Koju knjigu trenutno čitaš?

  1. pogledaj pisce u kojim godinama su pisali svoja dela 70,80.

    Tu se ne bih složio s tobom. Ne u stvari ja, već je to neistina. To su neke okorele akademske drtine. Kafka je napisao Proces sa tridesetak godina, Kami Stranca sa isto otprilike toliko, Dostojevski Zločin i kaznu sa oko 45, Rembo je pisao samo nekoliko godina kao mlad, Rilke nije doživeo pedestu, Trakl oko 25 godina živeo, Bodler 45, Beket napisao Godoa sa 46 godina, ma da ne navodim dalje.
    Može neko i u tim godinama da piše, starim, ali to ne dokazuje ništa.

  2. Него, хоће неко писати о нечему што је прочитао, или ће се цела тема свести на академску расправу о улози књижевности у савременом друштву, њеној застарелости или актуелности?

  3. Pa ti i granjka svaku temu oterate u temu o vama, nemoj sada da glumis spasioca tema ili sta vec

  4. Ajde nemoj. Ovo je tema o književnosti, pa da malo pričamo o tome. Inače, ja se sa Granjkom nađem jednom godišnje na jednoj temi, da se malo napušavamo.Interesantno mi je kako svi to gledaju kao čudo: Uuuuu, gle... Oni se napušavaju!!! A pola sajta van toga najebavate se mile majke jedni drugima, i sasvim ste ok s tim, sve dok se ne upotrebe neke stilske figure. Nego, ako hoćeš da pišeš o tome šta si pročitao, piši, ako ne, izloži svoj stav o književnosti i čitanju, ako čak ni to ne, video sam da si aktivan na mnogo drugih tema, pa se prešaltaj. Ono, ostavi temu gde ljudi pišu o svojim literarnim iskustvima na miru, ili piši šta si čitao i šta misliš, ili, ko što gore rekoh.

  5. torazulu, video sam proslo leto onog iz yu grupe, ima preko 60 god i vecu misicnu masu od mene.nemoj mene i njega u isti kos, on sigurno nema samo jedan teg kao ja koji prebacuje iz ruke u ruku ko bednik nego ima posebnu sobu za vezbanje sa spravama, verovatno ima i sobu za knjige, za sex u koju dovodi mlade picke i za kuliranje dnevnu sobu.zivi on dobro a kad umre dal ce da zivi u mislima to nije bitno, po toj logici i miki maus je ziv, i on je u necijim mislima.valdemar, boris se protiv spema kao lav, samo tako nastavi imas moju podrsku

  6. Ne mora da se gleda serija, a i može, ali Čovek u visokom dvorcu Filipa Dika je odličan roman. Možda je serija malo bolja, jbg, uložene su tu pare, u stvari, prilično je bolja, na sredini sam drugog serijala, oduševljen sam... skoro ništa fantastika, čartolija, drama at it's finest. Ali njegovom Sanjaju li androidi električne ovce nikada ne može da parira Blejd raner. Kao što ekranizacije Solarisa ne mogu da stanu na crtu romanu, nikad, nikad.

  7. pogledao sam prvu epizodu.skroz ok serija. mislim na coveka u visokom dvorcu.ima tu dosta prostora za raznorazne peripetije, tako da kapiram da serija moze da potraje,a da ne postane splacina posle drugog/treceg serijala.

  8. Sasvim je dobra, gledam drugu sezonu, i umesto da postaje sve dosadnija, ono postaje sve zanimljivija. Ne moš ni zamisliti šta će sve da se izdešava. Ali dobro, ovo je tema o knjigama. Treba pročitati knjigu, da.

