Prijava

И ја да се упишем, ова ми област много занимљива. Часлав Клонимировић јебе!!!1 толико од мене за сада.

Е и ја ћу да се упишем иако сам писао овде раније јер оваквих тема има гомила на овом сајту, па да ју лакше нађем....

Каква нафталин тема.... А само 3 стране је накупила....

Јеби га, мало људи уопште брига за историју генерално... А поготову за ову која није тако "популарна".

за 10ак година ће ти бити жао...ал тад немој да кажеш како те нисам упозорио. Мани се тога, студирај менаџмент ололо

Мени кад се манаџерује, ја скинем нови фусбал манађер

Само што код овог мош добит неке паре.

Ја опет дошао да се упишем да не изгубим тему, кад оно већ сам се уписао....

И да не будем спемер, свакако ваља прочитати:
http://www.rastko.rs/istorija/rnovakovic/rnovakovic-srbija.html

Кога занима наравно....
Велика је штета за наш средњи век генерално што има премало наших извора....

Ja samo Deretiću vjerujem! Sve ostala je farsa, čovjek najbolje zna!

Ne mogu da nađem nigde adekvatnu temu, ali hteo bih da nešto više saznam o učešću Srba u bici kod Nikopolja. Hrvatski izvori(Hrvati su se borili na strani hrišćanske koalicije) napominju da bi bitka bila katastrofalna po Osmanlije da se u odsudnom momentu nije pojavio despot Stefan u vidu mađije, udario po Žigmundu i oteo mu barjak i priskočio Bajazitu u pomoć i samim tim rešio bitku. E sad bih da mi neko učeniji od mene, što se istorije tiče, objasni dal smo stvarno tolki Bugari ispali?

не, испали бисмо бугари да смо забили нож у леђа турцима са којима смо имали договор

не бих реко да би католици били нешто много захвални да је стефан улетео за њих

Lepo je što je ispoštovao dogovor, ali tim gestom je celom Balkanu učinio medveđu uslugu.