Koju knjigu trenutno čitaš?

  1. Ta indentifikacija je jedan motiv, ali bre mnogo ljudi tupe kurac zadnjih godina pokusavajuci da napisu nesto sto ce biti i umetnicki i stilski i lepo i ukrasno i pecemo paprike, zamrzivac. Ja u zadnje vreme hocu PRICU! Ispricaj mi pricu jebiga, o cemu hoces samo nemoj da je dosadno. A ljudi tupe li tupe...

    Pa citaj brate zanrovske knjige, na citaj beletristiku. Eno Stiven King...

  2. Pisao si po forumu kako je islam religija mira i kako je glupo sto tramp zabranjuje ulazak muslimana u sad

    Nijedna religija nije religija mira. Sere mi se kad neki hrišćanin tvrdi da je hrišćanstvo religija mira, pa onda krene sa rimuv kebab. Dobro, ima pravo da misli da treba rimuv kebab, ali šta se kurči da je kao pripadnik religije mira? A da je glupost ona zabrana, jeste, jer zabranjuje ulazak Irancima ali ne Saudijcima, mada su navodno Saudijci srušili one njihove kule, a Iranci ništa. Gde je na spisku Pakistan, leglo Al Kaide? Gde je Avganistan, talibansko uporište? Lik je jednostavno licemeran.
    Nego, siguran sam da nisam o tome pisao i da izmišljaš. Možda si me i pomešao s nekim, ima još ovde ljudi čiji nik počinje sa V.

  3. Ček, averidž Ameru je bilo sasvim ok dok su pod Obaminom čizmom stradali civili po bliskom istoku u ime američkog sna i slobode i sigurnosti nekakve, al' sad je tom istom averidžu izuzetan problem što jedan takav civil ne može preko grane u US. Nije li to još vece licemerje?!

  4. Nijedna religija nije religija mira. Sere mi se kad neki hrišćanin tvrdi da je hrišćanstvo religija mira, pa onda krene sa rimuv kebab. Dobro, ima pravo da misli da treba rimuv kebab, ali šta se kurči da je kao pripadnik religije mira?

    To je drugo, znamo da u čoveku....
    https://www.youtube.com/watch?v=jftrZIIuu08

  5. Kinga sam batalio kad je poceo da razvlaci sa "Mracnom Kulom", a i sto bi moralo da bude zanrovski? Meni su odlicni i Hemingvej i Konrad i Vargas Ljosa i ko sto rekoh Bulatovic, Andric i jos puno njih.
    Ali sve to sam vec procitao, neke stvari i vise puta. Onda probam nesto drugo i uglavnom nailazim na umetnicenje po svaku cenu kod vecine pisaca novije generacije.

  6. Listao sam Nanu malo, imam je tu, procitacu je jednom... Cini se da je dobar. Taman javi ako procitas Nanu kakvi su utisci. (Mada, moja preporuka je uvijek ostaviti Zolu i citati Flobera.)

    Ne vidim kako čitanje Zole isključuje čitanje Flobera ili obratno :)

    Po ovome što sam pročitao od njih dvojice dosad, Flober ima rafinisaniji stil, ali takođe je daleko više posvećivao pažnju tome od npr. Zole, Balzaka... Kažu da je jednu stranu pisao nedelju dana i duže, a onda, po završetku dela, godinama ga je prepravljao, ubacivao i izbacivao delove pre izdavanja, za razliku od Zole koji je skoro na godišnjem nivou izdavao po jednu knjigu, ili Balzaka koji je umeo i po 2,3 knjige godišnje da izda. Skroz drugačiji pristup pisanju; sa ove distance, verovatno je Floberov pristup pametniji izbor.

  7. Ček, averidž Ameru je bilo sasvim ok dok su pod Obaminom čizmom stradali civili po bliskom istoku u ime američkog sna i slobode i sigurnosti nekakve, al' sad je tom istom averidžu izuzetan problem što jedan takav civil ne može preko grane u US. Nije li to još vece licemerje?!

