Prijava

Dugo oću da pitam nešto.
Kako je i ko je određivao i kojim principom u tipa vreme Troje kad se ratovali ko ce u ptve borbene redove a ko pozadi kad ne pešadija u pitanju?
Ono ako si u prvih 10 metara gineš 100 posto jbg jer ideš u meso jbg ako te ne ubiju pesadijski ubice te strelci ili kamenčuge one ogromne a ako su 200 metara iza borbene linije jebe ti se tačno možda ni ne mrdneš kurcom

Pa to ti je kao Vukajlija, ako se uližeš moderatoru onda ti odabira definicije i ti si kao dobar. Oni što pokušavaju na pošteno brzo završe karijeru i budu banovani (čitaj ubijeni u prvim redovima od velike kamenčuge one).

Sve je to isto vekovima dragi moj borhane..

ma brate ja ti mislim da su u prve redove isli lozaci teski, i neka sirotinja miksovano

Ne lupetaj Tilmo. Neduhovito baš jer je nigde veze
Ovo za sirotinju ima logike, al Cara čekam on mora da zna!

A ne nego su ih izvlačili na tomboli.

Najveći šlihteri su bili skroz pozadi, a to su pravdali time što su im davali razne titule pa kao oni su bitni, a aj guraj pošten i siromašan svet ispred da ginu, njih ne znam a i nemam koristi od njih.

grci su imali gomilu pravila o ratovanju, bar u mracno doba koliko sam citao, vecina ubijenih vojnika su bili oni koji se razbeze kad se formacija falange razbije
tako da nisu prvi redovi stradali, prvi redovi su uglavnom bili veterani koji su najsposobniji za ratovanje (uglavnom, kasnije su generali poceli da koriste neke strategije koje su mnogo drugacije od ovih), jednostavno je poredak bio takav da su oni koji su imali najbolju opremu formirali centar i trpeli najmanje gubitaka, a lakse naoruzane trupe i podrska pozadi ili cuvali levu i desnu stranu formacije, naravno bile su i specijalizovane jedinice na bokovima kao placenici ali to je druga prica

i nije to bila borba prsa u prsa do smrti, oprema koju su tada imali nije dozvoljavala nesto tako, postojale su pauze koje su trajale odredjeno vreme da bi vojnici uhvatili predah, popili vodu i slicno, to necete videti na filmovima

Haha zamišljam znojavog krvavog grka kako viče dajmaut dajmaut

Pauze?O cemu ti pricas,momak?Kakve pauze ko da je utakmica neka kada su u prisustvu ljudi koji te hoce ubiti i kako da neko ne zloupotrebi tu pauzu.Ti pricas kao da je neki sudija bio i odredjivao.Boze sacuvaj.Verovatno se jesu smenjivali.

sisaj kurac majmuncino pricas mi ono sto ti zakljucujes, ja sam citao tvrdnje istoricara potkopane cinjenicama, da, grci su imali pauze u bitkama gde se obe strane povuku na desetak minuta da se odmore, nije bila borba do smrti gde niko nikad ne staje (uglavnom)

cak su postojale i bitke gde su se obe strane povukle i nocile i nastavile bitku sledeci dan posle dorucka, to sto si ti majmunko i video si nekih 300 spartanaca u filmu koji kolju milion persijanaca mesec dana ko ti jebe mater glupavu

E pa jebem ti taj izvor gde si to procitao.Ko moze da se opusti u borbi,kretenu.Verovatno se jesu smenjivali ali da stanu da se odmaraju to je van pameti.Pa ko to uradi odmah je porazen,nema nista sto neprijatelju vise odgovara nego da ovi zalegnu malo i odmore se.

Bas si debil sto to verujes.Pre bi verovao filmu 300 nego tom debilnom izvoru gde si to procitao.

Ubij se,mnogo si glup da bi ziveo.

ne nego je bilo nesto slicno manjem taktickom povlacenju na kratko vreme, ponavljam, ne zivis u filmu gde bi tvoja pretpostavka imala smisla, ne pricamo o africkim plemenima koja ni dan danas ne umeju da naprave formaciju, pricam o velikim vojskama u antickoj istoriji

Ma jebem ti istoricare koji tako nesto kazu koliko god pravi bili.

hahahah koja prepiska.

mnogo si glupo ti ovo objasni glupane gore, stvarno izgleda retardirano kad tako izneses. pauza za vodu i sendvic.
povlacenje na distancu pa udar ujutru ponovo, je ono na sta se misli u ovom slucaju.

Thilmo
Haha zamišljam znojavog krvavog grka kako viče dajmaut dajmaut

lololo