  9. ko knjige citade, taj zivota nemade

  10. ko knjige citade, taj zivota nemade

    +1

  11. Momci, predlažem vam, pre nego što se izjasniter o literarnim temama, da proverite svoje znanje glagolskih vremena i oblika. Čitade ne znači ništa, možda čitaše. Ili dijaliekatski. Ali rima je zanimljiva. Mada, u stvari, to sad i nije nešto specijalno bitno (mžda za mene jeste, ali ko me pita). Nekad je ovaj sajt bio podjednako naseljen ljudima koji vole da čitaju i onima koji ne vole. Ovi što ne vole zadržavali su se na svojim temama, tipa, ja jebem, kladionica, automobilizam, FK ovaj-onaj. Neki su učestvovali i u jednom i u drugom, to izuzetno cenim. U međuvremenu se situacija promenila, ovi što vole da čitaju sada su manjina. Da, sajt propo. Vi ste sad došli da serete po jedinoj temi koja još ima nekakav kulturni značaj, gde komuniciraju ljudi što im nije Kurir i Informer štivo. Dakle, odjebite, odjebite mnogo daleko odavde ako nemate šta iole artikulisano da kažete. Idite u svoje polje interesovanja. Molim vas. Ne bih pisao ovo da nije lična stvar. Ali na primer, meni bi bilo krivo da jedan Makaronac ili Maestro ne postoje na ovom sajtu. Ostavite i vi meni mesto da postojim, kapirate? Bez vas bi sajt bio siromašan, ali bi se našli već debili kao vi, neki drugi, koji bi pisali takve gluposti.
    U stvari, odjebi, stoko nepismena, i na svoje teme, to sam hteo da kažem, oprostite na dugom uvodu, ali ne i na zaključku.

  12. Politički, sajt je otišao desno, i to glupavo ispranomozgovski desno. Intelektualno, opao je za jedno 30 IQ. Starosno, spustio se za jedno 8 do 10 godina. Suviše je obožavatelja Šešelja i Vučića. Sfere interesovanja svele su se na popularnu vulgarnu kulturu. Humor se sveo na kurac, pička i tako to. Ne bih više pisao. Uživajte. ja ću već ostati u kontaktu sa ljudima sa LJ.

  13. A vi debili pušite kitu.

  14. Joj sto ja ne volim predrasude i generalizacije. Odakle ti uopste ideja da neko ko voli fudbal po pravilu nije nacitan ili uopste ne cita? Sta to uopste znaci citati? Upotrebiti svoje znanje steceno iz knjiga na drustveno koristan nacin ili samozadovoljno bitisati poput ustrojenog vepra sa crevima punim govana i citata?

  15. A jos vise mi se gade naivni i smesni pokusaji samoopravdavanja i subjektivnog proglasavanja ogromne vecine neke grupacije idiotima samo zato sto ta osoba iz nekog razloga nesto ne voli. Ogromna vecina muskaraca gleda i voli fudbal jbt, pomiri se s tim. Potpuno identicno sranje tvrdnjama homoseksualaca da picka smrdi i da smo idioti sto jebemo kurcem u picku. Sta, u muskoj cmarini je lavanda, a ne govna?

  16. Jebeno smaras nacitani sa preskakanjem lastisa, odjebi na narodnu biblioteku Srbije.

  17. Nigde nije rekao to. Rekao je da ceni ljude koji su bili aktivni i na jednim i na drugim temama.

  18. Nije moj kurac, konstantno se samoproglasava vise vrednim, daj da vidimo u cemu si to jebeno vredan? Imas neke naucne radove iza sebe, pronalazak, neku istoriju filantropije makar i na nekom mikronivou, finansijski uspeh od koga zivi dvocifren broj porodica? Sta je to jebeno ovo drustvo imalo koristi od tih knjiga koje si procitao?

  19. Ja ne znam sta je bombas citao pa je ovako razumeo!? A u pravu je valdemar, ne bi valjalo svaku temu usrati. Mene mrzelo u poslednje vreme da pisem na temi a bilo je dobrih knjiga dosta.

Rekli o sajtu

Kada pitate dva čoveka o nečemu, dobićete više od dva mišljenja. Na toj osnovi je stvoren Vukajlija. Rečnik slenga i idioma.

Kompjuterska Biblioteka · 7. Maj 2009.