Prijava

Odnosno - da li su sleteli na Mesec ili neki studio u Kaliforniji.
Nije mi bas najjasnije sto vecina ljudi (barem kod nas) automatski odbacuje ovo kao prevaru, jer je to po meni jedan od najvecih dogadjaja u istoriji nauke i tehnologije, i ne zasluzuje takvo omalovazavanje. Mislim da je to nesto na sta bi svi kolektivno kao ljudi trebali da budemo ponosni, a ne da automatski odbacijemo, zato sto je, jelte, to Amerika uradila. Mogu da se kladim da da je SSSR prvi sleteo da u Srbiji niko ne bi sumnjao u istinitost. Kako niko ne sumnja u Sputnjik ili Gagarina? Nego ovako culi ljudi da se u svetu sumnja u sletanje, pa to ovde postala rec bozija.
Ali ovde je atmosfera takva da se to ne uzima kao nesto sto mozda jeste a mozda nije bilo, nego ispadnes najveca budala ako kazes da je bilo! Pa koji jos istorijski dogadjaj ljudi mogu tako da 'biraju' da li se desio? Sta, Sovjeti su bili idioti pa su ih ovi zajebali?
E sad, kad se zapravo povede rasprava, prvo sto ljudi spominju je viorenje zastave na Mesecu. Pogledajte ovaj snimak, negde oko 1:45:
http://www.youtube.com/watch?v=MunPi3ifqpw
Zastava se vijori dok je namestaju, zato sto nema otpora vazduha koji bi je zaustavio. Ali od trenutka kada je ostave, ona se bukvalno 'zamrzne' i ne pomera se vise. Sta bi, neko zatvorio prozor da ne vuce promaja? Dakle glavni argument teorije zavere pada u vodu posle jednog dvominutnog snimka. Pa ono za zvezde kako se ne vide - pa ni na Zemlji se ne vide zvezde kad je pun Mesec, kako je onda tek na samom Mesecu?? Ima tu jos stvari, ali ne bih vise da oduzujem temu, verovatno cete ih i sami spomenuti.

Ne znam da li mi je smesno ili tuzno kako ljudi jednostavno biraju da li se nesto desilo ili ne. Umesto da postane jedan od svetlih simbola napretka covecanstva, ovaj dogadjaj je kod nas postao sprdnja.

Ali ovde je atmosfera takva da se to ne uzima kao nesto sto mozda jeste a mozda nije bilo, nego ispadnes najveca budala ako kazes da je bilo!

PA kad su to smislili jevreji, Vatikan, masoni, nacisti, komunisti, Ameri, Hrvati, šiptarski narko dileri. Nismo mi krivi!

Ja mislim da bi ih ruski špijuni razotkrili da nisu sleteli.

Ima već tema čini mi se al nema pretraga foruma tako da nemoj da mi tražiš link al u svakom slučaju potraži ako te zanima mišljenje ljudi na sajtu ako slučajno ova tema ne zaživi

Pa, nije samo 1 put sletano. Letelice sa ljudskom posadom su poslate više puta na Mesec. Inače, sve je objašnjeno u MythBustersima, što se tiče detalja i "argumenata" za nesletanje.

Znaš kako, meni je više sumnjivo zbog činjenice da im je dosta prethodnih misija bilo neuspešno. I moj ludi, sad već bivši, profesor istorije nam je rekao da je to najveća prevara 20. veka jer je kao Kjubrik pred smrt priznao da je sve to lažirano. A on je čovek stvarno hodajuća istorijska enciklopedija. Pravo da ti kažem, jebe mi se. Svaka čast ako jesu, a ako nisu, opet su standardno održali svoju reputaciju neviđenih govana. Moje je mišljenje da ipak nisu, ali naslušali smo se svi raznih priča i verujem da je mnogima pun kurac svega ovoga. Ne može niko da nam ponudi neoboriv dokaz ni da su bili ni da nisu. Prosto neka ljudi veruju u to što oni misle da je ispravno.

a neam pojma, mnogo mi to nešto smrdi...

E upravo to sto Huja kaze - Rusi bi ih vec provalili, i time dobili medijsku pricu veka. Nemoguce je sakriti nesto toliko.

Naravno, 6 puta ako se nisam preracunao; a tu MythBusters epizodu sam gledao, lepo su bustovali sve.

Sto se Kjubrika tice, to nisam nigde nasao. Ali zato ima ovaj dokumentarac (nije ozbiljan; sprdnja) u kojem je objasnjeno kako je on izrezirao: http://www.imdb.com/title/tt0344160/

A zašto je to tako nemoguće?

A Gagarin?

Ne bih da ispadam retardirani teoretičar zavere, ali da li bi Ameri dozvolili da njihovi ljudi iz San Franciska objave nešto protiv njih? A to za Ruse mi je takođe sumnjivo...

Ako mislis na ono sto sam rekao - hocu da kazem da bi tesko sakrili prevaru tih razmera, mada ne vidim kakve veze Gagarin ima sa tim.

Dodatak: naravno da bi bilo tesko izneti takvu pricu na svetlost dana, ali zamisli da se Rusi dokopaju takve price u atmosferi hladnog rata. A s obzirom koliko ljudi rade u NASI, proculo bi se vec. Druga stvar: sigurno su i oni sami pratili let.

Слетели ваљда, али да ли је то битно?

Naravno da nije nemoguće, ali znaš, malo bi Rusi videli ili ne neku letelicu u svemiru, majku mu, ako jeste ili nije poletela. E, sad, šta je tu zaista istina i šta se zapravo zbilo treba da prođe mnogo vremena da bi se sve to lepo razotkrilo, baš kao što je Vatikan skoro odlučio da otvori svoje arhive vezane za, čini mi se, 16. vek. Uglavnom, doba Galileja i njemu su se izvinili. Normalno, on dobar čo'ek pa to prihvatio...

Mislim da bi imalo smisla da su videli - mesto i vreme poletanja su bili poznati, pa su valjda mogli da se vode prema tome, mada nisam strucan u tome da tvrdim.
Pa, jednog dana ce se mozda i saznati ako je bilo mutne radnje. Ali proci ce podosta vremena do tako necega.

Па Амери су овим незванично добили хладни рат... Тако да:
- Сувише је битно да би лажирали...
- Сувише је битно да не би лажирали...

Nema od sletanja nista dok postoji Van Alenov pojas. Masine da, ljudi ne.

Pa, nije samo 1 put sletano. Letelice sa ljudskom posadom su poslate više puta na Mesec.

Imam samo jedno pitanje, kad?

Imam samo jedno pitanje, kad?

Šta kad?

Veoma delikatna i interesantna tema, mada sad ima zanimljivih argumenata i za jednu i za drugu pretpostavku tako da se ne smatram kompetentim da raspravljam o tome pošto vidim da su ljudi iznad već izneli neke najbitnije stvari. Videh trailer ovog filma koji se na neki način bavi ovom temom, pa se nadam da će biti vredan gledanja.
http://www.youtube.com/watch?v=0F6DU6gx7-w

Roki, znaš za foru da je NASA puštala zvanično obaveštenje da to nije dokumentarac?