Koju knjigu trenutno čitaš?

  1. A u stvari ima tu nečega, često ću da zavolim neko delo koje posredno ili neposredno govori o meni ili nečemu što je meni važno, a možda i nije estetski vrh. Kad sam pročitao to što si napisao, pao mi je na pamet roman Vidosava Stevanovića Ljubavni krug. Inače sranje od knjige, to sam skapirao kasnije, ali dok sam čitao, mislio sam, kao, u jebote, pa ovo ko da sam ja pisao, i tu se ne znam kako oduševio. Ima taj Stevanović dobrih knjiga, al ovo je baš sranje, a u tom sranju sam se nekako našao, možda je bila dugomesečna kombinacija usamljenog života u 14 kvadrata i neprestanog solo opijanja, masturbiranja i bacanja Ji Đinga... Dobro, neće biti da je Ji Đing u pitanju, ali to mi je obeležilo taj period u životu.
    Dobar je Ji Đing skroz, preporučujem, ko ima živce za neodređene stvari.

    Opet ti sa Vidosavom. Uh... Sad cu da odem da uzmem opet nesto od njega da vidim da li je postalo svarljivo, ali ne verujem. U stvari necu. Ja sam u stanju da razvijem i odrzavam nepokolebljivi animozitet, mirjana karanovic je ucestvovala u snimanju onog govneta-mrzecu je dok sam ziv. Vidosav- ne vredi, ne mogu, znam coveka.
    Ta indentifikacija je jedan motiv, ali bre mnogo ljudi tupe kurac zadnjih godina pokusavajuci da napisu nesto sto ce biti i umetnicki i stilski i lepo i ukrasno i pecemo paprike, zamrzivac. Ja u zadnje vreme hocu PRICU! Ispricaj mi pricu jebiga, o cemu hoces samo nemoj da je dosadno. A ljudi tupe li tupe...
    Kako me je jebo na beton Umberto Eko sa "Imenom Ruze" naprimer nikad sebi oprostiti necu.

  2. Opet ti sa Vidosavom. Uh...

    Pa šta sad, napisao sam da je sranje od knjige, a ja tad bio mlad.

  3. Kakva je srpska trilogija od Jakovljevica?
    Torazulu, nisam te razumeo ovo za ime ruže sta si hteo da kazes, pojasni? Meni je bila bas dobra knjiga.

  4. Kakva je srpska trilogija od Jakovljevica?

    Čitao sam sa nekih sedamnaest godina, tad mi se sviđala, romansirana istorija o Srbiji u WWI. Nemam pojma sad da li bi mi se svidela.
    Ime ruže, meni odlična. U svakom slučaju razumljivija od Fukoovog klatna :)
    Mnogo volim Eka. Baudolino mu nije najbolje što je napisao, al meni je najzabavnije.

  5. Imam fukoovo klatno odavno al nikako da mi dodje na red. A koliko sam shvatio Jakovljević je bio učesnik i da je pisao svoje neko iskustvo. Pročitacu je u svakom slucaju.

  6. Voljela bih kada bi neko ko je pročitao napisao kako mu/joj se čini Nišči od Vidosava?

  7. Fukoovo klatno je okej, kako se meni čini. Nije baš isključivo književno djelo, puno istorijskih informacija, puno detalja koje treba pročitati, pamtiti, voditi računa o držanju niti priče. Dosta guglanja, istraživanja je potrebno. Ako mene pitaš, bolje nešto drugo uzeti.

  8. Voljela bih kada bi neko ko je pročitao napisao kako mu/joj se čini Nišči od Vidosava?

    Meni je odlična. Mešavina stilova, onaj njegov poluizmišljeni jezik kojim je pisana, pakost a istovremeno i objektivno sagledavanje našeg mentaliteta, crnilo i groteska, sve što mi se sviđa u kj. delu. A i kao pripovedač je dobar. Šta znam. Novije knjige mu nisu nešto, ali Nišči su romančina.

  9. jel citao neko crveni petao od miodraga bulatovica zanima me kakva je

  10. Meni je to najbolji roman napisan na srpskom. Ne bi ti bio lak za čitanje, mračan je, ima nekoliko tokova, rečenica je prilično lirska, toliko je zla i beznađa da se naježiš. Pisao sam o njemu seminarski iz Književnosti 20. veka, pa ako ti ne bi bio spojler, mogu ti poslati. Nisam mesta posvetio radnji, više nekim drugim aspektima i likovima u njihovom svetlu.

