Prijava

Moj tata kaže da je moj omiljeni istorijski heroj Miloš Obilić, jer je on uspeo da pobedi sve Turke i da odseče glavu Napoleonu!

Horacio Nelson, britanski admiral

као прво о карађорђевићима и обреновићима нема сумње јер оно што су чинили могли неки наши ближи преци да нам објасне јер су они то осетили на њиховој кожи, наравно не мислим на оне баш из 1800 али зна се шта се дешавало тада у нашој земљи. није тај период од 1800 до 1945 био тако давно па да се не зна шта се дешавало. а то за немањиће углавном је из црквених записа, и споменика, песама. па имаш и душанов законик, имаш и од других цивилизација списе у којима се спомињу немањићи није то један човек написао како се њему хтело. већ више цивилизација које су биле са нама у додиру..

Isto tako je naredio da odseku glavu njegovom kumu Karadjordju.

Moj tata kaže da je moj omiljeni istorijski heroj Miloš Obilić, jer je on uspeo da pobedi sve Turke i da odseče glavu Napoleonu!

Svaka cast tati, a u tom slucaju i Milosu...
Marko Polo
Dzingis kan
Despot Djuradj Brankovic, vise tragican nego veliki

Mika Alas, boem nad boemima.

Зли Рацку, историју апсолутно пише ко како хоће, нема више победник ту предност да је пише. Само је фалцификују и убијају. Па мог ћала су учили да је Свети Сава демон, а мене да је просветитељ. Мог ћала су учили да се Немањићи рокају око бласти и убијају браћу, а мене уче да они имају неку свету лозу, шта већ. Само пишу историју како они хоће, како коме одговара, списака има још доста али оне који им не одговарају, њих потисну. Зато кажем да су неки наши идоли погрешни, нашалост. :(
Ево ти примера, Наполеона су само људи сачували као легенду, то је оно што је право, историчари би га окаљали давно, да су се они питали.

Vrlo lako može da se uoči da te istorija laže, samo treba da obratiš pažnju na anđele i demone koji šetaju među ljudima. Sve je to šućmurasto, niko nije bio 100% dobar ili loš.

немате појма. прекините да се убеђујете изреком да историју пишу победници пошто је нетачна. сваки пут када дођем на тему о историји неко се расправља о томе а не зна. ај сад да кажем оно зашто сам дошао

1. Александар Велики
2. Константин Велики
3. Деспот Стефан
4. Карло Велики
5. Аларик Велики краљ Визиогта
6. Стилихон, магистер милитум Запада
7. Леовгилд, краљ Визигота

и после ћу проширим

Sve je to šućmurasto. niko nije bio 100% dobar ili loš.

Upravo tako. Elem, da se vratimo na temu:
Momcilo Gavric- decak koji je u 10-oj godini presao Albaniju, u 11-oj ranjen, a u 12-oj ga Vojvoda Misic odlikuje i unapredjuje u cin podnarednika.

хех написао сам већ на некој другој теми да се историја не учи тако што ће ти неко наметнути своје мишљење већ треба сам пронаћи закључак самим тим издвајајући битније ствари из више извора. твој отац је учио историју у нашем најгорем могућем периоду за њу, у комунизму. схватам тебе скроз на шта циљаш, зато ако те интересује можеш сам пронаћи одговоре а не да учиш у школи шта ти се да, 80% тих ''чињеница'' није тачно. ево ти један прост пример каже у историји за 3. разред гимназије да су се комунисти борили против немаца италијана итд.. ево изволи једну ЧИЊЕНИЦУ коју могу да посведоче многи људи који су учествовали у рату и још су живи

Број и листа градова коју су Четници ослободили од Немаца 1941-1944 (тачније до уласка црвене армије):

