Prijava

Psihologija je naučna disciplina.

Валсинарбе, само си љут што немаш прави аргумент па се хваташ за литературу јер сам не мереш објаснит. Мање мржње и више љубави међу људима. Поздрав.

Psiholoskinje su dobre picke.

Валсинарбе, само си љут што немаш прави аргумент

Jesi li ti bot? Jesi li vanzemaljac poslat na Zemlju da komentariše ljudske delatnosti o kojima nema nikakvog prethodnog uvida? Je l' ti fali jedna hemisfera mozga? U čemu je problem? Ja sam psiholog, meni možeš slobodno da kažeš, tu sam da saslušam.
Ja nemam argumente?! Ti si taj koji je bez argumenata. Ti si prvi istupio sa onim da je psihologija pseudonauka. Ja kažem nije. Iznesi "argumente" zašto jeste da bih mogao da ti odgovorim kontraargumentima.

Jesi li ti bot? Jesi li vanzemaljac poslat na Zemlju da komentariše ljudske delatnosti o kojima nema nikakvog prethodnog uvida? Je l' ti fali jedna hemisfera mozga? U čemu je problem? Ja sam psiholog, meni možeš slobodno da kažeš, tu sam da saslušam.

Са оваквим изразима више делујеш као неко са улице него као образован човек.

jeste li vi u stanju da udjete u dublju raspravu sa nekim
a da istovremeno razmisljate o temi i mogucim
odgovorima a uporedo sa tim da posmatrate coveka,
njegove pokrete, nacin govora, nacin gledanja, nacin
izgovaranja i njegovo stavljanja akcenta na pojedine
reci?
I guess NOT! Case closed

То радим стално кад се упознам с неким. И то нема везе с неком науком. Једноставно рецимо, према начину на који је човек одевен се може много тога закључити, према неким ситним детаљима... Али не можете да провалите да неко смрди на формалин и да је вероватно дошао из мртвачнице, ако не знате како формалин мирише. Дакле морате знати, бити образовани, али пре свега знати да дедуктички доносите закључке. Нешто ко шерлок холмс али не толико, он га прртерује јер је измишљен лик.

Пффф... научна је колико и ЛСД трип Станислава Грофа и Тимотија Лирија под Фројдовим будним оком, са пажљиво измереном количином синхроницитета. Помоћу оргонског акумулатора, офкорс.

Psihologija je upravo ovo:
наука - скуп свих методички сакупљених и систематски сређених знања, како општих тако и оних у неком специфичном подручју или аспекту стварности

Раме уз раме са својом сестром астрологијом.

Psihologija je veoma, veoma, veoma, veoma, veoma, veoma, veoma, veoma, veoma, veoma, veoma, veoma, veoma, veoma, veoma, veoma, veoma, veoma, veoma, veoma, veoma, veoma, veoma, veoma razuđena nauka. Od socijalne psihologije do psihologije opažanja, od evolutivne psihologije do forenzičke psihologije, od psihologije učenja do psiholingvistike, od psihologije individualnih razlika do psihologije ličnosti i da ne nabrajam dalje. Na desetine škola, teorijskih modela, pristupa...

Ono što sam očekivao da neki od vas zamere psihologiji, kao što su joj mnogo pametniji ljudi pre vas već zamerali, je to što psihologija nema jednu određenu paradigmu, već je tako razuđena. Ali naravno, prevario sam se, vaša kritika je infantilna.

Reći da je cela psihologija pseudonauka (poput astrologije?!) zbog jednog teorijskog modela kao što je npr. psihoanaliza je... pa, najblaže rečeno iracionalno. Istu tu psihoanalizu većina današnjih psihologa, naročito eksperimentalno orijentisanih psihologa, smatra samo plodom mašte dragog nam Frojda. Da li to umanjuje značaj cele psihologije kao nauke? Naravno da ne. To i jeste lepota nauke, ono što izdrži empirijsku proveru se prihvata, ostatak se odbacuje. Uzmi za primer ovo: strukturalistička učenja osnivača psihologije Vilhelma Vunta, koji je bio ektremno pedantan i metodičan i laboratorijski tip, danas su potpuno odbačena.

Takođe, ono što sam očekivao kao kritiku je to što je psihologija tzv. "meka nauka" (soft science) jer svoje zaključke uglavnom zasniva na statističkim metodama i induktivnoj logici, nasuprot "tvrdih nauka" poput fizike, hemije, astronomije... Ali naravno, ni reči o tome.

Ватевр... мало нашминкана френологија.

...je to što psihologija nema jednu određenu paradigmu, već je tako razuđena.

Мислиш

poput astrologije?!

На индијски, персијски, мајански, египатски хороскоп. лоло

GM, želim da učiniš nešto što je u potpunosti suprotno sa tvojim bićem. Želim od tebe da kažeš, priznaš sebi i drugima, po prvi put u životu kako nisi bio u pravu. Kaži: "Jeo sa govna - baš tim rečima, bez moljenja - jeo sam govna, radio sam to i to, jer sam bio slep pored očiju." A ja ću biti zadovoljan što sam jednog (mladog?) čoveka izveo na pravi put.

Браниславе, када ћеш да схватиш да те људи јебено ложе, а ти се примаш ко Босанац на помињање бурека који није са месом? Укључи мало мозак, јеботе, правиш тешку будалу од себе.

Зајебавам се, психологија је срање, псеудонаука и треба јој веровати исто колико и хороскопу. Дакле, потпуно!

GM, želim da učiniš nešto što je u potpunosti suprotno sa tvojim bićem. Želim od tebe da kažeš, priznaš sebi i drugima, po prvi put u životu kako nisi bio u pravu. Kaži: "Jeo sa govna - baš tim rečima, bez moljenja - jeo sam govna, radio sam to i to, jer sam bio slep pored očiju."

http://en.wikipedia.org/wiki/Psychological_projection

Gambi, to za burek si sad reko i više nikad.

Mislim, nije ovo prva tema na kojoj je GM ponosno pokazao svoje neznanje i... kako politički korektno da se izrazim? Posebne potrebe. Nja.

Шта закључити о ГМ

Надобудна, нарцисоидна особа, егоманијак.

Валсинарб, исто само је у право.

**ЕВО ЧИСТ ПРОФАЈЛИНГ ОПААА ЈА ПРОФАЈЛИРИШЕМ11111

ja bih samo dodao da je psihologija pseudonauka...i da Frojdu treba jebati mater iako je to on sam vec uradio...

Nesam znao za tu temu, mada i da sam znao opet bik postavio ovu... Ti si onom temom odgovorio na moja pitanja... I to godinu dana pre nego što sam ih postavio... :)
Svaka ti dala pičke i anala...

Mislim, nije ovo prva tema na kojoj je GM ponosno pokazao svoje neznanje i... kako politički korektno da se izrazim? Posebne potrebe. Nja.

Ја износим суве чињенице, ти само лажеш и вређаш. Паметноме довољно.

Един:

**ЕВО ЧИСТ ПРОФАЈЛИНГ ОПААА ЈА ПРОФАЈЛИРИШЕМ11111

Немој тако јако. Ушинућеш се.

Ja sam ovde zadužen za suve činjenice, hvala lepo. Ćaozdravo.