Prijava

Zna li neko ko je i kad prevodio De Sada i koja je izdavacka kuca to stampala? Hvala.

Stranca i Proces. To cu za dva-tri dana, brzinski. Da vidim zasto ih pre nisam mirisao, mada sumnjam da ce i sad biti drugacije..

Ja sam neko vreme bio toliko impresioniran Procesom, da sam ozbiljno razmišljao da ga pretočim u operu...čak sam i neke muzičke teme postavio, ali kasnije sam se ohladio, jbg. Treba čovek dobrog libretistu da nađe...

Zar Kafka i Kami nisu školska literatura?

Ja sam neko vreme bio toliko impresioniran Procesom, da sam ozbiljno razmišljao da ga pretočim u operu...čak sam i neke muzičke teme postavio, ali kasnije sam se ohladio, jbg. Treba čovek dobrog libretistu da nađe...

Aaaaaa, ja sam oduševljena idejom. Ako ti uradim libreto, da li mogu da dobijem mesto u horu (npr porote)? Pliiiizzz!

Zna li neko ko je i kad prevodio De Sada i koja je izdavacka kuca to stampala? Hvala.

Ono što znam, 120 dana Sodome je izdala Prosveta 1981, u okviru edicije Erotikon, preveli Svetlana i Franjo Termačić; sabrana dela u šest knjiga je izdao Rad negde krajem osamdesetih, ali ne znam ko je prevodio. Imam ovde i jednu još posebnu knjižicu, Zločini iz ljubavi, izdale Novosti 2011, a preveo Mirko Radojičić.

Uveo bih da ne možeš da završiš razred ako ne pročitaš literaturu, mnogo manje Vulina na vlasti bilo bi.

Kad bi svi obavezno čitali De Sada, nemam pojma šta bi bilo sa vlašću.

Milos-88

Porodica od Puza, odlicna knjiga. Radi se o Bordžijama. Svidja mi se sto Puzo kombinuje dogadjaje koji su se stvarno dogodili i opisuje ih onako kako je u istoriji zapisano sa svojom maštom i to mnogo dobro radi. To je i u Sicilijancu uradio a i to je pdlicna knjiga.
1985 od Entoni Bardžisa, knjiga je iz dva dela, prvi deo su neki intervjui i eseji vezani za Orvela i njegovu 1984 a drugi deo je njegova knjiga. Nije lose, zanimljivo stivo i njegovo glediste u kom pravcu bi se mogao razvijati svet. Pisana je u vreme jacanja sindikata u Engleskoj, pa se o tome radi. Ipak i dalje je 1984 neprevazidjena sto se antiutopija tiče.
Ps. Kad vec postuje na temi, valjalo bi da se napise ponesto o knjizi, preporuka, o cemu se radi a ne samo naslov jer koga boli kurac sta ja ili bilo ko cita vec moze da bude nesto kao tema o filmovima sa preporukama da li da se cita ili ne.

Иначе, тренутно читам "Еин Манн наменс Ове" iliti "Čovek po imenu Ove". Švedski autor je u pitanju, nemački prevod, prave i film...

Krenuo Stranca, stigao do osme strane, srusio licni rekord i bacio ga u pizdu materinu. Ne shvatam kako neko moze da cita tako lose napisano stivo - jos pogotovo da ga nagradi. Proces mi vec bolje ide. Uzeo i Ubiti pticu rugalicu, da vidim sta se tu dogadja...

Sto se tice Markiza, neko mi je makao komplet knjiga iz kuce tako da nisam od pomoci. To je vec lektira za visoko svestenstvo, ne za politicare..

Melkjades, monoton tok pripovedanja u Strancu odražava ličnost glavnog lika, možda je trebalo da daš romanu još malo šanse.

Daj mi knjigu koju citas i za dva meseca cu je procitati bolje od tebe

Bundenbrokovi, Tomas Man. Pa pročitaj.

Krenuo Stranca, stigao do osme strane, srusio licni rekord i bacio ga u pizdu materinu. Ne shvatam kako neko moze da cita tako lose napisano stivo - jos pogotovo da ga nagradi. Proces mi vec bolje ide. Uzeo i Ubiti pticu rugalicu, da vidim sta se tu dogadja...

Странац је мајсторски написан. Буквално, не постоји други начин на који може да се прикаже апсурд који се приказује и да се приближи главни лик.
Потруди се да доведеш књигу до краја.

Stranca sam.procitao vise puta, carska knjiga. Na tako malo strana je apsolvirao coveka. Moguce da si malo 'zagazio' u neke druge stilove, pa ti nije legla, ne znam.

"I da se samo sve svrši, samo da se osetim manje sam, preostaje mi da poželim da na dan mog pogubljenja bude mnogo gledalaca i da me dočekaju s povicima mržnje.“
"Stranac" je stvarno vrhunsko djelo.

Pa ljudi moji ima li sta lepse od DOBRE KNJIGE !?!?

Ja sam mislio da isto citam ovu profovu knjigu, ali cu ipak sacekati film