Prijava

Igra je vrlo jednostavna. Ja postavim neko hipotetičko pitanje, slijedeći koji dođe na temu odgovori na to pitanje i postavi novo hipotetičko pitanje, onaj nakon njega odgovori na to, pa postavi novo itd. Pitanja se ne moraju odnositi na moguće buduće scenarije, već mogu i na prošle.

Npr. Šta bi bilo da Srbija postane prvak svijeta u fudbalu? ili Šta bi bilo da je Hitler pobijedio u Drugom svjetskom ratu? - oba pitanja su validna.

Evo primjera kako teče igra:

Jovičić: Šta bi bilo da padne snijeg usred ljeta u Beogradu?
----------------------------------------------------------------
neko: Djeca bi se grudvala, odrasli bi se brinuli, a babe bi mislile da je to znak skore apokalipse

Šta bi bilo da Federer slomi obe noge?
---------------------------------------------------------------------------

E dobro, sad možemo i zvanično da počnemo:
Prvo pitanje:

Šta bi bilo da se nije nikad rodio Nikola Tesla?

Standardno - gledali bismo TV u mraku
Ozbiljno - Svet bi kasnio u razvoju, najmanje 100 godina, jer čisto sumnjam da bi se rodio neko, kod bi mu bio ravan!!!
_____________________________________________________________________

Šta bi bilo da Car Dušan nije ubijen?

Umro bi prirodnom smrću :) Ko zna,možda bismo uspeli da očuvamo sve teritorije koje je pokorio...

Šta bi bilo kad bi Exit bio triput godišnje?

U ljetnom periodu bi dolazili stranci kao i sad, a naših bi bilo manje, jer ne bi više bila tolika euforija za exit, a u ona druga dva termina stranaca skoro da ne bi bilo, ali bi zato bila odlična i opuštena žurka za domaće. Vjerovatno bi tada više dolazili domaći bendovi koji bi se tu afirmisali, i žestoko bi nam se popravila andergraund scena. Ako ne bi bilo dovoljno interesovanja, teško bi bilo organizatorima finansijski sve to ispoštovati, mada mislim da bi bilo interesovanja i tad, ako ništa zbog "imena".

Šta bilo da je krajem osamdesetih u Srbiji Đinđić došao na vlast umjesto Slobe?

dolaskom djindjica na vlast, srbija bi preuzela tehnoloski primat od slovenaca podstaknuta masom kredita koje bi uzeli od nemacke, slovenci bi toliko popizdeli da bi tajno kupili atomsku bombu od USA koju bi ispalili u pravcu srbije... nemci iznervirani gubitkom ogromnog kredita koje su nam dali ispaljuju par nuklernih raketa ka rusuji pretvarajuci se da su to ameri uradili i jednu u pravcu slovenije... rakete pocinju nasumicno da lete preko svih okeana i dolazi do kraja civilizacije koju poznajemo... svet se vraca u predtehnolosko doba...

sta bi bilo da nije ubijen djindjic?

Umnro bi neprirodnom smrću... ;)
Šalu na stranu, onda današnje vlasti nebi imale opravdanje za svako sranje koje naprave, nebi imale čime da zapuše usta svakom (ne)istomišljeniku... Zoran Đinđić

Šta bi bilo da se Turci vrate?

svanulo bi! Manji pdv i manje jajara na vlasti, manje deljenja stanova lopovima, ukidanje duplih dnevnica za zaposlene u ''nekakvim organima za Kosmet'', ovi što bi da ratuju imali bi (kao janjičari) priliku da udare na mrsku Evropu, pušio bi se više hašiš (manje lokalo i pravilo sranja posle lokanja), ukinuli bi izbore pa ne bi svaka budala mogla da nas ''burgija'' jebenom olovkom... Na Vukajliji bi bilo više astala, avlija i sl....

Šta bi bilo kad bi pink kultura bila zabranjena (kao komunizam svojevremeno)?

Seljaci bi odrzali veliki miting u Beogradu.
Sta bi bilo da nema vukajlije?

Univerzum bi se urušio sam u sebe!!!

Šta bi ste uradili da možete otići u prošlost, na par dana!?

Igrao bih 7+ iz keca u kec na Zvezdu...

Šta bi ste uradili da vam riba nadje ... ribu?

Pa... Riba ribi grize rep...
veća riba pojede manju, a ja pojedem veću... :)

Šta bi bilo da je Sava čista?

Opet bi isli da se kupamo,bas zato sto je cista!
Mislim,takva je logika siroke narodne mase!

a sta bi bilo?
sta bi bilo kad bi ja dobio na lotou? :)

dao bi meni deo dobitka :p

Sta bi bilo kad bi mravi bili velicine ljudi?

hahaha da xD
zemlja bi kolabirala pod prevelikim pritiskom njihovih nogu

sta bi bilo kad bi insekti progovorili?

verovatno bi mi psovali sve zivo i mrtvo kad bih sledeci put poqsala da ih oteram/ubijem...

sta bi bilo kada mi ne bi dao pola loto dobitka ? :D

odselio bih se na kubu i ziveo srecno sve do kastrove smrti, a onda bih se vratio u srbiju i suocio sa posledicama svoje sebicnosti :P

sta bi bilo kad bi ljudi umeli da lete?

bas sam to htela da pitam hahahahahha
ne bi im bila potrebna zvoncica,ne bi vise verovali u nju i ona bi se ugasila... :( tuzna prica...

sta bi bilo da je konstantno dan?

ne bi bilo zvezda na nebu... ne bi mogli da gledamo zalazak sunca... svet bi postao ruzno mesto za zivot...

sta bi bilo da je stalno prolece?

bilo bi extra, ja bi bila srećna

šta bi bilo da ne postoje novci