Prijava

Već duže vreme planiram dotvorim ovak'u temu...
Daklem, kaki ste profajleri?
Umete li docenite čoveka i njegove karakteristike? Umete li to posle prvog upoznavanja?
Koje osobine kod ljudi cenite a kojih je ježite? Kako postupate sa ljudima koji vam skaču po ganglijama? Umete li dutešite nekoga u trenucima tuge?
Ajte profajleri, javte se...

Сумњам да је ико успешан профајлер без неког књишког знања, фура се само на осећај, који наравно увек може да превари.

Mогу ладно на први поглед да процјеним лика, зато и хоћу да упишем психологију :)

Докулић, то сам и ја мислио док нисам узео да читам о томе... Колико сам се само варао... Видећеш уосталом ако упишеш психологију.

Па јеси ти то уписао психологију ? :)

Upiši prava i boli te tuki.

Цокулићу нисам, али ме то не спречава да узмем и читам оно што ме занима... :)

Цокула, ја сам добар профајлер и препоручујем ти дупишеш психологију. Приметио сам на овим спорцким темама да намиришеш комплексаше на километар.

Буразер ми студира право, тако да...
видићу, још сам млад.
а јес тешко намирисати комплекс

zadnji put kad sam profajlerisao, ispala je katastrofa.
bila je fina cura, postena, duhovita, zanimljiva kurac palac a onda se vacarila sa kim je stigla..... jebemliga kad n'umem da procjenim

Ја сам курац од профајлера.
Контам да нисам ниједном до сада добро процјенио особу, али онако у потпуности.
Увијек сам зајебо. Ја сам промашај својих родитеља. :(

Увијек сам зајебо. Ја сам промашај својих родитеља. :(

EDIT: Idi u crkvu pa se ispovedaj.

Realno, uvek postoji neki osećaj po kome možeš da proceniš nekog čoveka al' moraću da se složim sa gambijem.

Сумњам да је ико успешан профајлер без неког књишког знања, фура се само на осећај, који наравно увек може да превари.

Bez toga, ne mo'š ič.

Osećaj je bitniji za procenu osoba, ljudska intuicija je jača od svih knjiga. Knjige te mogu naučiti nekim pojedinostima, da ti daju savete i sl., ali ti treba osećaj da bi to i primenio.

Knjige te mogu naučiti nekim pojedinostima, da ti daju savete i sl.

Osećaj je osećaj, ne poriče se to ali i to što kažeš. Kad pročitaš koju knjigu shvatićeš kako, šta, iz koje perspektive itd.
Danas svi izostavljaju objektivnost i gledaju sa neke dvestapedesšeste strane neku osobu, tako da imam osećaj da će biti sve manje profajlera.

I najbitnija stvar je šta prvo primetiš na osobi, šta ti je to što ti na neki način daje kompletnu sliku o toj osobi. Tu ti je jako bitan uticaj društva. Recimo, ako gotiviš raste ti ćeš pomisliti "e, vidi kralja" i sl. , dok neko ko oseća odbojnost prema njima automatski pomisli "aaaaaa, klošar" i sl.

U suštini razgovor od pet minuta ti u 99 posto sliučajeva pokaže kompletnu sliku osobe, zbog toga pravi profajleri jako puno razgovaraju sa tim osobama koji su predmet njihovog interesovanja.

Nikakav sam profajler, baš imam talenat da loše procenim nekoga.

http://www.glogster.com/media/4/19/8/88/19088896.jpg

On naprimer, odlično glumi profajlera. I gledajući CM sam nekako skontao kakav stav se zauzima i sve. Mora da ima neki background ako želi dublje u tu temu.

U seriji je i džindžer HOREJŠIO Kejn normalan, ali ipak nije.

Ne mogu da se skontam ko je na slici...