Prijava

Znatcxi ovo je tema o vama i vašem ljubimcu.
Kako se odnosite jedan prema drugom?
Koja je on rasa i kako to utiče na vašu vezu?
Opišite neki zanimljiv događaj sa njim!
Turite i neke slike!

SPEM STOP!
GEJ STOP!

AKO VEĆ PIŠETE O SVOM VRŠNJAKU KAO O SVOM LJUBIMCU, BAR BUDITE KREATIVNI.

Moj ljubimac je pas. Zove se Meda i on je šarplaninskog porekla.
On je jedan veliki gospodin i domaćin. SRBENDA!

Bio je vrlo mali kad smo ga uzeli. Imao je samo 42 dana i oko 4-5 kilograma.
Sada ima 2 godine i oko 60-70 kilograma!

Ovo je slika kad je bio mali (oko 2 meseca)
http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/6172_101935373153866_100000122121667_52893_2678608_n.jpg

A ovo je slika kad je oko 6-7 meseci
http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/17948_108704462476957_100000122121667_224692_8041764_n.jpg
Nije baš najbolje ispao, ali trenutno nemam drugu sliku. Kasnije ću je ubaciti.

Ja volim da šetam svog Medu. On je meni vrlo drag. Ljudi različito reaguju na njegovu veličinu. Nekima je ona ok, obično i oni imaju (ili su nekada imali) velikog psa, dok je nekima ona strašna i odbojna.
Ja lično više volim velike pse. U mom gradu ima nekoliko šar planinaca, ali moj Meda je najlepši :) Pre 4-5 godina je postojao jedan Atila (umreo je jadan), on je bio najkrupniji i najjači šarplaninac kog sam ja ikada video, on i njegova ćerka (inače šampion države) su jedini mogli da se mere sa mojim Medom po slatkoći i lepoti.
Iako ima 2 godine moj Meda je još uvek nevin, ali zato redovno liže svoj kurac, tako da me je pretekao po tom pitanju. U svemu ostalom smo maltene isti (naravno svako u svojoj klasi).
Takođe, moj Meda je vrlo miran pas. Čak je pomalo i pičkica. Dok redovno atakuje mačke ( par puta je pokidao metalni lanac zbog njih ), na pse uopšte ne reaguje. Stekao sam utisak da ih se čak plaši. I onih malih. Naravno i oni se njega plaše, ali to je već druga stvar. Iako je plašljiv, on je veoma častan, i ako neki pas iskoči ispred njega on neće oćutati i tako okaljati svoj obraz.
Iako sam do sad imao oko 4-5 različitih pasa, Meda mi je najviše prisastao za srce, i sa njim sam razvio neku posebnu vezu.

AKO VEĆ PIŠETE O SVOM VRŠNJAKU KAO O SVOM LJUBIMCU, BAR BUDITE KREATIVNI.

Ај зајебите о стојку да пишете, дегутантно је и има већ довољно тема о томе.

http://img27.imageshack.us/img27/2607/sizofrenija.jpg
Moje pseto, zove se Srećko, penje se na drveće, bere i jede jabuke. Bez zezanja.

Verujem ti,moja pudla ide po basti i muga jagode ko blesava, ostavi me bez slatka ove godine:D

Јбт, имате псе који једу јабуке и једу јагоде. Боле вас курци. Керови које сам ја имао нису хтели да једу ништа осим МЕСА.

Haha, znao sam da psi ponekad pasu travu, ali nisam znao da kusaju voćke :)

skoro je lajala na moju kevu dok je jela bostan, kaze cini mi se da cale nije bio tu (cvika od njega) iz usta bi mi izvadila! Dala joj parce i smazala smesta...kontam u teranju je pa bi i zemlju jela...jede ona i meso,ihahaj...bolje je 'rane od mene ponekad...

