Prijava

пошто изгледа да више прате ову тему него ону њихову, да питам комшије:
ЧОВИЋЕВЦИ ЈЕЛ СТЕ НАВИЈАЛИ ЗА ТУРКЕ,А?

Nisu nam dali da igramo. Taman se razletimo i onda nas presjeku sa tri niđe veze faula. Ko i do sada, svake sezone isto.

AL NEKA, JEBAĆEMO IM MILU MAJKU.

Sramota je da tim koji uloži 26 milki ćavri ne pobijedi Partizan bar 20 razlike.

A FMP-ovci su navijali za Turčine, likuju satima kako smo jadni i kako su Turci jaki.

Ја, као Звездаш сам уз српску екипу наравно....

20 изгубљених лопти против једног Ефеса је превише, Лоу је жестоко одиграо испод нивоа, Чакаревић исто, фалили су вам поени са кеца и двојке и то много.... Мачван и Пековић су одиграли на нивоу, али опет, против екипа попут Ефеса, са буџетом од не знам ни ја колико милиона не смеш за четвртину дати само 6 поена, и та трећа четвртина је и решила утакмицу на крају... Нека вам је са срећом против Макабија....

Ја, као Звездаш сам уз српску екипу наравно....

Fala kurcu jedan normalan.

Svaka čast na komentaru. Objektivno, a ne ko neki, jebo ih Turčin u usta škrbava.

Јеботе, ја не верујем како је играла бековска линија Ефеса. Вујачић, Кинси и Тунчери су нас уништили. Чак боље од Макабија прошле године у Пиониру. Уз то, кад су Кинси и Иљасова били у петорци ама баш никакво решење нисмо имали у нападу. Чак је Иљасова једном изблокирао и Пековића.

Пековић се вратио да подсети на доминацију. Готово да у Евролиги одавно није виђен такав нападачки потенцијал на његовој позицији. Радуљица у одбрани не постоји. Мачван је право појачање и уз Анђушића и Лучића светла тачка на утакмици. Колико је само борбен Лучић, на истој утакмици је успео да сачува и Вујачића и Иљасову.

Суђење баш не могу да коментаришем, пошто се са трибина слабије види. Било је пар сигурно погрешних одлука. Чакаревићева силазна путања и фаул који су свирали на Савановићу је оно чега бих се сетио. А то што је њима дозвољено у одбрани је дозвољено и нама. Сигуран сам да три-четири чиста фаула у јурењу Вујачића нису свирана. Нажалост, то нама није одговарало зато што имају много брже бекове и што ми немамо играча који треба да пренесе лопту десетак метара а да је не дода противнику.

И последње, који вам је курац што одмах помињете Звезду овде?

@YouCantHandleTheTruћ
Svaka ti čast. Vraćaš mi veru u to, da postoje i objektivni navijači.
Najlakše je optužiti sudije za jučerašnji poraz, a ja mislim da je nažalost Partizan sam sebe odveo u poraz krajem 2. i tokom cele treće četvrtine. 6-7 izgubljenih lopti na centru, i posle toga laki poeni, za ovakvu ekipu Efesa je bilo dovoljno.
@Remac

Ajde Dože dođi i napiši da je suđenje bilo korektno i da sam sebi onda popušim kurčić.

Ne znam šta si ovim hteo da mi poručiš, čak i da je Partizan juče pokraden (a ja mislim da je pokraden mnogo više u nekim utakmicama EL proteklih godina), ne znači da Radnički nije pokraden u nedelju. I šta je poenta? Kradu vas u EL, pa je OK da druge kradu protiv vas u Jadranskoj ligi?
Da se vratim na jučerašnju utakmicu. Ono čega se ja sećam što se suđenja tiče je nedosuđen faul nad Lučićem pri pokušaju zakucavanja (a to je Grbović kod Tegeltije objasnio zašto sudija nije svirao iako je bio očigledan faul), i čini mi se bar 2 (a mislim da je bilo 3) lopte u silaznoj putanji, koje su "Turci" izblokirali, tu bi trebalo dodati i Katićevu blokadu Iljasovinog šuta (gde mislim da nije bila silazna putanja). Pamtim i faul dosuđen Raduljici kada je onaj Turčin sedeo u Partizanovom reketu, a u najmanju ruku je trebalo da bude suđena mrtva lopta.
I da citiram pametnog kolegu YCHTTruћа

Суђење баш не могу да коментаришем, пошто се са трибина слабије види. Било је пар сигурно погрешних одлука. Чакаревићева силазна путања и фаул који су свирали на Савановићу је оно чега бих се сетио. А то што је њима дозвољено у одбрани је дозвољено и нама. Сигуран сам да три-четири чиста фаула у јурењу Вујачића нису свирана. Нажалост, то нама није одговарало зато што имају много брже бекове и што ми немамо играча који треба да пренесе лопту десетак метара а да је не дода противнику.

