Prijava

Тотално не-фенси АЦЕР лаптоп на 1.7 са 2гб РАМа. Покушавао сам све, од софтверских програма који стабилизују систем, очитавају температуру и остале курце палце, и ништа.
Променљиво је понашање, пре би се укочио на неколико минута и у том периоду лампица за хард непрекидно ради, али се на крају одкочи и настави, тј. уколико ја имам довољно стрпљења да га манијачки не угасим. А сада, све ради нормално и из чиста мира се угаси сам од себе и толко. Упалим и изађе скрин са "Старт Виндоуз Нормали" - Ентер и опет све по старом до следећег гашења.
Дакле, није прегрејан, није онако врела пластика као што сам виђао на неким лап топовима, не усија се, стоји на столу нормално, није на некој тканини да га гуши и остало, чини ми се да може да "дише".
То се дешава отприлике 2-3 пута дневно, тако да ако неко од вас има искуства или знања, нека помаже.

Ja sa mojim laičkim iskustvom mogu samo da pretpostavim da ti je sistem u kurcu tj. da imaš neki virus.

Probaj da skineš bateriju i da ga povežeš na adapter. Drži ga neko vreme tako, ako primetiš da radi normalno znači da je baterija krivac. Ako nije do baterije onda probaj neki antivirus, skeniraj računar.

Елек, тако сам нешто и планирао. Не толико због тога што је можда до батерије, него кажу да ваља да батерија стоји мало ван лап топа, неки период.
Иначе скениран је, има чак и оно организовано скенирање, не знам ни ја тачно на колико је стављено, али скенира бар једном недељно, оно у сајлент моду и то. Тако да не верујем да је до тога. Дувао сам у овај кулер и све сам живо пробао, мислио сам да се гуши од прашине или нешто на ту фору.

Pa ako možeš i ako znaš da ga otvoriš, probaj malo da ga očistiš. Možda se i guši od prašine.

Pa ako možeš i ako znaš da ga otvoriš, probaj malo da ga očistiš. Možda se i guši od prašine.

Taj sam i ja problem imao, uradi ovo sto je covek napiso. Obicno se zaglavi dosta prasine na mestu gde vazduh izlazi od kulera.

Hmmm.. nisam ni ja siguran sta je, nisam imao takvo iskustvo.
Mada i ja mislim da te baterija keca.
Na kraju krajeva ako ne izvalis odnesi do nekog servisa ipak su to strucni ljudi ( VALJDA ) pa ce ti resiti problem.
----
Nego ja imam slican problem, znaci kao sto se tebi desavalo, zakoci na nekih 5 sekundi, nekad vise nekad manje i u tom periodu NE MOZES NISTTAAA
znaci mozes da stiskas sta oces, on ne reaguje.
Slika naravno se ukoci i tek posle 5-10 sekundi se vrati nazad u normalno stanje.
Obicno mi se desava u CS-u, mada u poslednje vreme mogu da kazem da mi se sve redje desava.
A i lap-top mi ne radi isto kada je povezan na monitor i kada je iskljucen sa svega i kada je "pravi" lap top.

Taj sam i ja problem imao, uradi ovo sto je covek napiso. Obicno se zaglavi dosta prasine na mestu gde vazduh izlazi od kulera.

Урадио би ја то, али ако ништа друго, немам одговарајуће шрафцигере за ове курчиће, тако да ћу морати нешто да измислим, не знам.

Мариоцаре, црћи ће ти хард диск, 90% је то, боље спречавај на време.
Јел си приметио да ли је лампица на харду упаљена у том периоду нон стоп? Значи да не трепери ни једном него само оно стоји зелено ?

А колико су поуздани софтверски програми који очитавају зајебанције на компу? Колико то може да упозори на нешто, евентуално да спречи, ето конкретно то изненадно гашење, или бар да покаже узрок томе? Ја их јесам користио али нисам нешто темељно проучавао и занимао се тим програмима, па ако неко јесте, нека ме просветли.