    Naravno da jeste. Još, nacija kojoj je osam godina bio predsednik onaj majmun bez pola mozga Buš zgraža se što je sada predsednik Tramp. Sjebani su oni iznutra, nadam se da će to izbiti dovoljno na površinu da se malo zabave svojim jadom. Samo je problematično, kad oni upadnu u sranje, ceo svet upadne u sranje. Velika depresija je počela u Americi. Ova iz 2008. isto u njoj. Dovoljno su jaki da povuku ceo svet pod led ako odu i oni.

  8. To je drugo, znamo da u čoveku....

    A ono, i muslimani su neka vrsta ljudi, pa mi izgleda da nije drugo.

  9. Velika depresija je počela u Americi.

    HAHAHAHA mozda za tebe picko levicarska, ali za vecinu stanovnistva je poceo preporod

  10. Ne vidim kako čitanje Zole isključuje čitanje Flobera ili obratno :)

    Ne iskljucuje, naravno... Uporedio sam ih jer su bili savremenici, i sugerisao da kad se nekome cita nesto iz tog mjesta i vremena, uvijek bih preporucio prvo Flobera pa ostale.

    Upravo iz tih razloga koje si ti lijepo naveo. Flober kao da je svaku rijec posebno mjerio prije nego sto ih je redjao jednu do druge.

  11. HAHAHAHA mozda za tebe picko levicarska, ali za vecinu stanovnistva je poceo preporod

    Koji preporod, onaj koji je počeo krahom američke berze 1929, a završio se negde oko dolaska Hitlera na vlast u Nemačkoj? Za koje ljude, one sirimašne što su crkavali od gladi i ostajali bez posla ili one bogate što su skakali kroz prozore svojih kancelarija?
    Ne znam da li znaš da se taj period zove Velika depresija. Prednost Gugla je ta što je i glupim ili samo zatucanim ljudima relativno lako da nauče da ga koriste, pa ti toplo preporučujem. Što se tiče pičkaranja levičarstvom, ne mogu ti ništa reći, ne mogu te čak ni uvrediti napisavši, recimo: debilčiću nacionalistički, konzervativni majmune, desničarska slino, pošto mi blago izgleda da baš i ne razumeš te koncepte. Nego, ozbiljno, pošto mi je očigledno jedino da umeš da čitaš i pišeš do određene mere, informiši se, pa onda seri bar s nekim znanjem.
    I skini se s teme, promašio si je.

  12. A ono, i muslimani su neka vrsta ljudi, pa mi izgleda da nije drugo.

    LOL, na kraju će ispasti i da su crnje ljudi i sve. Ajte molim vas.

  13. Flober kao da je svaku rijec posebno mjerio prije nego sto ih je redjao jednu do druge.

    Čitao sam samo Madam Bovari, jedva sam je svario, i to samo zato što sam morao. Njegov način pisanja smrtonosno mi je dosadan.

  14. Prust i Flober su dosadni ko proliv.

    eo u to ime

    Bio jednom jedan zev
    Ni pod nepcima ni pod šeširom
    Ni u ustima ni u čemu

    Bio je veći od svega
    Veći od svoje veličine

    S vremena na vreme
    Tama bi mu tupa tama očajna
    Od očaja tu i tamo blesnula
    Mislio bi čovek zvezde

    Bio jednom jedan zev
    Dosadan ko svaki zev
    I još izgleda traje

  15. To samo bolesni mozgovi mogu da porede taj period sa ovim i Trampa sa Hitlerom

  16. Stičem utisak da se dopisuješ sa sobom.
    Maestro, ne Tomdril.

  17. Tomdrile, čuješ li konjicu noći, Allah al illalah?

  18. Evo u Obrenovcu pokušali da uzmu danak u krvi.

  19. Ko podrzava islam dabogda mu u kuci bio

Rekli o sajtu

U nedostatku mesta u Vujaklijinom ili kojem drugom rečniku na internetu postoji mnoštvo sajtova, među njima Vukajlija, gde možete da vidite na kakav sve način ljudi vole da razgovaraju na opšte zgražavanje lingvista. Tako da se tamo može videti da ljudi fejsbukuju, fejsbuče, da im je fejs ubagovao. Ili čak poređenje čuvenog prideva „kul”: kul, kulji, najkulji.

Emisija RTS-a "Oko Magazin · 24. Novembar 2009.