Imam zenku Nemackog ovcara,zove se Lena i nemam neku sliku jer mi komp u kvaru ali lici na Blondie i uopste pse iz tog vremena.Uzeo sam je od nase 63. padobranske

skoro je lajala na moju kevu dok je jela bostan, kaze cini mi se da cale nije bio tu (cvika od njega) iz usta bi mi izvadila! Dala joj parce i smazala smesta...kontam u teranju je pa bi i zemlju jela...jede ona i meso,ihahaj...bolje je 'rane od mene ponekad..

Брате, како си га написала, испада да ти је кева у терању, а да је куче јело бостан.

Брате, како си га написала, испада да ти је кева у терању, а да је куче јело бостан.

Hahahaha +1

Брате, како си га написао, испада да ти је кева у терању, а да је куче јело бостан.

лололололололололололо

Иначе, имам црног мачора Мићка, који је прелеп, али невероватно тупав- попне се до пола дрвета, стане и склизне доле. Или, кад се већ попне, не зна да сиђе, него отпадне или кука док га не спустимо. Али зато редовно напада људе из заседе- сакрије се иза полице на тераси и скочи некоме на ногавицу. Пар пута ми је развукао пертле кад сам оставио патике напољу. Али, и он је део фамилије, маза наша. А и видим да пикира на птице у дворишту.

hahahahaha, vid stvarno....ne znam za kevu,kerusi su danas obucene gace pa moze samo da se slika...poenta je da su obe na kraju jele bostan, nije ucutala dok joj keva nije dala parce.

kerusi su danas obucene gace pa moze samo da se slika

Нешто ипак није у реду с вашом фамилијом...

@Valdemar
Ajde snimi kuče, postao bi hit na jutjubu ;)

Inače, danas sam šetao svog Medu.
On je kao što rekoh miran pas, nije ga teško šetati (više zbog opreme nego zbog toga što je miran, al ajde) ali ipak mi se dešavaju neki incidenti.
Na primer, mnogo ljudi ima problem što ne može da sere i/ili piša kad ih neko gleda. E moj Meda sere samo kad ga neko gleda, ili kad ga baš pritera!
Zato sam od danas počeo da ga šetam sporednim parkovskim ulicama dok se ne isere, pa tek onda onim glavnim. Ali nisam uspeo, on jednostavno neće da vrši nuždu ako ga niko ne gleda! I tako sam se mučio sa njim dok nisam odlučio da ga svejedno prošetam glavnom parkovskom ulicom. I sve je bilo lepo, pijo je i vodu iz potoka, sve kul, ja se još uvek trudim da ga nateram da se iskenja, kad nema ljudi, ali ne uspevam. Ali zato, čim smo došli do neke dve cure koje su sedele na klupi, morao je da se iskenja ispred njih! Ali ja sam to očekivao i bio sam spreman (prošli put se iskenjao ispred nekih tursta), i odma sam ga cimnuo, i tako ga sprečio da me osramoti!
On inače izgleda neverovatno glupo kad sere ( kao i svi mi ), tako da bi ispao glup pas, a ja bih isto ispao glup jer imam tako glupog psa!

Je l' može neko da mi objasni zašto kad moj Meda skoči na nekog ( tačnije, samo odigne svoje prednje noge od zemlje ) svi to smatraju za napad, a kad neka pudlica digne svoje prednje noge, i čak ih položi na nekog čoveka ( to moj Meda nikad nije uradio ) to je svima slatko i pudlica hoće samo da se igra?

@Dr Janković

Zašto menjaš pol u citatu decxko?

Брате, како си га написала, испада да ти је кева у терању, а да је куче јело бостан.

Брате, како си га написао, испада да ти је кева у терању, а да је куче јело бостан.

Ма, ја сам био прво написао 'написао', јер сам помислио да је Банини муж, а оно испаде жемска.

@PajkoNP

Ostavi direktan link do slike, ovako nam je nedostupno :)

Inače, i ja sam imao zeca, tačnije dva zeca! Ali uvek su bili u kavezu i ja sam bio mali pa nisam znao sa njima da se igram.

Na kraju su završili u paprikašu.