Koju knjigu trenutno čitaš?

  1. Javi kada pročitaš kakva je posto sam nju planirao u narednim danima da počnem.

  2. Pa od Kafke, kako kakva

  3. uh sto volim dobru knjigu

  4. Milos-88

    Javi kada pročitaš kakva je posto sam nju planirao u narednim danima da počnem.

  5. zamak od kafke mi je neobicna knjiga totalno.recenice mu zrace inteligencijom.sve moze da se razume ali mora da budes skoncentrisan.ovo pise na wiki:Његова дела обележена су страховима и нервозама људске егзистенције.

  6. Uf..Pizdim od Kafke svakom prilikom, covek je odrastao i ziveo pod traumom da otac nije zadovoljan njim i njegovim postignucem, od cega se do kraja bezmalo izopacio. Steta sto nije ostvario pun potencijal, mada ni ovo sto je ostavio iza sebe nije malo. Prippovetke su mu genijalne, nadji Metamorfozu-po meni, daleko nadmasuje Proces.

  7. Metamorfoza je prejaka. Upravo govori o tom odnosu

    Proces krenuo 2put da čiitam i odustao.

    U zbirci priča ima jedno pola da valjaju, ostale smeće

    ovo pise na wiki:Његова дела обележена су страховима и нервозама људске егзистенције.

    Haha, laboviću

  8. - Hese - Stepski vuk, Demijan
    - Malaparte - Kaputt
    - Gras - Limeni dobos
    - Konrad - Srce tame
    - Selimovic - Dervis i smrt
    - Dejvis - Evropa jedna istorija. I Jung...To mi je do kraja januara, obnavljanje gradiva. Milina! Smrznuto tle, gole, natrule krosnje, vrane, starci, magla, kaljuga, izolacija, otudjenost, bleda, bolesljiva dnevna svetlost, kafa, alkohol, izgladnjivanje, mrak, ostri predmeti...Ponovo sam u stanju da pisem.

  9. E Ziroje pa sta znam-budi pazljiv sa pripovetkama, sve su dobre, samo im ne mozes prici na isti nacin. Ja sam proces zavrsio takodje tek iz drugog puta, na jedvite jade. Mada u poslednje vreme imam potrebu da ga krenem ispocetka, valda je to delo koje iziskuje odredjeno dusevno stanje. Ne znam. Ako si ljubitelj kratke price, nadji zbirku Brazilske pripovetke, novije izdanje, zlata vredno. Nadmasuje mozda cak i argentinsku.

  10. Ziroje

    LOOOL

    Ako si ljubitelj kratke price, nadji zbirku Brazilske pripovetke

    oću

  11. Juce sam uzeo od druga sve od hesea, procitao sam mu par knjiga i npr stepski vuk mi nije toliko legao ali odličan je pisac. Zavrsio sam juce post ofice, brzo se cita (za 2-3 sata), Ok je bukovski, al verovatno precenjen. Danas poceo baskervilskog psa od konana dojla, verujem da cu je zavrsiti do veceras ako budem imao vremena, deluje zanimljivo.
    Ps. Mogli bi da kada navodite knjige da kažete rec-dve o istima kao preporuku za čitanje ili nečitanje.

  12. E pardon sto smaram - ako vam se dopao Zamak, uzmite Tatarsku pustinju od Bucatija, obavezno.

  13. Milose bataljuj Bukovskog, pisac je kalibra 2+ Ako ti je privlacna tematika uzmi Henri Milera-Rakovu obratnicu, Crno prolece, posle mozes i Seksus, Pleksus i Neksus trilogiju ako te ovo prvo "zadovolji" a verujem da hoce. Bukovski je Milerovo vanbracno, nedoraslo detence :)

  14. Ma nije mi privlačna tematika, nego citam sta mi dodje pod ruku a da mislim da vredi nečemu a i volim da nesto pročitam a da ne kritikujem na slepo. Zato i kazem da je precenjen jer je ultra popularan a nista posebno. I dalje su mi rusi najbolji, doduše najviše sam i procitao od rusa, Francuze totalno slabo ali planiram u skorije vreme. Volim da pročitam klasike koje sam propustio, tako da ove nove pisce i ne citam. Inace sada za zimu sam se obezbedio sa dvadesetak knjiga tako da sam neko vreme miran :).
    Sutra krecem lolitu od Nabokova, bas me zanima kakav je pisac, posto znam da je pljuvao dostojevskog a dostojevski jebe kurcem u picku.

  15. Milos-88
    Ma nije mi privlačna tematika, nego citam sta mi dodje pod ruku a da mislim da vredi nečemu a i volim da nesto pročitam a da ne kritikujem na slepo. Zato i kazem da je precenjen jer je ultra popularan a nista posebno. I dalje su mi rusi najbolji, doduše najviše sam i procitao od rusa, Francuze totalno slabo ali planiram u skorije vreme. Volim da pročitam klasike koje sam propustio, tako da ove nove pisce i ne citam. Inace sada za zimu sam se obezbedio sa dvadesetak knjiga tako da sam neko vreme miran :).
    Sutra krecem lolitu od Nabokova, bas me zanima kakav je pisac, posto znam da je pljuvao dostojevskog a dostojevski jebe kurcem u picku

  16. Koju knjigu trenutno citati uzmi Bibliju tu ces nauciti o svemu

  17. posle mozes i Seksus, Pleksus i Neksus trilogiju

    Haha, pa ovo si izmislio

  18. Gde bre izmislio - vrhunska perverzija, svaka kuca koja drzi do sebe mora da je ima ;)

    Lolita je vrlo zajeban roman, e to je vec prefinjen pogled na perverziju, takodje za svaku kucu. Opasan pisac Nabokov, mada ne znam zbog cega se obrusio na Fjodora. Ako te zanimaju moderniji Francuzi, citaj Romena Garija, Zivot je pred tobom (sjajna), ili Korenje neba (dosta dobra), Zemlju ljudi od Egziperija (fantasticna) i mozda Podrume Vatikana od Zida, nije losa. Sartr, Kami i ekipa mahom mnogo vuku od njega, licno, nisam ljubitelj. Bas mi ne leze.

    Kad ti dosade klasici (za svaku pohvalu sto se zanimas za njih) potrazi knjige latinoamerickog buma - Sto godina samoce, Pedra Parama, Rat za smak sveta, O junacima i grobovima, Bestidnu nocnu pticu, Borhesa obavezno, Benedetija, Felisberta Ernandesa, brazilsku i argentinsku pricu, mozda Kortasara..Po meni, a verujem da ce se mnogi sloziti, to je vrhunac knjizevnosti u poslednja dva-tri veka.

Rekli o sajtu

U nedostatku mesta u Vujaklijinom ili kojem drugom rečniku na internetu postoji mnoštvo sajtova, među njima Vukajlija, gde možete da vidite na kakav sve način ljudi vole da razgovaraju na opšte zgražavanje lingvista. Tako da se tamo može videti da ljudi fejsbukuju, fejsbuče, da im je fejs ubagovao. Ili čak poređenje čuvenog prideva „kul”: kul, kulji, najkulji.

Emisija RTS-a "Oko Magazin · 24. Novembar 2009.