Faul nad Savanovićem je napravio Lučić (šaka na njegovom stomaku), a ne Čakarević koji mu je dolazio s leđa, a za one banane moram da primetim da iako me to izuzetno nervira, čini mi se kao da su sudije dobile instrukcije da takve stvari (kada je lopta tek dobila silaznu putanju) sude kao blokadu (mogu samo da nagađam - zbog veće atraktivnosti utakmica), jer sam slične situacije u kojima nisu dosuđivani koševi, a 90% da je bila u pitanju silazna putanja video i na nekoliko utakmica prvog kola EL, koje ću da nabrojim, u kojima su oštećeni redom: kao domaćini Žalgiris protiv CSKA, i Fenerbahče protiv Taukeramike (sada Kahe) (ovo u ključnim trenucima na samom kraju utakmice) i kao gost Makabi protiv Armanija (i to je "izblokiran" Papalukas koji sigurno ima autoritet kod sudija).
E sada takvim kriterijumom suđenja privilegovani su timovi koji imaju izuzetno skočne i eksplozivne igrače tipa: Kirilenko, Iljasova, Rudi Fernandez, Gist...
Nažalost Veseli se opredelio da kulira, umesto da igra za Partizan, pa će crno-beli ove godine imati više štete nego koristi od primene tog principa (ako sam uopšte u pravu da se on primenjuje).
Ako se priča o faulovima suđenim Pekoviću, mislim da je problem u njemu a ne u sudijama ili sudijskom kriterijumu, jer mi se čini da se Pekmenu sude (a mislim da ih napravi i više) u proseku bar 2 lične u napadu u bilo kojem takmičenju (EL, Jadran, EP s reprezentacijom...). Uostalom njegov učinak je i juče bio više nego dobar, a drugi nisu dovoljno doprineli (pre svega iskusni Kecman i Lou, a može se reći i Čakarević).
Sve u svemu jučerašnja utakmica daje osnova za optimizam kada su u pitanju nastupi u ovogodišnjem izdanju EL, iako je ovo grupa definitivno ubedljivo najjača. Mislim da će za prolaz u top 16, biti potreban bar jedan brejk (ne računajući onaj očekivani protiv Belgijanaca), zašto ne, baš protiv Efesa u Turskoj, uz sve 4 domaće pobede (do kraja).

И последње, који вам је курац што одмах помињете Звезду овде?

Objasnio.

Ma Fakini je za ove mala maca...

Да не вртимо исте приче. Само ћу пар ствари цитирати...

Nažalost Veseli se opredelio da kulira, umesto da igra za Partizan

Рекао бих да се одлазак Веселог не би толико одразио на скок игру кад бисмо могли да формирамо екипу како треба. Кад бисмо ми имали крштену четворку која може, рецимо, Мачвана да мења 10-15 минута, онда би Лучић итекако помогао са позиције три. Јесте да смо били бољи у скоку и јуче, али петорку у којој њима играју три бека, Савановић и Батиста просто морамо да нагурамо у рекет и да им не дамо ниједну лопту. Да смо успели да имамо неки пут трећи или четврти напад, онда би и Сариџа морао више да ризикује и врати Куча или Бараћа који су били у проблему са фауловима.

Ako se priča o faulovima suđenim Pekoviću, mislim da je problem u njemu a ne u sudijama ili sudijskom kriterijumu, jer mi se čini da se Pekmenu sude (a mislim da ih napravi i više) u proseku bar 2 lične u napadu u bilo kojem takmičenju (EL, Jadran, EP s reprezentacijom...).

Пековић уопште није глуп и зна он да се прилагоди критеријуму. Ипак, толико колико он игра близу фаулу, бар дупло ближе играју његови чувари. И то што он направи два фаула у нападу није никакав проблем кад се над њим направи 12 фаулова. Значи да је тактика добра. Једино са чим Пековић има проблема је што је пропустио припреме и не може дуго да издржи такав темпо. Поготову што готово сваки напад иде на њега.

Уосталом, као што ни из победе у Загребу није могла да се анализира сезона тако не може ни сад после првог кола. На моменте смо играли врхунски а има и пуно резерве. Само полако.

