Prijava

Servisiram kosmopolitu pa mi se može, otkad je Boh postao impotentan upala mi kašika u med

Иначе уопште није у питању катедрала, већ Престона палата куће Ветин. Кућа је реконструисана 1902, поводом 800-годишњице саксонске државе. Ови стражари чувају улаз у Шлосштрасе, односно Стари град. В. пре реконструкције:

https://www.arstempano.de/uploads/tx_muegalery/AK_DD_09_RS_55.jpg

Други ратник нема "српско знамење"

https://i.imgur.com/KGiyDdT.jpg

Нема фрке.

Hahah ali vaši avatari i ovaj dijalog, lol

Koliki je broj Srba ratovao za Austrougarsku u prvom sveckom?

Мислим да су архиви из којих би се то могло сазнати потпуно уништени током Другог светског рата.

hahahaha "uništeni "

Не разумем шта је смешно. Око 4.000.000 записа из фонда AT-OeStA/KA MGA Војног архива (Kriegsarchiv) у Бечу, који садржи записе војног судства (задуженог, између осталог, и за регрутацију), је уништено крајем Другог светског рата.

Istoriju pišu pobednici..pametnome dosta..

Care koji ti je omiljeni proxy rat iz hladnoratovske ere

U cemu je stvar sa osljepljenjem u srednjem vijeku i odakle to potice?

U cemu je stvar sa osljepljenjem u srednjem vijeku i odakle to potice?

Што се тиче Византије, обично се узима да је ослепљивање увезено из Сасанијског Ирана (тј. Персије), где је то била честа пракса (Византинци су знали за случајеве шаха Каваза и Замуа, брата шаха Хосроја, нпр). Прва жртва ослепљивања у Византији је био Калиник, цариградски патријарх, а по наредби цара Јустинијана II Ринотмита (705). Разлог је био тај што се веровало да краљ са инвалидитетом није могао да буде способан владар. Е сад не знам је л' те интересују конкретне методе ослепљивања или шта.

Care koji ti je omiljeni proxy rat iz hladnoratovske ere

Не волим ја тај период, али ако баш морам бирати, Грчки грађански рат.

Јел има неко конкретно објашњење зашто су осуђеници на смрт из Бањалучког велеиздајничког процеса аустроугарских власти прво чекали на пресуду годину дана а потом је иста повучена као неважећа?

Јеси сигуран да ниси помешао Велеиздајнички процес у Бањој Луци са оним у Загребу?