1. Лозница (31.августа 1941)
2. Богатић (1. септембра 1941)
3. Крупањ (1.септембар 1941)
4. Бања Ковиљача (6. септембар 1941)
5. Горњи Милановац (29. септембар 1941)
6. Чачак (1. октобар 1941)
7. Љубовија (крајем октобра 1941)
8. Пријепоље (12. септембар 1943)
9. Љубовија (септембар 1943)
10. Рудо (септембар 1943)
11. Прибој (септембар 1943)
12. Бијело Поље (септембар 1943)
13. Вишеград (октобар 1943)
14. Рогатица (октобар 1943)
15. Чајетина (октобар 1943)
16. Љубовија (октобар 1943)
17. Нова Варош (октобар 1943)
18. Кадина Лука (2.септембар 1944)
19. Лазаревац (6. септембар 1944)
20. Крушевац (14. октобар 1944)
21. Сврљиг (септембар 1944)
22. Кучево (28. август 1944)
23. Свилајнац (октобар 1944)
24. Деспотовац (октобар 1944)
25. Варварин (октобар 1944)
26. Ражањ (октобар 1944)
27. Петровац на Млави (септембар 1944)
28. Лесковац (септембар 1944)
29. Власотинце (септембар 1944)

Број и листа градова који су партизани ослободили од Немаца 1941-1944 (тачније до уласка црвене армије):

0

ето како ја учим историју из проверених чињеница нико ми неће наметнути своје мишљење, поготово не комунистички историчари Боже сачувај..

Стилихон, магистер милитум Запада

Slazem se. Vecini malo poznata, ali veoma vazna licnost u Zapadnom Rimskom Carstvu. Drago mi je sto si ga naveo, jer sam bas to i gledao-ko ce navoditi ove opste poznate licnosti, a ko ce malo zaceprkati i izvuci nekog sjajnog, ali siroj "publici" nepoznatog.

Definitivno Napoleon. Najbolji vojskovodja ikada.
Mada i Hitler je po meni jedan od najjacih likova u istoriji (iako ce me mnogi mrzeti zbog ovoga),donekle ga podrzavam...npr.po meni jeStaljin bio 100 puta gori nego Hitler.
Sto se tice naseg podrucja- car Dusan. Takvog vladara retko ko je imao.

извини ја се ухватио само за комунисте јбг они су нам највише сјебали историју и због њих сад нисмо сигурно да ли је св сава демон или светац.. видиш... у праву си кад кажеш да се историја мења како коме дуне ветар, нпр након берлинског конгреса историја се променила увелико и то не само у историји, могао бих ископати тачне податке ако некога интересује овде сам навео само као пример. оно шта ја причам и мислим да је тачно сам искључиво ја сам закључио. то је поента да се мисли својом главом наравном неки такви идиоти напишу и књигу : )

шалу на страну, што се тиче блискије историје доста се тога зна а то од немањића тешко, али не можеш рећи да нису постојали, па ко је саградио све оне манастире и њихове задужбине тврђаве итд итд.. ко је ишао у све те ратове..

хех написао сам већ на некој другој теми да се историја не учи тако што ће ти неко наметнути своје мишљење већ треба сам пронаћи закључак самим тим издвајајући битније ствари из више извора. твој отац је учио историју у нашем најгорем могућем периоду за њу, у комунизму. схватам тебе скроз на шта циљаш, зато ако те интересује можеш сам пронаћи одговоре а не да учиш у школи шта ти се да, 80% тих ''чињеница'' није тачно. ево ти један прост пример каже у историји за 3. разред гимназије да су се комунисти борили против немаца италијана итд.. ево изволи једну ЧИЊЕНИЦУ коју могу да посведоче многи људи који су учествовали у рату и још су живи

Број и листа градова коју су Четници ослободили од Немаца 1941-1944 (тачније до уласка црвене армије):