Kao Cigan, mogu samo da skinem kapu što se tiče tima Partizana. Jedini problem je to što nema iskusnog beka, niti krila da prati najjaču 4-5 liniju u Evropi.
Ovaj Lo nije ni 10 posto od onog kakvim su ga predstavljali. Na ostale neću da trošim reči jer nemaju iskustva, jedino Dule Cmanke radi posao. Navijam za vas, ali islim da je malo za jedan tim da ima savršenu centarsku liniju, a za ostalo šta Bog da.

Evroliga je užasno jaka ove godine i kada igramo kući mi moramo da pokažemo ko je gazda. To je tvoja kuća i tu oni moraju da budu gosti. To nismo uradili uopšte.
Suđenje nije bilo OK i bilo je grešaka, jesmo malo oštećeni ali malo i nije uopšte bilo presudno. Katastrofalna trća četvrtina nas je ubila.
Dobro, opet ja nikada ne zameram Partizanu poraze u Evropi jer godinama smo ekipa koja se opet sastavlja i krpi, sa najmanjim budžetom i uvek pariramo svima što je meni samo po sebi veliki uspeh. E sada, nama su apetiti malo porasli, ali mi moramo da shvatimo da svake godine krećemo iz početka.
Ekipa nije loša, biće dobrih tekmi, vrhunskog basketa i treba ih jednostavno podržati i uvek ispratiti aplauzom. Ovo je prva tekma i videćemo dalje kako će da ide.
A mi na ovoj temi KK Partizan, treba manje da spominjemo Zvezdu osim ako se ne igra Derbi, jer ovo je tema o našem klubu. Svaka čast Dogu ili Jezivom i tako još nekima koji navijaju za Zvezdu a došu ovde, ne da se prepucavaju, nego da daju svoje mišljenje, kao ljubitelji košarke, jer opet svi mi koji navijamo za Partizan, barem na sebe mislim, gledamo to na potpuno navijački način i teško mi je da budem potpuno objektivan (priznajem) pa je OK pročitati mišljenje "sa strane"....

Za sada mi najveće razočarenje ovaj Lou. Prvi put nabavimo pleja na vreme, rasan-s pedigreom,biografija da se usereš, a ono kurac, bar za sada. Il se nije naviko na Evropu, il smo džaba krečili...

Biće ovo Švicarska....

Nije Lou los, nije kao Mekejlebovski ali brz je, ima solidan sut i nesebican je...Ako nam Cakarevic proradi uz Macvana i Pekmena idemo u top16...nije ovo samo nama jaka grupa svi ce da se pati sa svakim tako da ce po mom misljenju svi imati oko 5 pobjeda....jedan brejk na gostovanju i idemo u top 16

A meni i dalje ne leži nikako njegova igra. Ima brzinu, ali i kad prodje čovek počesto promaši polaganje. Šut mu je nepostojeći... Ako protiv Krke nije mogao da dominira šta treba da očekujemo protiv Makabija sad... Jbt pa Jaramaz je svoje parče minutaže neki dan poštenije odradio...

Јарамаз је још млађан...ал је то добар играч

Лоу је имао доста изгубљених, како против ефеса, тако против крке, ето, иначе је што неко рече несебичан играч, мада не знам зашто не воли да шутира...а и има велику минутажу зато што немамо друго плеја (тј. имамо, ал просек)

Videćemo danas protiv Makabija kako ćemo proći...

Па јебем ти живот шта је ово, 19 изгубљених лопти, 3 скока у нападу (од тога 2 у задњој четвртини), 2/15 тројке (од тога 1 у 1. четвртини, 1 у 4. четвртини), овај несрећник Лучић са полудистанце промашује цео кош, лепо су зауставили Пековића...Ето, моје неко мишљење да више треба да удвајају ону сировину, с'курцанитиса, како се већ зове...било пар судијских грешака...али нису нас баш оштетили...Радуљица тера своје, из хорока је прецизан као да има парализу..Чакаревић одиграо просечно..Милосављевић добро одиграо...Кецман мање више, мало је имао већу минутажу од Божића, ал није толко допринео игри..и јеботе, дал могуће да свира онолко фаулова Пековићу, па лик има 100 кг мање од с'курцанитиса, не може да га чешља, него мора да га одгура од рекета....и да не заборавим Мачвана, лик јебе кеве....ето минус ће бити што неће моћи да игра у суботу...кад се већ игра...мало мања минутажа Лучићу, , удвајање скурцанитиса, не пуштати пнинија да буде сам на 7 метра...и да се не заборави, контре...макаби је поентирао из сваке јебене контре...мора да пораде на томе....и да чакаревић не срља као сељак, да не лупа по рукама..

Nije uigran tim, polako, biće ovo Švicarska.