Prijava

Od jednog asistenta sam saznala da postmodernu smatra citiram: baljezgarijom. A od asistentkinje da smatra da je minimum za kristalisanje vrednosti 50 godina, ali često je potrebno i više. Zato sam ono i napisala. Ne spominjem Marinu Abramović i slične dijabole, jer su oni u rangu Đoše što se moje katedre tiče.

U potpunosti se slažem s njima. Toliko su genijalni u svojim stavovima da se uopšte ne čudim što su asistenti na fakultetu umesto da se zaista bave tako prezrenim formama umetnosti kao što su pisanje, slikanje ili performans.

Klasične budaletine.

Mici jel ti predaje Jerkov? I tvoje mišljenje o njemu

Ne, samo hoću da ti skrenem pažnju na to koliko sam pametan ;)

Namjerno sam otisao malo ekstremno. Djelim stav o slikarstvu, mislim, crvene linije na bjelom papiru->s(h)ukurac. Ne da mi se da trazim nasa slova na telefonu.
Nego ovih 50 god, u to spada mnogo nobelovaca. Je l uopste ne razmatraju mladje od 50 ili se samo rijetko za to odlucuju?

U potpunosti se slažem s njima. Toliko su genijalni u svojim stavovima da se uopšte ne čudim što su asistenti na fakultetu umesto da se zaista bave tako prezrenim formama umetnosti kao što su pisanje, slikanje ili performans.

Klasične budaletine

Pa u odbranu mojih profesora i asistenata, to jesu veoma talentovani i inteligentni ljudi, neki od njih se bave i pisanjem, ali većina ne, i to je u redu, jer su se školovali da bi izučavali i formirali svoje stavove koje će preneti, to i rade i to izvrsno. Ne kažem da sve te stavove treba i prihvatiti, niti da su svi tačni, ali u ovom slučaju se slažem sa njima. Posebno za performans kao izmišljotinu par ekselans.

Mici jel ti predaje Jerkov? I tvoje mišljenje o njemu

Ne, ovo pitanje malo liči na Ask hahah. :D

Ne, samo hoću da ti skrenem pažnju na to koliko sam pametan ;)

TO se nije dovelo u pitanje nikada Deki. ;)

Nego ovih 50 god, u to spada mnogo nobelovaca. Je l uopste ne razmatraju mladje od 50 ili se samo rijetko za to odlucuju?

Nobelova nagrada na katedri nije merodavna za izučavanje, tako da se spominje kao kuriozitet ili se ne spominje. Da, rade se neki naravno, ali više je to usmereno na izučavanje Deride i filozofije dekonstrukcije kao ključa za tumačenje književnosti i još jedan ključni trenutak je teatar apsurda i feministička kritika, tipa proučava se Virdžinija Vulf kao da je ne znam šta (iako je on iz prve polovine). Tako da se kao što vidiš celokupna književnost dvadesetog veka uvek gleda kroz tu neku prizmu filozofskih struja ili dominantnih kritika.

Posebno za performans kao izmišljotinu par ekselans.

UUUUUuuuuuUUUuuu

Virdžinija Vulf

jel po njoj nosi ime onaj duvan?
primer:
sta radi virdzinija?
eno pise na terasi i pusi tobako
zvacemo taj tobako virdzinija

Posebno za performans kao izmišljotinu par ekselans.

Mici ne zna gdje šta stoji na ovom sajtu :)

Pa, zapravo sam malo zbunjena, šta, neko je performans artist (Bruce)? Ako jeste onda šta, on je uvredio moju profesiju, ja njegovu, svi srećni. Haha

Ali nije to isto, ne moze to tako.

Disklejmer: ovo pricam kao laik za umetnost.

Nije kul i kratkovido je od strane tih profesora da nazovu celi vrstu neke umetnosti glupom. Jebi ga, iskreno i ja ne volim performanse, a onda odem u prag da gledam neki kao dark theater i odisevim se. A ono nemos da bude vise performans iako pojma nemam u sta se racuna.
Tako i knjige. Ako bi neko citao redom i nasumicno moderne knjige doso bi do zakljucka da je knjizevnost sranje jer je 99% njih sranje.
Jebem li ga ali meni je to grupisanje glupo. Ili ti se svidja nesto ili ne, ali ako krenes sa predrasudom prvi put da posmatras naravno da ti se nece svideti, ili ce ti se svideti na silu.

Meni to ko ono, ne volim metal, dakle sve sto je neko drugi grupisao u ovo je sranje. Ne bi trebalo da bude stav nekog ko predaje na fakultetu, a ovo ne kazem kao laik.

Kucam na telefonu, mrzi me da ispravljam ako sam nesto pogresno iskucao

Edit: black light theatre, prag. Ne dark theatre

jel ti predaje Jerkov? I tvoje mišljenje o njemu

Idiot nad idiotima, naduvana žaba, folirant, loš kritičar i loš čovek. Jebala ga cela postmoderna zajedno.

Akademizam je smrt za umetnost. Umetnost ne postaje umetnost kada je prihvate matore drtine, već matore drtine prihvataju činjenicu da nešto više ne mogu da proglašavaju "neumetnošću". Što se tiče kristalisanja i čekanja pedeset godina, u pitanju je ne toliko kritička distanca, koliko sramotna činjenica da, otkad je umro Novica Petković, ova zemlja nema baš velikih kritičarskih imena. A koliko se prevode strani kritičari i teoretičari, i u kojim tiražima izlaze te knjige, to je tek posebna stvar.

Idiot nad idiotima, naduvana žaba, folirant, loš kritičar i loš čovek. Jebala ga cela postmoderna zajedno.

ne znam sto, al me komentar potseca na ovo: :)

https://www.youtube.com/watch?v=IPEE8Q6amVE

Jok, ja se istripovao pre neko veče :)

Samo ja još nisam prso od droge :)

da, mislim da mu prepurucili ms paint kao rehabilitaciju, i on postade slikar :)
cenim da ih crta tako sto klikce piksel po piksel.

sto najgore, neki crtezi mu skroz dobri.

U bre Valdemare ajde sve al baš da je loš kritičar... ima i mlađih dobrih tu je Vladušić, onaj Predrag Petrović... Naravno i Lompar