Prijava

Ово ме интересује. Да ли глув човек зна да је телевизор баш телевизор? И да ли има шансе научити га да разликује слова? Вероватно је ретардирано и глупо питање и још глупљи одговор ал мене ето интересује. А можда сам само ја испо глуп ал опет понављам, интересује ме

Може научити слова, али само визуелно, не би могао да замисли реч у глави и самим тим би та особа била и нема.

Tih... Zanimljivo.

gluhonjemi ljudi nauce pricati skoro pa normalno, jer osjete frekvencije koje nastaju u grlu
moja ujna je logoped i ja sam jos kao mala isla kod nje u centar za gluhonjeme gdje sam sasvim normalno komunicirala sa gluhonjemima, tad nisam ni kontala da su gluhonjemi
a danas preko nje znam jako puno gluhonjemih malih ljudi koji citaju sa usana a pricaju skoro pa normalno, samo sto zvuce kao da pricaju iz grla

gluhonjemi ljudi nauce pricati skoro pa normalno, jer osjete frekvencije koje nastaju u grlu
moja ujna je logoped i ja sam jos kao mala isla kod nje u centar za gluhonjeme gdje sam sasvim normalno komunicirala sa gluhonjemima, tad nisam ni kontala da su gluhonjemi
a danas preko nje znam jako puno gluhonjemih malih ljudi koji citaju sa usana a pricaju skoro pa normalno, samo sto zvuce kao da pricaju iz grla

ЛОЛЧИНА!

Шта је смешно?

@eclipse ako je gluvonem, to znaci da je gluv i nem, sto dalje znaci da ne moze da cuje i da prica...kako si uspela da ne provalis da ne mogu da pricaju ako ne mogu da pricaju? O.o

Фејзбукманијак
Ово ме интересује. Да ли глув човек зна да је телевизор баш телевизор? И да ли има шансе научити га да разликује слова? Вероватно је ретардирано и глупо питање и још глупљи одговор ал мене ето интересује. А можда сам само ја испо глуп ал опет понављам, интересује ме

http://www.lowbird.com/data/images/2011/01/apcdn-37936.gif

gluhonjemi ljudi nauce pricati skoro pa normalno

Хахахахахаха, које објашњавање!!!

Mene je oduvek mucilo pitanje kako gluvi razmisljaju, kako oni zapravo 'cuju' svoje misli?

da li gluvonemi drkaju? msm pitam zato sto ako drkaju sigurno stenju dok drkaju. e sad da li su oni svesni da stenju? i ako stenju da li se to preglasno cuje?

sto nas dovodi do sledeceg:

da li bi vi rekli dluvonemom decku "alo drkas ga preglasno gluvonemi dechko!!111

@janpi To je dobro pitanje. Kako neko gluv moze da zna da ce mu neko uleteti u sobu dok je on 'u poslu'?

To je dobro pitanje. Kako neko gluv moze da zna da ce mu neko uleteti u sobu dok je on 'u poslu'?

Постоји један вансеријски изум, кажу да се зове кључ..

da ali on verovatno ima drugi naziv za kljuc posto je gluvonem i verovatno je smislio sam naziv za taj predmet. nesto kao ono sto gurnem u vrata kad drkam da me ne cuju kako stenjem dok svrsavam. mada je verovatno krace

FejzU, da li si se bar malkice pokajao što si otvorio ovako glupu temu?
Ljubi te drugarica tvoja :)))

Да ли глуви од рођења знају како се зове који предмет?- Знају, али не могу лепо да изговоре него мумлају, али може да се разуме. Визуелно науче слова и да комуницирају, а да науче да причају уче тако што гледају како саговорник отвара уста и то уче доста дуго.