  11. skinuo sam tu knjigu na netu planiram veceras da pocnem da citam.ne volim lirski stil ali ko zna mozda mi se svidi.ne moras da mi saljes videcu kasnije dal mi se svidja mada ocekujem dosta od ove knjige

  12. http://vukajlija.com/forum/teme/3494-koju-knjigu-trenutno-citas?strana=296#post_3696909
    Da ovo je zanimljivo, kada prilazim knjizi isto je kao kada prilazim coveku, strogo, spregnuto i nepoverljivo, ali glupost je reci da kada nesto se dobro kaze ne odreagujem, kakve gluposti pricate jebale vas grupe ja sam i u jednoj i u drugoj

  13. Zapravo nisam se izrazio bas onako kao sto sam tacno mislio vise je to neka namrstenost kao smesan si ti lik al ono nije bas da sam odusevljen dok kad prodje vreme vec ako je kul lik ili knjiga onda neprijateljski stav se skloni kao oblaci kad je isus ono radio da izadje sunce hristos

  14. I ja se (opet) slazem za Miodraga Bulatovica, samo vise volim "Ljudi sa cetiri prsta". Tu je lepo uhvaceno jedno proslo vreme, pravo lice lazne tvorevine jugoslavije i demona koji su oko nje obigravali.

  15. meni to sto je pekic rekao nema veze sa mozgom.tolika sujeta nije realna.nece covek da primeni nesto pametno zato sto je to tudja misao iz knjige iako zna da je bolja od njegove.a takve knjige ljudi tretiraju kao blago.ili ono sto je selimovic nalupao, ljudi ce uvek da ratuju da bi izbacili bes, za njega rat je ventil.lupaju gluposti koje nemaju veze sa istinom nego samo deluju zanimljivo.procitao sam cuvar snova od maurensinga.onako nista posebno,knjiga moze da bude zanimljiva mladjoj populaciji jer ima zanimljivu radnju, mistike, ezoterije i tako tih sranja.mene tako nesto ne moze da odusevi.ali zato crveni petao me odusevljava procitao sam 40 str i vidim da je ovo crnilo samo takvo

  16. Ponudio mi je ovo posle gledanja klipa iznad, hahah, kakav lik
    edit: u pravu je za dosta stvari ovde izrečenih
    https://www.youtube.com/watch?v=tlOr0Xs4UTE

    EDIT: Da ne bude spem, je l čitao neko Zolu? Ja sam pročitao Kaljugu samo, to je druga knjiga (hronološki) u serijalu Rugon-Makarovi, i bila mi je solidna, ne znam samo vredi li pročitati čitav serijal, pošto ima oko 20 knjiga ukupno, ili da pročitam samo one što su ocenjene kao najbolje, tipa Germinal, Nana

  17. Pitanje za valdemara

    Ne shvatam kakve ja imam veze sa islamom, i zašto su ta pitanja za mene.

  18. EDIT: Da ne bude spem, je l čitao neko Zolu? Ja sam pročitao Kaljugu samo, to je druga knjiga (hronološki) u serijalu Rugon-Makarovi, i bila mi je solidna, ne znam samo vredi li pročitati čitav serijal, pošto ima oko 20 knjiga ukupno, ili da pročitam samo one što su ocenjene kao najbolje, tipa Germinal, Nana

    Listao sam Nanu malo, imam je tu, procitacu je jednom... Cini se da je dobar. Taman javi ako procitas Nanu kakvi su utisci. (Mada, moja preporuka je uvijek ostaviti Zolu i citati Flobera.)

  19. Pisao si po forumu kako je islam religija mira i kako je glupo sto tramp zabranjuje ulazak muslimana u sad

Rekli o sajtu

U nedostatku mesta u Vujaklijinom ili kojem drugom rečniku na internetu postoji mnoštvo sajtova, među njima Vukajlija, gde možete da vidite na kakav sve način ljudi vole da razgovaraju na opšte zgražavanje lingvista. Tako da se tamo može videti da ljudi fejsbukuju, fejsbuče, da im je fejs ubagovao. Ili čak poređenje čuvenog prideva „kul”: kul, kulji, najkulji.

Emisija RTS-a "Oko Magazin · 24. Novembar 2009.