Prijava

Dakle, ideja za temu mi je pala na pamet dok sam gledao sestru kako večera. Jela je neki ražani dijetalni hleb, i slaninu sapunjaru. U bezbroj situacija u pekari sam video ljude koi uzimaju burek i onaj jogurt sa 0% masti (vital ili kako već). Licimerno? Trend?

Ljudima do pre 50 godina nije bio potreban nutricionista, nisu imali organski uzgajanu hranu i slična fensi moderna sranja današnjice, i bilo im je do jaja.

Vaše mišljenje?

Samo zdravo. Sapunjaru je bolje da jede sa pola vekne belog sa lukom, jer ražani sadrži aditive i veštačke boje, pa je bolje da se izostavi.

Боле ме курац за беланчевине, калорије и те фазоне! Одо' на масан бурек и јогурт који није фит, фитнес, натурал или тако нешто!

realno, u 90 posto slucajeva, to je trend i pomodarstvo.

Pre 50 godina sva hrana je kod nas bila organski uzgajana jer za veštačka đubriva nije bilo love, u modi je bilo okopavanje umesto herbicida a krompirova zlatica se trebila ručno. Ko se nije bavio tim dvema aktivnostima - preporučujem, obogaćuju iskustvo, šire pogled na svet i čine lebac slađim.

A to burek 100% masti - jogurt 0%, to i jeste nutricionističko licemerje, iz broda koji tone vodu izbaciješ kapom. Najjači su još oni koji se osećaju bolje jer jedu čoko napolitanke iz radnji "zdrava hrana".

Ја једем у мензи, нема здравије од тога.

ja jedem kinesku svaki dan yeaaaaaaaaaaah

Pazi, to o čemu ti pričaš je, dizvine seka, čista licimurština. Zdrava ishrana jeste bitan faktor, ali zdrava ishrana nije onaj umotani leba što ne može nikad da se pokvari jer je jebeno radioaktivan i mleko bez mlečne masti, zdrava ishrana si je bilo ono kude nas u Jašunju, kad pomuzeš kravu, a na mleko se nabere posle dva prsta kajmaka, pa sirenje iz turšiju, pa paradajz iz našo drenje, a o paprike da i ne pričam. Pa jaja što snela ona koka što kljucka po dvor, a ne ona što joj na tacnu i s viljušku i nož donose obrok. To je zdravo, ne zato što nije masno ili štatigajaznam, nego što je potpuno po prirodno.
A ova kvazi zdrava ishrana to ne vredi kriv kurac. Baci leba i cepaj slanin'cu!

Мени се допао тај од 0 посто ал' баш због укуса, треба да једеш месо и поврће и лепо стабилизујеш клопу.

ТО Енерџи! Може лок.

Zdrava ishrana podrazumeva umereno konzumiranje masnoća, šećera i soli. Takođe nije preporučljivo kljukati se samo voćem i povrćem zato što bi došlo do avitaminoze (pardon, greška, hipervitaminoze ili vitaminski šok) . To što pojedini ljudi piju jogurt od 0% uz masan burek to rade da bi što manje unosili masnoću u organizam. Vode se sledećim: Ako pojedem nešto masno, drugo mora da bude manje kalorično i da nema masnoće. Ljudi pre 50 godina su živeli na voću, kuvanim jelima i prženom i dimljenom mesu. Njima su slatkiši bili džemovi i domaće slatko. Danas je proizvodnja nezdravih namirnica porasla tako da je pojedinim ljudima koji su odlučili da naprave balans u ishrani potpuno opravdano ponašanje. Drago mi je da tvoja sestra razmišlja o posledicama nezdrave ishrane i da je odlično napravila plan kako da se ne ugoji a da jede sve. Znači da devojka voli da jede raznovrsno i da brine o svom zdravlju.

Пилав и гибанице !

TREND

aj sad zivimo zdravo, tripujemo mast u vrucoj jagnjetini. boli me kurac!

najbolje jos da kupujemo cist kiseonik i nosimo boce na ledjima i maske preko usta.

Takođe nije preporučljivo kljukati se samo voćem i povrćem zato što bi došlo do avitaminoze.

Ček, koja je od nas dve sad pobrkala termine?

Написаћу само једну ствар - Баба једна на $евер је живјела 113 година, а пуштила је од 13. године, дакле пушила је сто година!

Што се тиче ових јогурта и гована, мени су то будалаштине обичне... Они јогурти су као разблажени са водом и нека арома која је смеће им је додата, ништа више.
Е сад, не ваља пуно јести суве хране тј хамбургера и сендвича, јер гоји одједном, али може чо'ек да једе брате фино....
Може да једе што год оће и кад год оће, само да се не преждерава као стока

Takođe nije preporučljivo kljukati se samo voćem i povrćem zato što bi došlo do avitaminoze.

To је хипервитаминоза, авитаминоза је кад се не уноси довољно витамина. Лепо је Енерџија приметила.

Ček, koja je od nas dve sad pobrkala termine?

Hahaha upravu si. :))) Hipervitaminoza je upitanju. :)
Ja pobrljavila odkako mi se muž vratio sa terena. :))))
Hvala Mlato na ukazanoj grešci. :)

Auuu, bacio se Vuk na pos'o! zdrava ishrana i zdrav život!

Баба једна на $евер је живјела 113 година, а пуштила је од 13. године, дакле пушила је сто година!

... a izgledala kao da ima bar 150 :)

Neće cigare da ti direktno "skrate život" već indirektno time što povećaju šansu za oboljenja srca, krvotoka i disajnih puteva i to je ono što se vidi u statistici, ok je ako ti se zalomi da ih ne dobiješ al rizik je bato...

Interesantno je kako su se drevni eskimi dovijali zbog manjka vitamina u ishrani, ima ih recimo i u sirovoj džigerici ali dobar deo su dobijali pomoću bakterija u procesima fermentacije. Ako je neko ikad čuo za "kiviak" :)

Ja uciJo da je avitaminoza bolest od previse unosa liponekih vitamina..

Ovaj.. Zdrava ishrana.. Ne valja bas sad svaki dan zdravo ono bas svaki dan...
Posto gde je tu energija. Svaki dan bez unosa mesa i ne mozes casu da dignes jbt..
Mora mesa i masti u ishrani bar 2,3 puta tokom nedelje zbog energije..
A ti crni, plavi, zuti hlebovi.. Sranjee! Malo kakaa i tepaj sinak! Kakve prirodne zitarice kakav kurac...
Ondaa..
Msm da je to sa zdravom ishranom cisto preterivanje. Msm ono treba da se unormali ako poraste holesterol (ili kako vec), secer ili nesto trece. Onda treba da se vodi racuna, a ovako tepaj bre!