1. Лозница (31.августа 1941)
2. Богатић (1. септембра 1941)
3. Крупањ (1.септембар 1941)
4. Бања Ковиљача (6. септембар 1941)
5. Горњи Милановац (29. септембар 1941)
6. Чачак (1. октобар 1941)
7. Љубовија (крајем октобра 1941)
8. Пријепоље (12. септембар 1943)
9. Љубовија (септембар 1943)
10. Рудо (септембар 1943)
11. Прибој (септембар 1943)
12. Бијело Поље (септембар 1943)
13. Вишеград (октобар 1943)
14. Рогатица (октобар 1943)
15. Чајетина (октобар 1943)
16. Љубовија (октобар 1943)
17. Нова Варош (октобар 1943)
18. Кадина Лука (2.септембар 1944)
19. Лазаревац (6. септембар 1944)
20. Крушевац (14. октобар 1944)
21. Сврљиг (септембар 1944)
22. Кучево (28. август 1944)
23. Свилајнац (октобар 1944)
24. Деспотовац (октобар 1944)
25. Варварин (октобар 1944)
26. Ражањ (октобар 1944)
27. Петровац на Млави (септембар 1944)
28. Лесковац (септембар 1944)
29. Власотинце (септембар 1944)

Број и листа градова који су партизани ослободили од Немаца 1941-1944 (тачније до уласка црвене армије):

0

ето како ја учим историју из проверених чињеница нико ми неће наметнути своје мишљење, поготово не комунистички историчари Боже сачувај..

Sve je ovo tacno, nisi pomenuo da su cetnici moj rodni Cacak oslobodili i drugi put, posto je pao u ruke Nemcima, o cemu imamo svedocenje stranih pilota, koji su bili na misijama u cetnickim i partizanskim taborima. Ali ponavljam ovo nije tema, za rasprave o cetnicima i partizanima otvorite drugu temu i drage volje cu na nju otici. Za rasprave o tome kako i ko pise istoriju, idite na podforum istorija. Ovde navedite omiljene licnosti iz istorije, uz kratko obrazlozenje zasto.

Па, мој пранђед Милан Недић. И Мусолини Диттаторе, обвијусли.

http://www.fbg.org.rs/wp-content/uploads/2011/03/Milan_Nedic.jpg

http://www.kragujevac.co.rs/wp-content/uploads/29_jul_benito_musolini.jpg

Алкибијад јер је све зајебао и све сјебао.
Наполеон јер је јебена царина.
Салахадин јер је бијо частан и велик борац против говнусина из хришћанске крсташке пиратерије.
Борџије јер су нешто најкуље што се десило хришћанској црвки лоло
Катарина II зато што је пленила праисконском лепотом и притом била Немица на руском двору.
Цар Душан, јер је убедљиво највећа личност у српској историји, какви црни кнезови Лазари и Ђурађи и курчеви.
Ервин Ромел, зато што је пример великог војсковође, иако је био наци, одбио је да убија заробљенике и цивиле, већ је водијо чист рат. Фелдмаршал који је бијо мудо да Хићи каже не, зато је он једини наци коме су дигли споменик. Слава му.
Паул фон Хинденбург, вероватно најјачи фелдмаршал у Првом светском рату.
Роман фон Унгерн Штернберг, јер је био дојајна прсотина од човека, сјебавао је бољшевике, мислио да је реинкарнација Џингис Кана, хтео да обнови Монголско царство. Има их још, ал' ме мрзи да куцам.

@ Warner von Latinsche Da,covece..Romel...to je bio genije...!!!

zaboravila sam Zivojina Misica,Stepu Stepanovica i kralja Petra I Karadjordjevic (po meni jedini kralj ko je ziveo za Srbiju,srcem i telom )

Alkibijad i Salahadin da, odlicno. Za Nedica imam velike simpatije, ali vec sam u jednom postu naveo, ne mogu nikako da ga svrastam ni u dobre ni u lose licnosti. Ako mozete pomozite...

е па џерек друже морам ти рећи да сам ти комшија и ја сам из чачка : ) у праву си скроз што се тиче теме одлутао сам јбг..него покушао сам да му дам пример и објасним о томе.

бела ћао одох у школу !