Prijava

Gledas konjusara a?

Gledam jebo ga tata i već me trigeruje ta reklama petsto puta sam je vido

Prvi put sam vido sad pre 5 min

Po 40 poena u prvoj cetvrtini jbt

Nznm Šmo zato me, u principu, daleko više zanimaju mitovi, legende i poluistine (naravno ako su dobre) nego istorijske činjenice. Činjenica može biti a i ne mora, zavisno od strane koja je sagledava - može biti relativizovana sa "jeste tako je, ali" argumentom koji je jednak dokazu, istini itd. Legenda i mit mogu da pokrenu čoveka, grupu, pa i čitav narod, daleko pre nego neka tamo istina - gorljiviji su, raspale strasti očas posla. U vremenima najvećih očajanja, polazi se za onim što zvuči najbolje. Tako nekako.

Nznm Šmo zato me, u principu, daleko više zanimaju mitovi, legende i poluistine (naravno ako su dobre) nego istorijske činjenice. Činjenica može biti a i ne mora, zavisno od strane koja je sagledava - može biti relativizovana sa "jeste tako je, ali" argumentom koji je jednak dokazu, istini itd. Legenda i mit mogu da pokrenu čoveka, grupu, pa i čitav narod, daleko pre nego neka tamo istina - gorljiviji su, raspale strasti očas posla. U vremenima najvećih očajanja, polazi se za onim što zvuči najbolje. Tako nekako.

Drugim recima,

Jel može neki car level istoričar ako već car prestao da posećuje ovo truplo od foruma da mi pojasni da li su tačne ove priče što guraju neprestano na ovim reklamama za Milunku Savić, preciznije da li joj je ćerku stvarno oženio sin nekog bugarskog vojnika Ninkova (kasnije generala po rečima iz reklame) s kojim se gledala preko nišana u rovu? Ako je fejk priča koja je poenta, što nam guraju to sad baš?

Ево ти од унуке "бугарског генерала" текст: https://www.politika.rs/scc/clanak/501241/Srpska-heroina-u-americkoj-verziji

brigadni general Mojte Gadjov

Tačno se moglo namirisati da je fejk kurčinela od priče, sisajte kurac amerikanci pička vam materina lažovska, the truth shall set you free.

Sto volim da gledam ovo iako znam skoro sve detalje

Uvek je lepo da se gleda kad Otomani popuše kurčinu. Toplo oko srca.

Kauč koji puši kurac. Dokle doterala tehnologija, bre.

Kučke Osmanlijske!

Na čemu su srpske snajke spavale prve bračne noći?

- Na otomanu

Pošto košta da platim, pa ću sam izaći

Jel bio tvrd, snajka?

Jok jok taman taman

https://www.youtube.com/watch?v=IV3dnLzthDA

ako niste znali. spada pod istoriju danas fala bogu.