Prijava

ух то протеривање је страшније него геноцид

Не кажем да је геноцид, али свакако да одбојност коју други Срби осећају према Србима из Србије има своје узроке.

Леп чланак о томе: http://www.srpsko-nasledje.rs/sr-l/1998/11/article-10.html

4. Црногорска православна црква (Срби у ЦГ, настала 1905. прогласом краља Николе)

I ukinuta 1918-19 odmah posle podgoricke skupstine (farsa) ako se ne varam. Zar nije bila autokefalna nakon ukidanja pecke patrijarsije, navodno one bele kapice/kamilavke kako vec to dokazuju, jel to tacno?

edit

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/a9/Petar_I_Petrovi%C4%87-Njego%C5%A1_%D0%97%D0%BD%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B8_%D0%A1%D1%80%D0%B1%D0%B8_XIX._%D0%B2%D0%B5%D0%BA%D0%B0.jpg

sveti petar cetinjski

знам да су православни попови у ау позивали своје парохијане да стану под царев барјак и боре се против србије јер су знали да ако србија добије рат неће имати такве повластице као у ау

op i ovo mi zanimljivo

I ukinuta 1918-19 odmah posle podgoricke skupstine (farsa) ako se ne varam. Zar nije bila autokefalna nakon ukidanja pecke patrijarsije, navodno one bele kapice/kamilavke kako vec to dokazuju, jel to tacno?

Пећка патријаршија није црквена организација, већ седиште Српске патријаршије. Српски патријарси се потписују као архиепископи пећки и патријарси српски (архиепископска титула иде прво стога што су они само титуларни патријарси, исто као и сви патријарси који нису на челу 4 древне патријаршије). Црногорска аутокефална црква је укинута 1920. године, пошто је обновљена Српска патријаршија под именом Српске православне цркве.

Црногорска црква је добила аутокефалност тек 1905. године, као што сам већ рекао. Отада је Српска патријаршија укинута 1766. године, црногорски митрополити су се, противканонски, хиротонисали у Русији, али су формално били под управом Цариградске патријаршије и сва их је црква сматрала делом исте.

Бтв, колико ми је познато, према руској традицији, митрополити/архиепископи носе белу камилавку, али то је нерелевантно, разлог имаш у посту изнад.

иначе су постојали логори где су као таоци држане породице срба послатих да ратују за цара у србији, зато су ретки случаји дезертерства, једино тако могу да правдам то што су издали свој народ и помогли да се сатре

Da da setih se da su do knjaza Danila svi isli u Rusiju da dobiju ta ovlacenja tj sto kazes ti da ih hirotonisu. Cek zasto nisu isli u Carigrad ako su bili pod njihovom upravom vec su isli u Rusiju "nekakonski" grijeh cinjeci

То је зато што поистовећујеш српство са србијанством.

Ene de.
Moj stav je inace poznat, srednjovekovnih srba skoro sa i nema, tih pravih, ima ih po teriroriji bivse AU sto su izbegli u seobama, ovo ostalo nepriznajem sve to sljeglo posle kosi i repati sa svih strana

CG naravno independent e viva e viva xd

какве везе има то шта за мене значи српство, јесу ли пуцали на своје сународнике или нису? шта да смо ми пуцали на колону из крајине да не пређе вамо код нас јер реално који ћете нам курац

Haha kako volim markove postove

Sta kao fali ti nesto sto sad znas ko su Lazo i Gotzi i dje je glamoc

какве везе има то шта за мене значи српство, јесу ли пуцали на своје сународнике или нису? шта да смо ми пуцали на колону из крајине да не пређе вамо код нас јер реално који ћете нам курац

Колико ми је познато и Србијанци су пуцали на своје сународнике у наведеном рату.

мени није познато хаххаха

можда јесу али у неким изолованим кавгама око кантице бензина, сигурно није остало на десетине хиљада мртвих након тога као у првом свецком рату а и у другом, пун курац комуњара пречана је запечатило судбину овог народа

Ја причам за Први светски рат, Србима из Аустро-Угарске је дотична земља била домовина исто колико Србијанцима Србија.

Друго за комуњаре, јесте, запечатила му је судбину образовањем и лечењем, Меша Селимовић писао како су славили кад су јели отпатке недељом из локалне фабрике меса.

Prekini da koristis izraz srbijanci doci cu da ti ugasim ruter

да, та домовина која је "тамница народа"

да, та домовина која је "тамница народа"

Ах да, флоскуле версајске пропаганде. Што су се онда толики Срби и већина Чеха борили за ту тамницу?

Prekini da koristis izraz srbijanci doci cu da ti ugasim ruter

Што?

Zato sto je totalno debilan, netacan i iritirajuci. Plus asocira na hrvate i bosance bosnjake kako (nastavak u sl postu)