Шта да ти кажем, брате, следећи пут немој да се изненадиш.

Ognjetina
iznenadno ga pali.

Божић
Шта да ти кажем, брате, следећи пут немој да се изненадиш.

Е, то што нисам ставио да је спем забрањен, то је само зато што вас сматрам нормалним људима, али мора се црта све очигледно. Непотребни сте на теми ако немате шта паметно за рећи.

Еее Симпати, то! Добро ме подсети, то сам размишљао да купим и да ме види онај горе. Значи исплати се то? Функционише како треба? Која је фора, имаш да подешаваш под којим углом да стоји или тако нешто? Пошто ми се чини некако непрактично и мало незгодно за руковање.

Imam i ja laptop ACER i kod mene se javio isti problem.
Ako ti se pojavi plav ekran, neposredno pre gašenja, velika je verovatnoća da je u pitanju postizanje visoke temperature.
Skinuo sam poklopac odozdo i dobro ga produvao, potom kupio kuler i sad radi na temperaturi oko 38 do 42 stepena.

Па видиш Хогаре, у томе је цела збрка моја и у томе је поента. Ништа се не појави нити буде сумњиво пре него што се он угаси. Ни плави екран нити се укочи ни било шта. Дешава се да сам у сред нечега и он без икакве најаве само рикне и толко.
Изгледа да ћу морати да чистим, мада опет, релативно скоро је чишћен...

А ти си и куповао нов кулер?

Ja sa mojim laičkim iskustvom mogu samo da pretpostavim da ti je sistem u kurcu tj. da imaš neki virus.

http://ktliterary.com/wp/wp-content/uploads/2010/10/captain-obvious-to-the-rescue.jpg

Дешава се да сам у сред нечега и он без икакве најаве само рикне

Ma to ti je posledica pregejavanja, 99% sam siguran u to.

мада опет, релативно скоро је чишћен

Možda nije dovoljno dobro očišćen. Alkoholom treba očistiti i poklopac sa unutrašnje strane. Produvati i onu cevčicu što vodi od kulera.

А ти си и куповао нов кулер?

Mislio sam na ono postolje sa elisom koja hladi, na koje staviš laptop. Ovako izgleda kod mene:
http://benchmarkreviews.com/images/reviews/notebook/R9-NBC-4WAK-GP/Cooler-Master_NotePal_X2_led1.jpg

Еее Симпати, то! Добро ме подсети, то сам размишљао да купим и да ме види онај горе. Значи исплати се то? Функционише како треба? Која је фора, имаш да подешаваш под којим углом да стоји или тако нешто? Пошто ми се чини некако непрактично и мало незгодно за руковање.

Meni se isplatilo. Dao za onaj Sweexov gore oko 2200 dindži i možeš da mu podešavaš i nagib, ne mora ravno da bude, ako koristiš u krilima, npr. Ima 2 kulera doljamo i hladi ti noge. Imaš i dodatna 4 usb porta. Meni sve full.

i hladi ti noge

Урнебес! Маст хев! :)

Ок, супер, хвала. Размотрићу ту опцију постоља пошто изгледа кул, и функционише.

Hogar_Strašni
Možda nije dovoljno dobro očišćen.

Па не знам, чишћен је у сервису са оним компресором, дакле мање-више профи. Додуше само тим ваздухом под притиском је очишћен изнутра, ништа алкохол и то. А колико си платио твоје постоље Хогаре?
Не знам како да проверим да ли је прегревање, кад сам покушао да држим упаљен програм који мери температуру, фукса од лап топа ме прејебе и угаси се пре него што видим било шта сумњиво :)) Јер ценим да он нагло скочи на опасно високу температуру и одма се активира гашење као безбедносни систем.

А колико си платио твоје постоље Хогаре?

Oko 60 KM (30-ak jevreja).
Za merenje temperature procesora, koristim se ovim programčićem:
http://download.cnet.com/Core-Temp/3000-2094_4-10794077.htm l
Koji ACER imaš?