Prijava

Да ли ће шибица као средство за добијање пламена икада да изумре?
Поред постојања разноразних врста упаљача на плин и шта ти ја знам на шта још, у сваком домаћинству (бар код нас) се увек може у некој фиоци или чинијици за ситнице наћи и кутија шибица, палидрвца увек и свагда спремна кад све остале модерне технологије закажу...

И да ли исто важи и за остале "примитивне" кућне "апарате" и/или додатке?

Iz iskustva znam da su najjednostavniji "uređaji" i najkorisniji i najpraktičniji. Šibica će se koristiti zauvek!

šibica je vintage :) hoho

Мислим да неће изумрети никад. Нема неке потребе да изумре. Јефтинија је од упаљача, служи сврси подједнако добро, не загађује околину кад се баци као што то ради пластика.

sibica jebe koliko je univerzalna od toga da ti i ne treba kresivo jel palis na najblizi izlog, da ne spominjem ono uho,grlo,nos i gde se sve moze naci njena primena..

Шибица је одлична, поготов за време рестрикција, јер свећа се не да лепо упалити упаљачем, барем ја нумем... Некако се увек испечем...

ja bih umro da nema šibica...

Ima neka draž kad upališ cigaru sa šibicom.. Čitav taj proces paljenja, trzanja da se ugasi i bacanja.. Sve pod uslovom da nisi šaban pa spališ obrve ili nosne dlake... Da, šibica opstaje..

Да није шибица, ово слатко не би било на мом столу.

I da znate:
Spički se ni igruška!

Al šibica ne može da gori kad je bačiš uvis.

http://uncrate.com/p/2008/02/zippo-blu.jpg

znam da su najjednostavniji "uređaji" i najkorisniji i najpraktičniji. Šibica će se koristiti zauvek!

Апсолутно! Безусловно!

Јел знате да је упаљач измишљен пре шибица!!!

ne bih rekla primitivno već arhaično.. moja jedina zamerka oĐe :D

kažu da cigara ima lepši ukus kad se upali šibicom, a i ne pale se za đabe kubanke šibicama...

Neće verovatno izumreti, ali meni je upaljač jednostavniji.

Šibice su veoma korisna stvar...da nije njih ne bi bilo ni šibicara...

Jeste skontali da šibicu krešete uvijek sa iste strane kresiva? Znači na oba kresiva na kutiji će se tragovi palidrvceta vidjeti samo na po jednoj strani, dok će druga najčešće ostati netaknuta. Ko ne zna za ovaj fenomen, neka uzme kutiju šibica, ode u grad, napije se i čitavu noć nek pali sebi ili drugima pljuge, ne obraćajući pažnju kako kreše. Ujutro pogledajte kutiju, pa ćete znati o čemu govorim. Jel neko zna što je to tako?

Jel neko zna što je to tako?

Zato što hleb uvek pada na namazanu stranu.

Istina, upaljač je zgodniji al su šibice jebačkije.