Grafika - umetnost van galerija; grafiti i sve ostalo...

  1. stavljajte ovde fotke i ili linkove ka svemu sto vidite kao interesantno...
    http://www.xld-sign.com/projecten/bekijk/Atlas - ovo je najvece umetnicko delo na svetu, 530x450m na celih 25ha!

  2. izzy, svaka čast.

  3. Postoje mesta u svetu, gde se odrzavaju dogadjaji koji su sami po sebi umetnost. To su festivali koji su poceli kao mala okupljanja grupa entuzijasta oko stejdza na kome se pusta muzika, a umetnicke duse okupljene oko ideje su pravile umetnost. Instalacije, skulpture, oslikana platna i uredjenje prostora su nesto sto se moze videti, ali doci na takvo mesto i biti u tom okruzenju stvara neponovljiv osecaj...

    Najveci festival tog tipa je burning man. Objasniti nekome sta je burning man ko nije nikada bio tamo je kao slepom coveku objasnjavati kako izgleda odredjena boja...

    Ovako izgleda neko najprostije iskustvo: "You belong here and you participate. You're not the weirdest kid in the classroom — there's always somebody there who's thought up something you never even considered. You're there to breathe art. Imagine an ice sculpture emitting glacial music — in the desert. Imagine the man, greeting you, neon and benevolence, watching over the community. You're here to build a community that needs you and relies on you."

    Koga interesuje da pogleda sta se sve tamo dogadja moze da pogleda ovde

  4. Burning man je daleko, ali i u evropi postoji slican festival. U Portugalu se svake druge godine odrzava BOOM! Boom je takodje poceo kao mali festival psytrance muzike, sa par hiljada posetilaca, ali vec 2010 ce broj karti biti jako ogranicen na samo 26000(moram da kupim kartu cim pocne prodaja :D).

    Boom je isto kao i burning man pre svega vizuelno iskustvo, treba biti tamo da bi se iskusio taj dozivljaj... Galeriju slika sa proslih boom-ova mozete da vidite ovde

  5. nadam se da mozete da vidite ovaj album sa slikama 82 crop cirkle-a... sve slike su iz 2009 i fantasticne su...

  6. Izzy, sve pohvale za ovu temu :-)

  7. evo video kako banksy radi grafit na zidu koji deli izrael i palestinu...

    banksy will free your mind

    http://www.youtube.com/watch?v=fZK7D6WqzR0

  8. tnx :)
    jos kad bi neko postovao nesto sem mene :D

  9. I ja pratim ovu tvoju temu :)
    Skroz mi je interesantan Banksy,bas sam googlala malo,odusevljena sam njegovim radovima zaista,svaka cast i za ideje i za realizaciju

  10. banksy je lik koji me odusevljava svaki put kad pogledam njgove radove, pogledaj na myspace strani imas njegove radove spakovane po nekom redu i podeljene u grupe... ne moras da mu budes prijatelj ;) al moras da imas myspace :)

  11. e obrisah ga odavno...
    nema veze,snasla sam se i ovako :)

Rekli o sajtu

Da. Definitivno ima dobrih fora, svaka čast onima koji ih smisliše. Respect Vukajlija.

MyCity Forum · 4. Februar 2009.