na duhovit i originalan način definisala reči i izraze, sleng termine, našu svakodnevnicu i aktuelne događaje, po paroli - „Ovde možete da definišete sve ono što ste oduvek želeli, a nije imao ko da vas pita”.

Mondo · 25. Novembar 2010.